Pěkný večer, přístí týden se chystáme do Australie a řeším problém s esim. Vím,že se to dá koupit po příletu na letišti. Mě by spíše vyhovovalo to mít zařízené již z domova. Nemá někdo vlastní zkušenosti? Koukal jsem na Optus a zaujala mě jejich nabídka. Bohužel jsem nepřišel na to,jak si zakoupit esim. Nepomohla mi ani jejich zakaznická podpora (chat). Zde mě pořád přemlouval jen do paušálního tarifu bez závazku. Snažil jsem se zjistit toho co nejvíce,ale bohužel jsem nepochodil. Proto jsem se rozhodl,že se obrátím zda na zkušené cestovatele. Předem děkuji za jakékoliv rady a podměty      .

Austrálie esim

Založil ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Pěkný večer,

přístí týden se chystáme do Australie a řeším problém s esim. Vím,že se to dá koupit po příletu na letišti. Mě by spíše vyhovovalo to mít zařízené již z domova. Nemá někdo vlastní zkušenosti?

Koukal jsem na Optus a zaujala mě jejich nabídka. Bohužel jsem nepřišel na to,jak si zakoupit esim. Nepomohla mi ani jejich zakaznická podpora (chat). Zde mě pořád přemlouval jen do paušálního tarifu bez závazku. Snažil jsem se zjistit toho co nejvíce,ale bohužel jsem nepochodil. Proto jsem se rozhodl,že se obrátím zda na zkušené cestovatele.

Předem děkuji za jakékoliv rady a podměty

 

 

0

A proč australskou esim? Zkušenost nemám, ale měl jsem za to, že hlavní výhoda esim je, že je mezinárodní.

0 Citovat

Zkuste se podivat na Airalo. Nejsou mozna nejlevnejsi, ale nakup a aktivace e simky (na data) je u nich zalezitost peti sekund  primo v aplikaci v mobilu

0 Citovat

E sim je parada. Ktvoli tejto funkcii som si kupil new mob xiaomi 12 T Pro.

Akurat to skusam na Filipinach. Vsetko funguje super. 9€ stalo 5GB na 30 dni.

Aj do usa som kupil 1GB  za 5€.

Takze zamna paradna vec na cesty.

0 Citovat

Tak nejjednodušší je Airalo. Mají tam e sim s balíčky od 1 GB za 4,5$ do 20 GB za 40$. Můžeš zařídit už před odletem. 

Mám ref. se slevou 3 USD na první nákup esim - ADAM4546. https://ref.airalo.com/w6rk

0 Citovat

Na letišti ( sydney, brisbane ) je stanek Vodafone a maji 40 GB za 25 $ maji ale i jiné balíčky. Platnost 28 dnu. Potom když neprodlouzis balíček sim vyhodis. 
cely proces trval 5 minut. Nabízím jen jako alternativu k e sim. Ziju na GC klidně se zeptej třeba pomůžu 

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Zkuste se podivat na Airalo. Nejsou mozna nejlevnejsi, ale nakup a aktivace e simky (na data) je u nich zalezitost peti sekund  primo v aplikaci v mobilu

 

Na Airalo jsem také koukal,ale cenově mi to nevychází zrovna nejlépe. Max je tam 20GB za 40$,ale u klasického operátora to vychází 80GB za cca 55$. To už je znát.

0 Citovat

michaelp napsal(a):

Na letišti ( sydney, brisbane ) je stanek Vodafone a maji 40 GB za 25 $ maji ale i jiné balíčky. Platnost 28 dnu. Potom když neprodlouzis balíček sim vyhodis. 
cely proces trval 5 minut. Nabízím jen jako alternativu k e sim. Ziju na GC klidně se zeptej třeba pomůžu 

Asi mi nic jiného nezbude. Budu to muset nechat až na letiště nebo pak v centru. Mě zaujala totiž nabídka od Optus,kdy mají do 9.11.23 v nabídce předplacenou kartu 80 GB za 30$. Mají i možnost esim,ale nejde mi to zakoupit ani se registrovat.

 

0 Citovat

Podívej se na https://esimradar.com , resp. https://esimradar.com/esim-australia/ . Je tam velmi přehledné porovnání snad všech možností. eSIM by měla jít pořídit i nainstalovat v předstihu z domova a aktivovat se (start platnosti) prvním připojením do sítě vybraného operátora. Teď budu zkoušet adaptér z klasické SIM na eSIM z eSIM.me, jen je tam trochu problém s označením tlf. Pak dám vědět zkušenosti...

0 Citovat

Až priletis a nebudeš spechat lepší nabídka než na letišti je ve městě. Ja kartu koupil v coles ( supermarket ) od Vodafone. A prave s 50 % slevou na první mesic A pak jsem plynule přešel na paušál. 

0 Citovat

michaelp napsal(a):

Na letišti ( sydney, brisbane ) je stanek Vodafone a maji 40 GB za 25 $ maji ale i jiné balíčky. Platnost 28 dnu. Potom když neprodlouzis balíček sim vyhodis. 
cely proces trval 5 minut. Nabízím jen jako alternativu k e sim. Ziju na GC klidně se zeptej třeba pomůžu 

Ahoj,moc díky za info. Myslím,že máš pravdu a nejlepší to bude v centru. 

0
10 reakcí