Zdravím. Pár dnů zpět jsem měl let z Pekingu do Bangkoku společnosti Air China. Původní čas odletu měl být 20:00. Když jsme však byli v letadle a už čekali na odlet, z ničeho nic jsme museli letadlo opustit a jít čekat do haly. Odlet byl odložen o 3 hodiny. Nikdo z Air China se k tomu nijak nevyjádřil. Rád bych se zeptal, zdali je z mé strany nárok na nějakou kompenzaci. Zkoušel jsem hledat na internetu, ale našel jsem jen Denied Boarding Regulation, které se vztahuje jen na Evropu. Máte někdo nějaké info ohledně Asie? Děkuji .

Kompenzace za zpožděný let?

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Tak jsem to ted zkusil primo pres Wizzair, ale ten formular me nepusti dal, protoze tam tvrdi, ze zpozdeni na priletu bylo 41 minut a tim padem nemam narok. Coz je nehorazna lez, zpozdeni bylo okolo 4 hodin. Meli jsme do Jerevanu priletnout v 11:20 mistniho casu a priletli okolo 15:20. Vzdyt jsme se vraceli z Rumunska do Madarska, tam hodinu a pul krouzili nad Budapesti a pak dve hodiny cekali na nahradni letadlo. Vubec nevim, kde si Wizzair vycucal z prstu, ze bylo zpozdeni 41 minut, absolutni nesmysl. Bude asi mimoradne zdlouhave se snazit sveho prava domoci a nevim, jestli mi tech 150 emailu, telefonatu a pul roku dohadu bude stat za to... Ach jo.


screenshot-20220521-191333.png

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

Tak jsem to ted zkusil primo pres Wizzair, ale ten formular me nepusti dal, protoze tam tvrdi, ze zpozdeni na priletu bylo 41 minut a tim padem nemam narok. Coz je nehorazna lez, zpozdeni bylo okolo 4 hodin. Meli jsme do Jerevanu priletnout v 11:20 mistniho casu a priletli okolo 15:20. Vzdyt jsme se vraceli z Rumunska do Madarska, tam hodinu a pul krouzili nad Budapesti a pak dve hodiny cekali na nahradni letadlo. Vubec nevim, kde si Wizzair vycucal z prstu, ze bylo zpozdeni 41 minut, absolutni nesmysl. Bude asi mimoradne zdlouhave se snazit sveho prava domoci a nevim, jestli mi tech 150 emailu, telefonatu a pul roku dohadu bude stat za to... Ach jo.

Jak ses dostal k tehle reklamaci? Ja zadavam claim ale cas zpozdeni mi to neukaze..

0 Citovat

Contact ----> contact us ----> complaints -----> submit a complain form -----> a pak mi to ukaze formular, ktery prikladam v priloze. Vybere se tam v nabidce "compensation", zada se cislo rezervace a nasledne mi to zalze, ze zpozdrni bylo jen 41 minut a ze nemam na kompenzaci narok a nepusti me to dal...


screenshot-20220521-204932.png

0 Citovat

A vymahaci spolecnost mi napsala k memu pripadu toto: (viz priloha)


screenshot-20220521-212757.png

0 Citovat

suomi.finland napsal(a):

A vymahaci spolecnost mi napsala k memu pripadu toto: (viz priloha)

Ja mam z toho dojem, ze vymahaci vyplnili to stejne😂 a proto to hodili pres palubu.

0 Citovat

Martin _82 napsal(a):

Ja bych to minimalne zkusil pres agenturu. Budou hned vedet, jestli je to hratelne. To ze se sekl predchozi let kvuli bource z meho pohledu neni relevantni argument. 

Souhlas. Ve Vídni v době odletu žádná bouřka ani omezení provozu nebyly.

