Zdravím a budu rád za následující: Chtěl bych na jednodenní výlet na Vesuv autem z Barletta a zajímalo by mě hlavně,jak daleko pod vrchol se dostanu autem,případně další rady a nápady dík. .

Výlet na Vesuv

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

13 reakcí

Zdravím a budu rád za následující:
Chtěl bych na jednodenní výlet na Vesuv autem z Barletta a zajímalo by mě hlavně,jak daleko pod vrchol se dostanu autem,případně další rady a nápady dík.

0

Zdravim, dostanes se cca sem na hlavni parking (N40 49.699 E14 25.586), cca 650m pod vrchol, pocitano po cesticce. Jinak vzduchem je to cca 400m. Na parkovisti se neplati az pak vstup na Vesuv. Doporucuji pri peknem pocasi prijet tam do max 10hod, pak je parkoviste plne a cesta se muze o par desitek az stovek metru prodlouzit.

0 Citovat

Dík,trochu bude asi problém dorazit na místo do 10hod.Je tam ještě jiná možnost zaparkovat,když bude zmíněné parkoviště plné?

0 Citovat

Jasne zakazy tam myslim nejsou, nebo je nedodrzujou. Auta tam stoji podel prijezdove silnice, ma to dve ale. Jak jsem psal muze se stat ze budes parkovat i o km dale (nize, ale to se da), horsi je ze je to tam hodne uzke a kdyz to nedas dostatecne ze silnice, autobusy ti to orvou. Byl jsme tam minuly mesic kolem obeda autobusem a bylo to tam horsi nez v Neapoli. Autobusy se tam nemohly protahnout, tak to rvaly natvrdo, ten nas autobus urazil jednomu autu zrcatko (zadny problem). Mel by jsi pak problemy v pujcovne, i kdyz asi te stejne budou v pujcovne varovat. V pujcovnach rikaji zakaznikum ze v Pompejich a na Vesuvu se kradou a vykradaji auta. Loni jsme tam byli autem a nic se nam nikde nestalo, jen strasi. Jedinej kdo nas okradl byli ty v pujcovne a to o dost. Jo a bacha na benzinkach, pri vraceni auta u Neapolskeho letiste, jsem tankoval a platil hotove 30€ (20+10) kdyz jsme mu to podal, zasatral v pokladne a daval mi 20€ zpatky ze je to falso, chtel po me jinou, kdyz jsem s durazem rekl ze neni ze je z bankomatu, koukl na me, vratil ji do kasy a rekl ze ok. Zkousi to vsude. I presto se mi tam moc libilo, sice spinavy ale pekny mesto a okoli. Doporucuji se vydat na trip na Capri. Tak snad to takhle staci. smiley

0 Citovat

Díky,sice letím do Bari,ale asi to tam bude všude stejné...V půjčovně vás okradli?Můžeš to specifikovat,ať vím, na co si dát pozor smiley

