Prosim o radu. Na cestovani chci mit platebni karty vsechny tri - Maestro, Mastercard i Visu. Jake banky byste doporucili? Ted mam Visu od MBank a vytaci me jak jejich kurz, tak povinnost platit kartou... dokud tam ta povinnost nebyla, brala jsem tuto kartu jako zalozni a neplatila s ni. Ale Visu uz vydava snad jen Zuno a CS. Zuno na me moc dobre nepusobi, ale kdyz to chci jen kvuli karte... kurzy horsi nez MBank nebudou. Maestro mam od FIO, ta se osvedcila v Nemecku, kde se jinak pomalu platit neda, ale uz neni zadarmo, ale za 99. Zdarma jde vydat snad jen k uctu GE Money, tak nevim, jestli je lepsi zaplatit FIO nebo akceptovat kurzy GE. Hledam nejakou dalsi variantu, ale nenachazim. Mastercard - tu bych chtela od Equabank. Prijde mi, ze ma nejvyhodnejsi podminky. Nebo Unicredit. Zdarma mi ji navic vyda FIO, ktera mi jinak vyhovuje... Jaky mate nazor? .

Bankovni karty

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Sarah napsal(a):



Ale nechci tim odpalit chude nebo zadluzene lidi. Je to komplexnejsi.

Takoví sem nepíšou, ty vynechte ;-)


0 Citovat

Michal napsal(a):

Holky, nedá mi to. Dneska máme tu rovnoprávnost a radikální feministické hnutí me2 dští síru na chlapy kvůli sexismu. Jestli tohle není sexismus a nepodporuje zažité genderové stereotypy, tak já už nevím co. To degraduje chlapa jen na chodící peněženku, kterou s oblibou obviňujete z toho, že myslí jen na sex. Přitom má i jiné kvality a daleko širší skladbu pocitů. Fuj, styďte se. Úplně cítím ruské zlatokopky... Sice v mírné nadsázce, ale přeberte si to, jak chcete ;)


Tak to cítíte špatně. I v mírné nadsázce. 

V tom co napsaly, je hodně pravdy. V podstatě je to pravda úplná :-)

0 Citovat

vetlanda napsal(a): V tom co napsaly, je hodně pravdy. V podstatě je to pravda úplná :-)
To, že českým holkám vyhovuje emancipace a feminismus jen, když se jim to hodí, to je taky pravda úplná :D

0 Citovat

Michal napsal(a): Jinak neznám nic méně sexy než holky, co vybírají nejdražší restaurace, nejdražší jídla, nejdražší drinky, protože přece chlap nemá být škrt a bez řečí za ně platit :D

Musíš si holt lépe vybírat. 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Musíš si holt lépe vybírat. 

Takové typy si nevybírám, ale z doslechu o nich moc dobře vím. Některé uživatelky zdejšího fóra mi připadají podobného ražení. Ale je to jen podle písmenek, a to vždy zkresluje.
0 Citovat

Myslíš asi typy, že? Je vidět, že opravdu máš problém někdy s pochopení toho o čem je řeč. Ony nejsou jen dvě polohy - tedy být škrt a pak haur. Ono to jde dělat tak nějak normálně. A buď v klidu, že to, když je chlap škrt odradí spolehlivě každou normální ženskou. A škrt, kterej se ohání feminismem, to je ještě upgrade.


0 Citovat

eremi napsal(a):

Myslíš asi typy, že? Je vidět, že opravdu máš problém někdy s pochopení toho o čem je řeč. Ony nejsou jen dvě polohy - tedy být škrt a pak haur. Ono to jde dělat tak nějak normálně. A buď v klidu, že to, když je chlap škrt odradí spolehlivě každou normální ženskou. A škrt, kterej se ohání feminismem, to je ještě upgrade.


Dík za opravu.