1 Citovat

Z klasickymi leteckymi spolecnostmi jsem neletel hodne dlouho,respektive se nic neprihodilo Na letu do Buenos Aires mi pri prestupu v  Madridu nestihli, nebo ztratili batoh Za 3 dny mi ho dorucili do hotelu

Z  nizkonakladovkama mam zkusenost jen z Ryanairem s kompenzaci a muzu rict ze az na jeden pripad uspesnou Jednou jsem to musel resit pres agenturu a pomerne rychle to vymohli Dvakrat jsem to od Ryanairu dostal sam  V jednom pripade to zjistovala i agentura a celkem jasne mi vysvetlila sance na zisk kompenzace

O co se jednalo: na priletu letadla do Brna vletel do turbiny motoru ptak.Nasledny let s kterym jsem mel letet, byl opozden z duvodu,ze se cekalo na technika,ktery mel posoudit,zda odlet letadla je bezpecny

Spolecnost tvrdila,ze zpozdeni predchoziho letu bylo zpusobeno jinym duvodem (stavka pozemniho personalu) ,coz nebyla pravda a pak jsem se domnival ,ze kontrola letadla nemela trvat 3 hoďiny

Dozvedel jsem se nekolik zajimavych okolnosti: letiste Brno mi odepsalo,ze duvod zpozdeni nejsou opravneni zdelovat treti strane Urad leteckeho provozu CR sice muj dotaz zaregistroval,ale tim komunikace s nimi skoncila 

Agentura mi zdelila,ze duvod zpozdeni bych musel u pripadneho soudu dokazat a pak mi zdelili,ze na kazdem letisti nemusi mit letecka spolecnost technika k dispozici (nekam pro nej jeli )

Po jeho prijezdu a kontrole letadla jsme po tech vic jak 3 hodinach odleteli

0 Citovat

Jeste dodam,ze i u Ryanairu jsem let zdarma na nasledny let dostal a to i v pripade kdy na kompenzaci narok nebyl 

Stalo se mi to dvakrat Jednou ve Frankfurtu kdy nasledny let do Kerry zrusili v dusledku vybuchu sopky na Islandu (vymenili mi to za Dublin)  Podruhe v Londyne ,kdy jsem za let z  Brna kompenzaci dostal

Agentura mi vymohla jednu kompenzaci za let kvuli stavky zamestancu letecke spolecnosti Je totiz rozdil mezi stavkou pozemniho personalu letiste,ktery letecka spolecnost nemuze ovlivnit (stejne jako pocasi) a stavkou vlastnich zamestnancu,kterou ovlivnit mohou

0 Citovat

Ahoj, nežádali jste někdo kompenzaci dle EU261 u Ryanu? Kolegyni zrušili velikonoční let 15/4 den před odletem. Když chceme zkusit vyplnit formulář, tak jí to pořád hlásí tuto hlášku v příloze (jakoby to chtělo rezervační kód jenom k tomu prvnímu letu, ale my máme pouze za zpáteční).

Nemáte s tím někdo zkušenost jak to "přelstít"?

 

Díky.


ryanair-mozilla-firefox.jpg

0 Citovat

Zdravím všechny. 2.6 let abu dhabi krakow od  wizzair.   odlet puvodne 20:30, ale prisel email o zmene na 22:55.    nakonec se odletelo 23:32.   myslela jsem, ze staci 3h na odetu,   ale pak jsem se dočetla o 3hodinách na příletu.    nemohu se na flightradar24 dostat k datům 2-3.června, jelikož mi ukazuje jen 7dní zpět. nemá náhodou někdo to členství?   problémem spíš je, že čas příletu do krakova neexistuje, jelikož v  krakově nepřistál,  nakonec přistál v Katovicich.   v letadle lidem nalhali, že do krakova vypraví autobus, ale pak bylo hlášení, že bus nebude. nechali lidi se dopravit po vlastní ose a poté v 7 ráno vyhlásili, že v 9hod nakonec bus vypraví, ale většina už byla pryč. 

Lze žádat o kompenzaci, když do krakova vlastně nedoletěl? (a neblaze tuším že do katowic usedl se zpožděním 2h59minut? v krk mel byt 0:30 a v ktw 03:29)

0 Citovat

zkusila jsem formulář wizz,  dle Suomi,finland a výsledek byl zajímavý. 24min zpoždění


wizz.png

0 Citovat

Nejsem expert, ale dopravce Vás měl dopravit do cílové destinace, tedy Krakova. To se nestalo, respektive až dopoledne následujícího dne, takže pokud se nejednalo o nějaké příčiny, díky kterým nárok na kompenzaci zaniká (jako třeba vyšší moc, Covid atp), tak by měla být vyplacena.

0 Citovat

Nejsem na flight radaru expert, ale jestli dobře koukám, tak v KTW dosedl ve 3:31. Podle mě o kompenzaci žádat lze.