0 Citovat

Loni jsem si zarezervoval auto pres portal autopujcovnalevne.cz u pujcovny Dollar v Neapoli. Vsechno probehlo bezproblemu, zaplatil jsem zalohu a pro jistotu pripojisteni spoluucasti. Celkove jsem mel na miste doplatit cca 36€, po priletu to ale bylo dosti zmatecne. Zacalo se klasicky dejte kreditku strhneme vam 1400€ jako zalohu, nemate ok 1000€, ale jeste doplatek pojisteni 20€. Dobre zaplatil jsem, prevzal auto a podepsal predavaci skoro necitelny protokol (kopirak), na kterem byli nejake cifry a neco nesrozumitelneho v italstine.
Ma chyba ze jsem se vic neptal, cekal jsem ze dostanu fakturu jako v jinych pujcovnach. Nicmene, to co jsem dostal uz faktura byla s navysenymi castkami, po vraceni vozu jsem si musel vydupat doklad o vraceni (vubec mi ho nechtel dat). Penize za pujceni strhli za cca 5dnu a to misto 36€ rovnych 84€. A ani po tydnu jsem nemel zpatky zalohu, tak jsem docela znervoznel. Snazil jsem se s nimi spojit, ale bezuspesne. Nakonec se mi pres znameho podarilo telefonem s nimi mluvit a akorat rekli, ze jsem to tak podepsal, ze je ta prvotni objednavka pres cizi webovy portal nezajima a ze zaloha prijde kazdym dnem zpatky na ucet, nastesti prisla po 10dnech od vraceni.
Doporucuji si nejdrive pred objednanim vozu prolustrovat tu autopujcovnu pres web. Na ruznych forech nebo Tripadviseru jsou slusny recenze. Dodatecne jsem se dozvedel, ze u teto pujcovny je to bezna praxe i v jinych mestech a ze jeste radi strhavaji dalsi dodatecne penize z uctu i nekolik 100€, tak jsem radeji tu kreditni kartu zrusil. A proto jsem se minuly mesic rozhodl radeji jet MHDckem a bylo to uplne v pohode. U tebe chapu ze musis auto pujcovat, tak snad nebudes mit zadny problemy. Kamarad se dneska vratil z Bari a nehlasil nejake problemy, takze asi v pohode. To je muj pripad, doporuciji trvat na te cene na jakou je objednavka a durazne trvat na predavacich protokolech, poradne si prohlednout auto jestli neni nejak poskozene. Jo a bacha nektere pujcovny nemaji radi debetni karty, nechteji ani hotovost, jen kreditni karty s dostatecnou hotovosti, min. 1000€. Kvuli tomuhle jsem cekal asi 5hodin na letisti v Milane, nez jsme se nejak dohodli. Chybama se clovek uci, do ted jsem nemel s pujcovnama problem. A v italii hned dvakrat smiley

0 Citovat

Asi jsem pitomej, ale proc si proboha pujcujete auta od techto pujcoven? Odpovim si sam - protože každý z vas veri na Jeziska...

0 Citovat

Od Dollar jsem měl auto půjčené už vícekrát a nikdy žádný problém. Samozřejmě i v různých zemích.

Člověk si musí stát vždy za svým a nenechat se na místě odrbat. Základ je plné pojištění už od serveru, kde to objednáváš. Na místě ti stějně budou nutit další pojištění a vyhrožovat placením škody ze svého.

Kreditní karta a 2000 eur limit už musí být samozřejmost. Některé půjčovny požadují i 1500 euro za úplně malé vozy. Pokud člověk nemá, tak je potřeba počítat s tím, že mu pak nezbyde než si zaplatit jejich plnou pojistku bez spoluúčasti.

Hlavně číst i recenze. Za mě určitě nejlepší https://billiger-mietwagen.de/ . Auto půjčuji vždy tam, mají super ceny, recenze, pojištění. Německy neumím ani slovo....

0 Citovat

No mám to u Alamo/Enterprice,potvrzené mailem i s konečným doplatkem,který sedí.Navíc mám připojištění všeho do 1500 EU,tak snad to proběhne OK.Jen jsem ustoupil od výletu do zoosafari po tom,co jsem viděl nějaké videa na youtube(rozzuřený velbloud zatarasil cestu,atd).Kreditku s dostatečným zůstatkem samozřejmě mám.

0 Citovat

Dobrý den, prosím, letím do Neapole. Plánuji výlet do Pompejí a na Vesuv. Chtěla bych to zvládnout za jeden den. Ráda bych hned ráno na Vesuv a poté do Pompejí až do večera. Prosím o radu, jak se dostat nejlépe z Neapole na Vesuv, poté do Pompejí..Jak dlouho mi bude trvat přesun? Děkuji za všechny rady 

0 Citovat

Nejrychlejší to bude taxíkem. Popřipadě soukromý vrtulník by to rovněž urychlil.

0 Citovat

Já jel vlakem z Garibaldiho do Pompejí. U hlavního vstupu do Pompejí vyjíždí autobus (takže se vejdete). A zpět znovu busem do Pompejí a vyhodí vás to hned u zmíněného vstupu

 

0 Citovat

https://www.visitpompeiivesuvius...i_vesuvius

0 Citovat

3,80 a aktuální jízdní řád


pxl-20240224-082424229.jpg

1
13 reakcí