Ahojte, sou opravdu ty ceny tak strasne a vyplati se radeji odbavit jedno zavazadlo a vzit si neco sebou od nas nez kupovat na miste... Trocha me presel smich kdyz sem videl cenu napr vody ;o) http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... rrency=CZK to je to tak strasne ;o) my pijeme radi kavu a i vice denne a jsme dva no to me trocha prekvapilo. dik za info .

Norsko ceny potravin, vody, kafe atd dotaz

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

17 reakcí

Ahojte, sou opravdu ty ceny tak strasne a vyplati se radeji odbavit jedno zavazadlo a vzit si neco sebou od nas nez kupovat na miste...

Trocha me presel smich kdyz sem videl cenu napr vody ;o)

http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... rrency=CZK

to je to tak strasne ;o) my pijeme radi kavu a i vice denne a jsme dva no to me trocha prekvapilo.

dik za info

0

Je to samozřejmě obchod od obchodu, místo od místa.. ale v průměru je to opravdu tak..
Pokud jedete navštívit přírodu, budete jezdit, tak my jsme veškerou vodu brali z přírody, protože je fakt luxusní smiley

0 Citovat

jako fakt z prirody? ;o) z potucku atd... ty jo to uz sem dlouho nebral nikde smiley
ale teda cena kafe, to je tak na nejaky kofeinovy tablety nebo tycinky.. protoze todle je teda sila ;o)

0 Citovat

Meal for 2, Mid-range Restaurant, Three-course - 2400 kč smiley
K tomu navečer pár piveček za 220 kč... já bych uvažoval spíš o tom kufru smiley

0 Citovat

Tak tak. To je drsny... Jedna vec co jsem zjistil po delsim zkoumani. Auto u hertz na 4 dny z letistr stoji cca 2600nok a v centru 1300 nok neboli poplatek Letiste....asi vite kolik

0 Citovat

Takto sa spýtam: poznáte krajinu, kde je (z nášho pohľadu) ešte drahšie, ako v Nórsku? Lebo na ten šok, čo sme zažili, keď sme tam prvý krát prišli a potrebovali si kúpiť fľašu vody, to si budem pamätať snáď nadosmrti. smiley Akože sú to len peniaze, ale proste bol to šok.

0 Citovat

Ahoj. Neznam smiley a jsem v soku a taky low cost cestovani co tu vymyslim jsem v zivote nezazil smiley nebo ;-(

0 Citovat

V Evropě je extrémně draho ve třech zemích, kromě Norska je to Dánsko a Švýcarsko.
Nejlevnější je Kosovo a sever Albánie, Makedonie.
Island už není tak brutální jak býval diky devalvaci, Švédsko je výrazně levnější než třeba Dánsko a ještě levnější než Švédsko je Finsko...
U Norska je jednoduchá poučka, stejné ceny jako u nás akorát v NOK smiley, vyjma alkoholu ten stojí více smiley

0 Citovat

To teda safra uskromnit ;o)

0 Citovat

Taky jsme z toho měli strach, ale rychle jsme se přizpůsobili a základní potraviny - sýr, chleba, jogurt, vejce, jsme vždy nakoupili. Vodu jsme si nabírali v hotelech, ale časem jsme si už kupovali i koly a fanty za 28NOK. Párkrát jsme byli i v Mekáči a v Burger kingu, ceny jako u nás, ale v NOKách. Prostě se to nesmí přepočítávat. Nakonec jsme ani nadhozený rozpočet na jídlo neutratili a ve výsledku ušetřili. Dělili jsme jídlo ale čtyřmi, to se pak šetří líp.

Jinak lahvový Staropramen v obchodě v Bergenu stál na naše 120 Kč. To jsme si teda nedali:D

0 Citovat

Ahoj, ja by som to az tak zle nevidel! Ono zakladne potraviny ako sunka, chleba a maslo stoja skoro ako u nas, skor by som povedal o maximalne 20% viac (ak porovnavame rovnaku kvalitu a staci ti najlacnejsia z trieda v norsku (ktora sa kvalitou nelisi od drahsej)).