0 Citovat

Podal bych jinou reklamaci (zadat tam jiný důvod, aby to neodmitlo odeslání formuláře).

Když i na to nezareaguji pozitivně. Dal bych to agentuře. Když to ta aerolinka platit nechce, za to sraní ty peníze nestojí. 

0 Citovat

Ahoj, řeším teď zpoždění na letišti v Tenerife. Spoj do Krakova. Už jsme byli v letadle (Ryanair), ale na ranveji zůstalo viset jiné letadlo (taky Ryanair). Důvod proč to letadlo zůstalo na ranveji nevím. Poslali nás zpátky na terminál a teď tady čekáme. Celé letiště stojí, ani odlety, ani přílety. Už teď máme zpoždění více než 3hod. Je to vina aerolinky, nebo ne? Měl bych mít nárok na kompenzaci? Děkuji za odpovědi

0 Citovat

Nemyslim si… letadla neletaji z duvodu narizeni rizeni letoveho provozu… pokud teda nic neleta

0 Citovat

Zdravím, mohl by mi, prosím, někdo ověřit přes flightradar přistání u letu číslo W61063 s wizzair? Potřebovala bych den 25.9. Let z katowic do Castellon. Nejsem si jistá, zda zpoždění bylo víc jak 3 hodiny a jestli teda řešit nějakou kompenzaci. Nemám silver členství. Díky.

0 Citovat

W61063 píšou landed 13:19.

0 Citovat

Diky moc za zjištění. Reklamaci s požadavkem na kompenzaci za zpoždění letu jsem poslala. Moc ale nevěřím, že se někde dopracuji a něco z wizzair dostanu, když čtu různé aktuální diskuze.

0 Citovat

Prosím o radu zkušenější:). Měli jsme o den zpožděný let Wizzairu z Vídně, o refundace ubytování, jídla i kompenzaci podle 261/2004 jsme požádali, ale celkem očekávatelně se brání nepředvídatelnými okolnostmi. Důvod jsme se snažili zjišťovat už na letišti (neúspěšně), v e-mailech se wizzair ani nesnaží jakýkoli uvádět a pokusila jsem se obrátit i na rakouský úřad pro civilní letectví, zda by nedokázali zjistit pravý důvod, ale reakce taky žádná. Předtím, než to předáme nějaké agentuře se chci zeptat, zda někdo nemáte nějaký nápad, kde pravý důvod zjistit, aby se člověk mohl aspoň nějak bránit? Těžko nějak argumentovat, když wizzair žádný důvod neuvádí a nikde nejde zjistit...Ty agentury to nějak zjišťovat taky musí předpokládám. Nevíte kde?

0 Citovat

Obraťte se na APF. Ti z Wizzairu úspěšně vymlátili kompenzaci za let zrušený na začátku července včetně nákladů na občerstvení a náhradní dopravu.

https://www.apf.gv.at/en/our-tasks.html

1 Citovat

Nezkoušel jste někdo náhodou dát do nákladů na občerstvení využití salonku?

0 Citovat

Díky moc, to asi vyzkouším, až se konečně nějak vyjádří i k těm refundacím za ubytování a jídlo. Ale stejně by mě zajímalo, kde se ty důvody zpoždění dají zjistit...

Mıchal napsal(a):

Obraťte se na APF. Ti z Wizzairu úspěšně vymlátili kompenzaci za let zrušený na začátku července včetně nákladů na občerstvení a náhradní dopravu.

https://www.apf.gv.at/en/our-tasks.html

0 Citovat

Pro to, abyste jim napsali, nepotřebujete jejich vyjádření. Stačí automatická odpověď z e-mailu s potvrzením o doručení, od které uplynulo více jak měsíc.

1 Citovat

Zdravím. Řeším kompenzaci za odmítnutí nástupu na palubu. British Airways. Let New York - Vídeň. (přestup v Londýně). Do Londýna jsme přiletěli včas a na let do Vídně nám odmítli vstup protože prodali víc letenek než míst v letadle. A teď ,po 5ti měsících mi posílají 250€ za osobu - jako že Londýn - Vídeň je do 1500km. Ale letenku jsem měl z NY do Vídně takže si myslím, že mám nárok na 600€ za osobu. Co s tím? Díky za radu.

0