Zdravím Cestovatele,    Sháním letenku pro kamaráda z Tanzanie,, má platne schengen visa, ale jinam moc bez visa nesmi   Řeším pro něj let z Tanzanie, líbí se mi fly dubai a wizz do Budapesti. Ale je tam přestup v Dubaji,, kde potřebuje transit visa Volal jsem do fly Dubaj i student agency, ale všude tvrdí, že to musí řešit on doma u sebe    Ale zde píšou, že to řeší aerolinka   https://u.ae/en/information-and-...ansit-visa     Tak jsem zmateny, poradte prosím Díky   .

Tranzitní vízum pro prestup v dxb pro občana bez bezvisoveho styku

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

12 reakcí

Zdravím Cestovatele, 

 

Sháním letenku pro kamaráda z Tanzanie,, má platne schengen visa, ale jinam moc bez visa nesmi

 

Řeším pro něj let z Tanzanie, líbí se mi fly dubai a wizz do Budapesti. Ale je tam přestup v Dubaji,, kde potřebuje transit visa

Volal jsem do fly Dubaj i student agency, ale všude tvrdí, že to musí řešit on doma u sebe 

 

Ale zde píšou, že to řeší aerolinka

 

https://u.ae/en/information-and-...ansit-visa

 

 

Tak jsem zmateny, poradte prosím

Díky 

0

Máte dvě letenky. Být to jedna od jedné společnosti s přestupem v Dubaji, tak by to aerolinka řešit mohla. Takhle možná potřebuje i normální vízum do Emirátů.

Na shovívavost pracovníků na check-in přepážce bych nespoléhal. V Dubaji možná bude muset opustit tranzitní prostor, aby se přesunul na druhý let nebo vyzvednout zavazadlo a znovu ho odbavit u další check-in přepážky.

2 Citovat

Jj, podobně jsem přestupoval v CAI, na dvě různé letenky. A komplet proces tam i ven, i když fyzicky to šlo jen přes tranzit. 

 

1 Citovat

CAI neni DXB. Kazde letiste je jinak usporadane.

 

predpokladam, ze pokud poleti z tanzanie, tak sebou asi potahne vic, nez jen prirucni zavazadlo, a tedy uz jen nutnost odbaveni v dubaji znamena opusteni tranzitniho prostoru.

0 Citovat

Pokud potřebuje vízum, tak bez něj ho už ani nepustí do letadla při odletu. Nejlepší volba je letět rovnou do EU, nebo přestup jinde - třeba Turecko (pokud nemusí mít také vízum).

0 Citovat

Věci moc nebude. Letí na týden 

 

To odbaveni mi nedošlo, zkusim ho ukecat pouze na kabinovku

 

Otázka je zda fly dubai a wizz mají stejný terminal, pamatuji ještě doby, kdy wizz lital na DWC 

0 Citovat

Tak stačí to koupit na jednu letenku a je to vyřešeno. 

0 Citovat

thcom napsal(a):

Věci moc nebude. Letí na týden 

 

To odbaveni mi nedošlo, zkusim ho ukecat pouze na kabinovku

 

Otázka je zda fly dubai a wizz mají stejný terminal, pamatuji ještě doby, kdy wizz lital na DWC 

 

Ne, nemají stejný terminál. ZNZ je u fly dubaj jedna z destinací, který lítaj z T-3, wizz pak lítá z T-2

 

níciméně, ani s tou kabinkou ho do letadla nepustí, pokud to vízum mít nebude, takže tady je zbytečné cokoli řešit.

1 Citovat

Aby ho pustili do letadla, musel by to mít na jedné letence od jedné letecké společnosti.*

I tak se můžou uplatnit různé výjimky, kdy i pro přestup potřebuje vízum. A letenka od Kiwi není letenka od 1 letecké společnosti.

On ten terminál 2 nemá ani napojení na metro a z 1 a 3 se tam musí autobusem, protože je na druhé straně letištní plochy.

1 Citovat

jasny, uz jsem nasel komplet s flydubai dokonce do prahy, za peknou cenu

tam uz nebude problem, ne ?

dekuji

0 Citovat

Ne

0 Citovat

Jestli má odbavené zavazadlo, lowcosty se mu to může prodražit.

0 Citovat

On je flydubai tak trochu lowcost. Asi 8 let zpatky jsme s nimi leteli PRG-DBX-BKK. Kamarada s ukrajinskym pasem tehdy nepustili v PRG na palubu, protoze nemel pasovou fotku, kterou podle jejich systemu potreboval k vyrizeni on arrival visa v Bangkoku(v realu v cilove destinaci nikdo zadnou fotku nechtel nehlede na fotoautomaty, ktere tam byly pred pasovkou, ale to je jiny pribeh).

Koupil si tehdy ne uplne levnou jednosmernou letenku na dalsi den s Emirates, aby si nezkazil dovolenou.

Pointa, proc to pisu ale je, ze ackoliv mel na jedne letence PRG-DBX-BKK a zpatecni cestu BKK-DBX-PRG, zpatecni letenka mu neproletenim prvnich dvou letu nepropadla a bez problemu s nami letel zpatky. Takze je otazka, nakolik bere Fly Dubai vice letu objednanych soucasne za jednu letenku.

0
12 reakcí