Zdravim jsem casove celkem flexibilni a chci videt neco jineho nez vidite vsude kolem! vylety stylem londyn,pariz,barcelona,madrid jsou pro me ztrata casu! co tak vim tak se da celkem levne dostat do Maroka a Izraele... pokud mate nekdo zkusenost z tehle zemi budu jen rad za rady a predem dekuji vsem co neco prihodi  .

Nej tip na vylet pomer cena/zazitky,odlisnost,vzdalenost atd

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

11 reakcí

Zdravim smiley hledam nejaky tip na vylet na par dni ale i dele... radeji za teplem ale neni podminkou smiley jsem casove celkem flexibilni a chci videt neco jineho nez vidite vsude kolem! vylety stylem londyn,pariz,barcelona,madrid jsou pro me ztrata casu! smiley na cestach nevyzaduji pohodli a luxus prave naopak... cim levneji tim lepe nemam problem jet 15 hodin vlakem kdyz tim usetrim smiley co tak vim tak se da celkem levne dostat do Maroka a Izraele... pokud mate nekdo zkusenost z tehle zemi budu jen rad za rady smiley ale radeji uvitam rady a poznatky o jinych zemich a kam se da dostat "za par korun" a asi bych vynechal celkove stredni zapadni a jizni evropu smiley
a predem dekuji vsem co neco prihodi smiley

0

Je složité odpovědět. Každý má své zkušenosti na jiné úrovni a dle toho bere to "odlišné" jinak.. Pro mě to určitě bude Bangladéš či Myanmar. Pro někoho zase jak sám píšeš Izrael, Bejrút, Maroko atd..

0 Citovat

Ak hladas nieco odlisne od Europy kam sa da jednoducho dostat za lacne peniaze odporucil by som Maroko a Gruzinsko. Do oboch je dobre spojenie lowcoast aerolinkami a je tam lacno. Nieje tam problem s cestovanim, a v oboch sme sa citili prijemne a bezpecne ked sme tam boli. A da sa tam najst aj dostatok veci ktore v Europe funguju inac. Ak by tam nebola podmienka tej ceny tak za mna by som odporucil este aj subsaharsku afriku, ale to je uz cenovo aj pripravami trocha zlozitejsie ako Maroko a Gruzinsko.

0 Citovat

Tak najblizsie je ten Balkan - Macedonsko s Kosovom su celkom dobra dvojka. A da sa tam dostat vlakom smiley

0 Citovat

Kahira - je to kousek - teplo - velke mesto mhd a taxi skoro zadarmo a moc a moc k videni

0 Citovat

Ja bych doporucil to Maroko. Jsou tam pekny hory,poust,zajimavy mesta(Casablanca,Tangier,Essaouira).
Neni to tam uz tak levny,jak jsem pred cestou cekal,ale po nejaky dobe se clovek zorientuje a da se dost usetrit. Napriklad nektery hotely nabizeji spani na strese za cca 70kc/noc. Nebo se staci naucit arabsky od 1 do 10, pozdravit a podekovat a nakupovat na trhu je hned mnohem levnejsi. A doporucuju cestovat spis vlakem. Se zahrnutim neoficialnich poplatku v autobuse (zavazadlo) se cena temer vyrovna cene za vlak,ktery je rychlejsi a pohodlnejsi.
Urcite ma Maroko svoje kouzlo.

0 Citovat

Taky Maroko..Ten kulturní šok byl neuvěřitelnej. Nezapomenu jak jsem dal do GPS adresu hotelu v Marakéši, který podle mapy vypadal na hlavní, ale vyjel proti mě kúň a auto by se tam ani nevešlo. Chvilka letu a najednou jak v 14 století.

Taky Blízký východ je opravdu blízký. Izrael je prostě moje srdcovka, kór když se začnete zaplétat do historie i sočasnosti. Se zrušením víz do Dubaje a letenkami kolem 6tis. se otevřel Omán. Nebyl jsem zatím, ale pro spoustu cestovatelů jedna z nejúžasnějších zemí. S benzínem levnějším než voda opravdu snadno a levně procestovatelný.

A pak asi Indie, letenky se dotýkají 10tis a tam už se dá pobývat za pár tisícovek týdny..

