Pojištění - přes banku?

Napsal Klaruz 2015-06-09T15:50:56+02:00 ve fóru Co se nevešlo
7 odpovědí

Ahoj, potřebovala bych radu od zdejších zcestovalejších smiley .Jedeme na 2 měsíce do Norska a řeším cestovní pojištění. Nejsuprovější se jeví pojištění od Fio banky k platební kartě - http://www.fio.cz/docs/cz/Cestovni_pojisteni_Carnet.pdf . Za 60Kč měsíčně je krytí léčebných výdajů do 3 milionů, na zuby 10 000,-. Proti tomu běžné cestovní pojištění výjde minimálně na 900Kč/2 měsíce http://www.porovnej24.cz/cestovni-pojisteni/srovnani .
Jak je možné, že si banka může dovolit takovou cenu? Může být v něčem háček nebo na co se při porovnání parametrů soustředit? Moc díky smiley !

Ad cena - je to dáno principem rozložení rizika. Z lidí, kteří mají sjednáno pojištění k platební kartě ho teoreticky ze 100 lidí využijí na plné pecky 2, 10 z nich stráví v zahraničí měsíc z roka a ostatní pár dní. Když jedeš na pevný počet dnů, je jasné, že riziko tam je větší a tedy snadno předvídatelné a tedy dražší.
Pokud chceš ušetřit, do Norska ti stačí pojištění léčebných výloh a asistenčních služeb + maximálně pojištění odpovědnosti, což se dá pořídit za +/- 25,-Kč za den. Nakonec můžeš vzít i to pojištění ke kartě a po roce ho stornovat. Jinak Fio prodává cestovní pojištění frontované ČP s asistencí Europe Assistance.
PS: Teď jsem se všimnul, že to chceš na 2 měsíce, tak to jdi klidně do pojištění ke kartě, pokud tam neshledáš nějaké kolize ve výlukách. Denní sazba má smysl na pár dnů...

Díky za odpověď smiley . Je to zařízeno, snad to bude vše OK. Byla jsem tam první já, řekli mi, že můžu pojištění zrušit po roce. Za hodinu přítel (sedl si k jinému člověku) a tomu sdělili, že když to zruší dřív než za rok, tak ho nijak sankciovat nebudou. Tak uvidíme smiley . Každopádně i na rok to vyjde výhodněji, snad bude stačit (respektive snad ho nebudeme muset využít smiley ) .

Na pobočce Fio banky zruší pojištění od následujícího pracovního dne, není tam žádná roční lhůta smiley

Potvrzuji - zrusil jsem to asi po 3 mesicich a uplne v pohode...

Jen bacha na délku pobytu v zahraničí, někdo kryje jen 30 dní.

U Fio banky je v podmínkách, že v prípadě sporu rozhoduje rozhodčí soud (článek 15 Řešení sporů), což je pro mě varovný signál! Rozhodce nemusí být nestranný a není žádné dovolání k normálnímu soudu.  Vypovědět se dá pojištění ihned, ale už vás u této banky nikdy znovu nepojistí. Slyšel jsem jednu kladnou a druhou zápornou zkušenost. Pojišťovna na toto pojištění nechtěla plnit úraz v Thajsku. Rodina musela poslat 200K aby začali operovat. Málem přišel o nohu. V Asii chtějí garanci, že to někdo zaplatí, jinak na vás nešáhnou. Né jak u nás. Nejdříve zachránit život a pak se starat kdo to zaplatí!

georgetypos napsal(a):

U Fio banky je v podmínkách, že v prípadě sporu rozhoduje rozhodčí soud (článek 15 Řešení sporů),...


To je ale v celku irelevantni. V pripade problemu s pojistnym plnenim zalezi na pojistnych podminkach pojistovny. Fio je pouze zprostredkovatelem pojisteni. Zadna banka nema licenci na pojistne produkty.


Samozrejme se jedna o nizkonakladovou banku a tak predpokladam, ze se bude "setrit" i na pojisteni nabizenym klientum a kvalita pojisteni nebude valna. Ale je to jen muj predpoklad - neznam, nehodnotim

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!