pojištění již koupených letenek

Napsal classic 2015-01-14T11:40:23+01:00 ve fóru Co se nevešlo
8 odpovědí

ahoj,

máme již nějakou dobu (asi měsíc) koupené (tři) letnky do USA a chtěli bychom je nechat pro případ nemožnosti odletět. Ovšem tak, aby v případě zdravotních komplikací kohokoli z nás byly vráceny peníze za všechny letenky. Odlet je koncem dubna.

nějaký tip kde a jak?

pojistovny by musely byt uplne blbe aby tohle slo .-)

Když si u pojistovny zaplatis cestovni pojisteni tak k nemu ti udelaji i storno letenek pro všechny - jak na nemoc tak třeba na katastrofu s pocasim - zkušenost u české - pro 2 osoby storno letenek 800kc - samostatne jen letenky nechteji pojistit.

Pojištění se dělá většinou ihned, max. do 24 hodin po zakoupení (teď si nevzpomínám, která pojišťovna přesně to umožňuje). Nezapomňte ale na to, že vám nikdy nedají nazpět zcela celou částku, pouze samotnou letenku, tuším bez palivových příplatků atd....pokud se pletu, tak mě opravte.

Tak třeba emirates ma u letenky ze pokud nechci letet - jedno jaky důvod - tak vraci peníze - uctuji vždy stejny poplatek - asi 5500kc - je jedno kdy zrusim - priklad - za letenku zaplaceno 16000kc - při zruseni cesty vraci 10500kc

Nabízela to pojišťovna AIG (dřívější název Chartis), jestli to stále nabízí, to nevím, řešil jsem to s nimi tak před čtyřmi lety. Skutečně jim bylo jedno, kdy člověk letenku koupil, pojistili ji kdykoli potom.

našli jsme tohle
pojisteniletenek.cz

nemá někdo zkušenost?

AIG to myslim ma aj ted, ale je to drazsi

Já jsem si to minulý rok sjednal u AIG přes jejich web travelguard.cz. Výhoda je ta, že se nároky ze smlouvy řídí českým právem a je dána prvomoc českých soudů.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!