0 Citovat

Mě by spíše zajímalo, jak je to v Káhiře s bezpečností. Přece jenom není to dávno, co tam proběhlo arabské jaro smiley smiley

0 Citovat

100% bych letel s pegasem do Istanbulu, vratil sem se minuly tyden (uz po ctvrte) a pojedu zase.. Je to neco uplne jineho nez vsechny nudne Evropske metropole.. Pomer cena / vykon je podle me nejlepsi.. A dalsi co mam pod drobnohledem prodlouzenych vikendu (jeste jsem nebyl) je Maroko - z Berlina to lita primo a ceny paradni..

0 Citovat

Tak Istanbul je taky bomba ohromne město a porad hodne k videni - ale tam je ted zima - to je nejlepší v lete a spojit s koupanim v mori . Kahira je ted dostupna jen s prestupem v zahranici - CSA primou linku z Prahy zrusili v roce 2011 - Ubytovani je nejlepší nejaky hotel v Gize - da se koupit pro 2 osoby kolem 1000kc prumer- k metru se jednoduse da jet malou dodávkou pro 10 lidi nebo autobusem - všude toho jezdi porad neskutecne moc - hlavne po hlavnich tridach - cena 70 piastru - asi 3 kc - staci kdekoliv mávnout na dodavku - nastopis a platis ridici - pokud je plno das lidem před tebou peníze a oni poslou ridici - nazpět se ti zase po lidech vrati drobne od ridice - funguje to perfektne - metro stoji 1 libru asi 4 kc po cele kahire dokud nevylezes ven v gize metro není ale tam jezdis dodávkou - akorát při nastupu je dobře se zeptat na kterou stranu vlezt - každý směr metra ma svůj placeny vchod - jinak s taxíkem se před cestou smlouva - třeba z letiste do centra kahiry je to asi 15km a cenu ukecas na 20 liber - vyber stare auto ziguli fiat a pod. Obed v bezne restauraci lacinejsi jako u nas - retezce kfc a pod lacinejsi jak u nas - vstupy do pamatek a zabavnich atrakci hodne lacinejsi jak u nas - akorát nekde hodne predrazene oproti mistnim - třeba vstup do zoo pro mistni 1 libra pro cizincee 20 liber - ale porad je to za 80 kc- jestli chces něco konkretniho napis email muzu poradit jak s Káhirou tak s istambulem mam to tam prosmejdene jak krysa

0 Citovat

V istanbulu urcite nejsou takove teploty co pises - jak v lete tak ted v zime . tvých 17 stupnu v zime je výjimečných - podivej se na teplomer jaka je dnes zima v istanbulu - normalne v zime zde pada snih nic nenormálního - koupani trajektem třeba na kinaliadu stoji 6 lir a jsi tam za 45 minut pokud pojedes katamaranem tak si trosku priplatis a jsi tam za 20 min - voda cista jak na eg. a tur riviere - vlakem nebo autobusem za 3 liry muzes za pul hodky doputovat třeba na floryu kde je velka placena plaz se vsim vsudy jako jinde u morskeho pobrezi - pokud platis istanbulkart ceny jsou lacinejsi - chce to holt vice navstev do tohodle města - ale souhlasim stebou ze toto město za humny evropy je uplne bombasticke oproti nudnym a nezajimavym osadam v evrope -rozhodne bych ted volil Kahiru pokud tam dotycny ještě necestoval - krasne teplo kolem 23 stupnu a k videni to same co v istanbulu - mesic poznavani a stejne skoro nic nestihnes

0 Citovat

S Istanbulem jako ideální poměr cena/zážitky souhlasím smiley zatím jsem byl jenom jednou na 4 dny (ale chci jezdit každý rok) a epic... a to byl přelom června/července, vzduch mi přišel díky moři v pohodě a za pár hodin jsem si na 30° vedro zvykl. Ceny skvělý, lidi příjemný (samozřejmě až na pár vyjímek, který vydělávali na koupácích a smlouvání na rozumnou cenu jim přišlo zbytečný) a turistů nebylo nějak šíleně moc - jaro/podzim je prý mnohem horší. TIP: doporučuju si metrem zajet do Leventu k mrakodrapům a poznat i současný moderní Istanbul, k navštívení je třeba Sapphire - 4. nejvyšší mrakodrap v Evropě

0
11 reakcí