0 Citovat

lidi, výborně jsem se dnes u tohoto vlákna bavil, škoda, že musím končit a jít utrácet své peníze za sebe a manželku po barech v centru Prahy:-)

0 Citovat

LukasAK napsal(a):

lidi, výborně jsem se dnes u tohoto vlákna bavil, škoda, že musím končit a jít utrácet své peníze za sebe a manželku po barech v centru Prahy:-)

Manželka je koukám zlatokopka, jak jsem se tady dneska dozvěděl :))))))
0 Citovat

Michal napsal(a):

 Jinak neznám nic méně sexy než holky, co vybírají nejdražší restaurace, nejdražší jídla, nejdražší drinky, protože přece chlap nemá být škrt a bez řečí za ně platit :D


Ja bych do te skatulky mozna i zapadla, na to pozor! Mam turbo metabolismus a snim jako dospely chlap, casto dojidam i po pritelovi :))) Takze mas urcite pravdu v tom, ze na provoz jsem draha. ‘Zivit’ bys me nechtel! 

A co si tak pamatuju, tak na Birkinky tu mame prece Padrina! :)

0 Citovat

https://youtu.be/ysGtsRWEKiU

0 Citovat

A to já zas opravdu nepotřebuju, aby za mě chlap nutně utrácel, na požitky si vydělám dost sama. Stačí mi to vědomí, že je ochotný pustit chlup, nemusím ho zruinovat😉 A přesně tak, nejsou jen 'škrtit a 'hauři', leč se škrtem jsem kdysi měla tu čest a never more. S tímhle životním postojem si Michale fajn ženskou těžko najdeš, promiň,  ale nějak si ji nedovedu představit. 

0 Citovat

Teraz sa musim Michala trosku zastat ... povodne napisal resp. upozornil na to, ze Revolut sa zhorsil ... v pripade Michala neviem, ci je nutne (na zaklade minutych penazi uvedenych v jeho cestopisoch) riesit taketo halierove "detaily" ,a v pripade poniektorych diskutujucich neviem, ci je nutne na zaklade toho  robit z neho nejaku asexualnu obludu ...

0 Citovat

Podle Michalovych slov spis vubec nepochopil tu pointu, neni dobry napad ohanet se emancipaci. 

Osobne si na vse, co chci, vydelam sama a plat mam nadprumerny. A i presto se chci obcas citit jako ‘princezna,’ necham se pozvat na veceri, koupit si darecek... Nejde o to, ze si to muzu koupit sama. Jde o to mit z muze pocit, ze je schopny se o me postarat, potazmo jednou zabezpecit rodinu. A tady nejde o stereotypy, feminismus, nebo cokoli. Jde o partnerske role, a tak to proste je. 

Muzes s tim nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno. Stejne, jako ja peru, zehlim, varim, Ty mas svou roli, ktera je Ti jako muzi dana. 

A prosim, nevytahuj argument o zenach, ktere tahnou rodinny rozpocet, protoze jsou moderni. Muz ktery se neumi postarat o rodinu a je to skrt, rozhodne v ocich zeny neni zadny alfa samec. 

0 Citovat

Stalo se přesně to, co jsme si myslel, že vypukne, ačkoli jsem prosil o žádný flame 🔥

Začala tu dvojstránková přetahovaná o tom, že jsem škrt jen proto, že jsem napsal, že Revolut už nemá tak senzační kurzy, jako míval. 

Pak tu začali různí vytahovat 0,05 hřiven, na které jsem kdysi upozorňoval, jaký bug má Über appka, když jsem nechtěně poslal 100x nižší částku jako spropitné. 

Další pak, že jsme kdysi kritizoval karetní kurzy, co jsou horší jak u směnárny. Když utratím ročně několik tisíc euro, tak už je to pár hezkých večeří i s náročnou ženou jako Sarah. On je celkem je rozdíl platit za euro 25,90 a třeba 27 Kč. Jen na základě banky a použité karty.

Plus tu potom slečny nepochopily narážku na aktuální západoevropský postoj ke genderu a že si z toho některé vyzobávají jen to, co se jim hodí. Podle Západu už cítit se jako princezna není in, ale je to sexistický přežitek. Přiznávám, že jsem oplatil zcela záměrně a stejnou mincí, když mě jen kvůli tomu výše zmíněnému nazývají škrtem. 

Jestli na něco takového upozorňuji v cestopisech, tak spíš proto aby si ostatní dali pozor a nekazili si tak svůj zážitek. Mně osobně naštve, když něco je v obchodě napsáno, že stojí 120 a markují 125.  Měl jsem hodně co do činění s ochranou spotřebitele. 

