Kompenzace za zpožděný let?

Založil borunja před 3 lety ve fóru Co se nevešlo
6 odpovědí

Zdravím. Pár dnů zpět jsem měl let z Pekingu do Bangkoku společnosti Air China. Původní čas odletu měl být 20:00. Když jsme však byli v letadle a už čekali na odlet, z ničeho nic jsme museli letadlo opustit a jít čekat do haly. Odlet byl odložen o 3 hodiny. Nikdo z Air China se k tomu nijak nevyjádřil. Rád bych se zeptal, zdali je z mé strany nárok na nějakou kompenzaci. Zkoušel jsem hledat na internetu, ale našel jsem jen Denied Boarding Regulation, které se vztahuje jen na Evropu.

Máte někdo nějaké info ohledně Asie? Děkuji

Řekl bych, že v Asii to nijak regulované zatím není. NIcméně 3 hodiny nejsou nic, za co se dávají na dálkovkácj kompenzace.

Dobrý den,

cestou SA jsme zakoupili 2 multicity letenky v kombinaci Oman air a Malaysia air

MUC-Seeb-KUL -KUCH a zpět Kota Kinabalu-KUL-Seeb-MUC.Vše na jedné letence.

Asi 6 hodin před nastoupením prvního segmentu zpátečního letu přišel email od Malaysia air,flight change notifikation-první segment byl přeložen o více než 2 hodiny, tím pádem nenavazuje spojení v KUL a dále.

Po konzultaci s Oman air nový routing KUCH-KUL-SEEB-FRA a do Mnichova vlakem ,vše hrazeno leteckou společností .Od Malaysia air byl poskytnut voucher na občerstvení v místě odletu Kota Kinabalu a transfer hotel v KUL.

Celkové zpoždění při cestě zpět bylo 18 hodin ,má smysl žádat kompenzaci, když odlet byl z Evropy ?

A případně obrátit se na Oman air nebo Malaysia air nebo prodejce letenek, který upřímně řečeno,pro nás neudělal vůbec nic, vše jsem si vybavila sama.

Dík za názory

Legislativa upravující kompenzace se u letů ZPĚT do EU vztahuje jen na aerolinie registrované v EU.

myslela jsem si to ,ale děkuji za potvrzení názoru . Nakonec postarali se o náš návrat do Evropě dle možností.

chci se jenom zeptat, jestli už se někomu povedlo dostat z Volotea plnou kompenzaci ?

Mě po půl roce už nabídli 100 EUR a voucher na 150 EUR (začínali s voucherem na 50 EUR a postupně přidávají :D)

Přihlášení a registrace