Ak chces mat obraz o cenach pozri si napr letek remy100 http://issuu.com/rema1000/docs/dm_uke_3 ... 8/14556959. (250g sunky za 90 kc mi pride ako relativne normalna cena, mineralka stoji 36 korun co je podmerne dost ale normalna voda bude stat menej). Alkohol je drahy, ak chces dake pivko je si lepsie doniest vlastne (a aj chutnejsie). Tuniak stoji myslim tiez max o 20% viac ale nie su to odrezky.

Ak sa ti to zda vela tak si mozes okorenit dovoleku dumpster divingom (je to legalne pokial neprelizas ziaden plot a nejdes cez ziaden zamok).

0 Citovat

Vcera jsem se vratil z Norska, takze aktualni ceny... neco z narvesenu, 7-11, coop...

banan 2ks/12nok
1,5l voda/22 nok
Sunka 100g/20 nok
Rajcata kg/44 nok
bageta 6-8 nok
Jogurt 12 nok
Zvejky 12 nok
Cokolada 200-250g/36nok

McDonald
Male hranolky 14nok
Mc Chicken low cost verze 20 nok
Cola 22nok

ne vzdy jsem mel cas... 23h+... hledat diskont... ale toto jsou realne ceny z obchodu.-)

0 Citovat

Diky za info

0 Citovat

Ono se špatně zvyká - když tady si můžete dovolit jít kamkoliv, jíst a pít cokoliv - přijet někam a být jak socka smiley Ještě lepší je, když pak jste s někým místním nebo celkově s evropanama z bohatších států... Si pak o vás myslí, že jste škrt, když si nekoupíte pivo za 220.. I když ty peníze u sebe máte, tak dát za něco 10x tolik jen proto, že jste na dovolené... Rozum mi to prostě nedovolí smiley Nejhorší to je pak v destinacích jako letiště nebo turistickejch místech, kde je to ještě 2x dražší, ale abyste neumřeli hlady tak si něco dát musíte a skončíte na párku v rohlíku za 150 a nevíte jestli máte brečet smiley

0 Citovat

Tak ono nori vedia, ze je u nich draho. Folklor tu je opit sa v piatok doma a do baru sa ist iba jednym panakom dorazit. A ked ides na party niekam na dom tak donesies flasu, a ked sa nedopije tak si ju zoberies naspat. smiley

Co sa tyka cien tak ano, je tu draho, ale da sa naist cesta, ked sa chce. Napriklad som pocul o lowcost cyklistovi z CR co presiel az hore na Nordkapp tak, ze po ceste vzdy chvilu zbieral plechovky na odpocivadlach. V kazdom obchode to potom ide vratit a on z toho z casti financoval svoj postup.

Voda sa da na trekoch pit vsade, kde zrovna nehnoja pole, alebo nestia ovce. Co sa prepravy tyka tak sa tu da okrem ineho v pohode stopovat, coz odporucam.
O Norsku sa hovori, ze je to jedina krajina, kde aj Nemci vozia konzervy. Ale stoji za to. smiley
http://marushkaphoto.blogspot.no/2015/08/opakovane-vyvrcholenie.html

0 Citovat

Opticky podobně jako v ČR...Akorát musíte násobit 3x smiley ...Akorát alkohol je už úplně někde jinde..

0 Citovat

Díky za tip, zastavím se tam! smiley Blíží se mi odjezd, takže je třeba se předzásobit, ať mám co jíst, až se mi bude po Norsku stýskat. Brunost a Freia to jistí! smiley

0 Citovat

Ak niekto neprestane chlastať a fajčiť v Nórsku, tak už asi nikde. Ostatné sa dá uhrať. Mám tu veľa kamarátov, čo robia v kaviarňach, kantýnach, obchodoch s potravinami.. a pri konci šichty vyhadzujú jedlo čo sa nemôže predávať na druhý deň. Sú moc vďační, keď sa raz za čas niekto zastaví a vezme si to.
Nechcem tým povedať, že Nóri plytvajú jedlom viac ako my zo stredu kontinentu (to určite nie), len to na konci stále viac riešia cez zdravý rozum ako cez interné smernice a dá sa to uhrať. Napr. dve krabice zákuskov najlepších v živote. Alebo 15 krabíc bio pomarančového džúsu jeden deň po záruke..

Možno niekomu bez hamby tiež pomôže. smiley

0
17 reakcí