Nemate nekdo povedomi, ktere bankomaty jsou v Polsku bez poplatku? Jedeme k Baltu, a chci tam neco vybrat.  .

Bankomaty Polsko

Založila ve fóru Co se nevešlo

20 reakcí

Nemate nekdo povedomi, ktere bankomaty jsou v Polsku bez poplatku? Jedeme k Baltu, a chci tam neco vybrat.

0

V Krakově jsme našli pouze Bankomat Bank Pekao. Jinak všechny ostatní, které jsme zkoušeli, byly s poplatkem. Vybírali jsme z Revolutu.

1 Citovat

Ja budu vybirat z mkarty svet.

0 Citovat

Bez poplatku je Santander bank.

1 Citovat

Diky

0 Citovat

Přesně tak, bez poplatku (je však třeba odmítnout nabídku DCC) jsou Bank Pekao a Santander. Dříve byla i Bank spółdzielczy - tu však nemám letos vyzkoušenou.

3 Citovat

Ještě jsem si vzpomněl, že před měsícem jsem vybíral v Ciezsine v Millennium Bank a ta byla taky zadarmo.

3 Citovat

Musí se hodně hledat. Centra měst zaplavil Euronet a jemu podobní zloději.

2 Citovat

To jsme ted hledali prubezne 2 dny v Cerne Hore a jediny bankomat Erste byl bez poplatku. Nektere ani neumoznily odmitnout DCC🙈.

0 Citovat

Jojo, DCC bylo vtipný. 6,19 za zlotý 😄

0 Citovat

Když mluvíme o Polsku, letos v červenci při každé platbě českou kartou byla DCC také vnucované - volba platit v CZK nebo PLN. To jsem při platbě kartou vídal jen v obskurních lokacích.

0 Citovat

Presne obskurni lokace ako trebars cesko

0 Citovat

Inu, musíme mít vždy něco extra 🙄

0 Citovat

Já na DCC naopak narážel v PL dávno a celkem často. Bylo to před asi 10 lety vlastně snad první místo, kde jsem se s DCC setkal. Jak v hospodě, tak v bankomatu.

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Inu, musíme mít vždy něco extra 🙄

Na DCC jsem poslední dobou narazil namátkou v Polsku, Španělsku, Slovinsku, Maďarsku, Irsku, vnucuje to Ryanair při koupi letenek atd... Takže ono to bohužel až tak extra není.

1 Citovat

Na Madeire v kazdym 2.krame a benzince.

0 Citovat

A banky, které využíváte, neumožňují blokaci DCC? Já jsem si DCC v internetovém bankovnictví u Fio zablokoval. Je fakt, že párkrát se mě před transakcí zeptali (např. v restauraci na Sardinii, kdy jsem platil eurovou kartou), jestli chci platit v eurech nebo korunách, což jejich terminál nabídl. Předpokládám, že i kdybych omylem nechal v Kč (tj. asi s DCC, ale nevím, jestli to je vždy), tak by platba neproběhla a museli by to zadat v eurech.

0 Citovat

Na platebnim terminalu je to videt, staci odkliknout variantu v Eurech.

0 Citovat

Ale zbytečně hrozí, že na to člověk zapomene nebo že se nezeptají a odkliknou. U bankomatu nemusí být ani možnost to odmítnout viz výše.

0 Citovat

baca12 napsal(a):

Presne obskurni lokace ako trebars cesko

 

DCC terminaly/bankomaty nabizi prakticky vsude. I ve zcela obskurnich zemich, jako rakousko, nemecko, svycarsko atd.

Neni na tom nic obskurniho.

1 Citovat

Poplatky DCC se mohou lišit v závislosti na zemi nebo regionu, kde používáte terminál nebo bankomat. Některé země mohou mít vyšší prevalenci DCC terminálů, zatímco jiné mohou mít méně možností nebo vůbec žádné. Je důležité si uvědomit, že DCC se častěji vyskytuje v oblíbených turistických destinacích https://geometrydashbloodbath.io

0
20 reakcí