Ještě čekám, kdy tu někdo vytáhne Booking. Tam jde např. o to, že když já si udělám 10 rezervací na jeden termín a nezruším je, budou chtít proplatit všech 10. Argument "já o nich nevěděl, neuspěje. Stejně tak by to ale mělo platit naopak. Když oni něco naslibují. Měli by to dodržet. Ne že je to chyba systému, co jde proti jejich vlastním pravidlům a ani po měsících ji neopraví... 

0 Citovat

Michal tu upozornil na to, že se Revolutka zhoršuje a hned se do něj všichni pouští. Nechápu, proč by člověk měl platit více než musí. To je jak kdybych měl vedení účtu zdarma a nějaká slečna by ročně platila 360kc a říkala mi, že jsem škrt, když jsem přešel k jiné bance, protože to měla zdarma a ta stávající ne. To že Michal upozorňuje na blogu na ceny, kde si dát pozor a kolik co stalo mi přijde fajn.  Samozřejmě nenechat si kvůli každé koruně vrtat koleno, ale proč platit zbytečně více než musím?


Jinak nevím kde se vzalo to, že každý má svoji partnerskou roli. To jako chlap nemůže jít na mateřskou dovolenou? To ženská nemůže opravit auto a musí vařit, prat, žehlit a chlap si ji musí hýčkat? 

0 Citovat

Michael napsal(a):


Jinak nevím kde se vzalo to, že každý má svoji partnerskou roli. To jako chlap nemůže jít na mateřskou dovolenou? To ženská nemůže opravit auto a musí vařit, prat, žehlit a chlap si ji musí hýčkat? 


100 lidi, 100 nazoru. Vse uz k tomu bylo receno a neni treba to vice rozebirat :) 
0 Citovat

To víš,  Michale, že jsme se musely ozvat, když nás nazveš zlatokopkami jen na základě jednoho rýpnutí (které teda nebylo moc milé,  to uznávám). Nevím jak Sarah, ale já už tě sleduju dost dlouho na to, abych si nějaký 'názor' mohla dovolit. Tvoje cestopisy si vždycky ráda přečtu,  protože si alespoň připomenu, jak bych nechtěla cestovat. A nesdílím Caliho optimismus, že s nějakou kočičkou se tvůj styl výrazně změní. Možná jsi fajn člověk,  ale to podivné 'šetření' je celkem vada na kráse a spolehlivý ženorepelent, to jsem tou svou původní poznámkou chtěla naznačit.

0 Citovat

Sarah napsal(a):

Jde o partnerske role, a tak to proste je. 

Muzes s tim nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno. Stejne, jako ja peru, zehlim, varim, Ty mas svou roli, ktera je Ti jako muzi dana.


Tak toto predcilo v "asexualnosti" aj Michalove setrenie :D 

0 Citovat

Tak pro změnu k tématu. V sobotu jsem si kupoval letenku od UIA, odlet z Ukrajiny, v UAH. Platil jsem Revolutem a stržená částka neodpovídala mému výpočtu. Až ve FAQ jsem si našel, že na UAH a některé další měny je o víkendu je 3% příplatek - jak již v této diskuzi zaznělo. To mi nepřijde košer. Konkrétně třeba THB rozhodně netrpí vysokou volatilitou, a vlastně ani UAH. 

0 Citovat

Tak to by nekteré asi kleplo z mého víkendového pobytu v Krakově:))

Sli jsme do města z hotelu, dojdem na nějakou tržnici, přítelkyně chtěla něco koupit u stánku a ejhle, zjistili jsme, že nechala peněženku se zlotyma na pokoji.

Já cash neměl, jen kartu.

Tak jsem našel nejbližší bankomat, vybral cash, zaplatil v přepočtu asi kilo za výběr navíc...a neposral se z toho. Jasně, nepotěšilo, ale hledat v minus osmi stupních bankomat bez poplatku? Nesmysl. Prsotě jsem to zaplatil a na rynku u Sukenice jsem si holt nekoupil předražený čaj se slivovicí.
0 Citovat

Karle, to je ok, takto by se asi zachovalo mnoho z nás-)

Já jsem se k tomu už nechtěl vyjadřovat, ale byl jsem nějakou dobu mimo, nic nečetl a nepřispíval a tak mě trochu svrbí (pisatelské) pero.

Michale, já jsem tvoje cestopisy přestal sledovat, když jsi v nějakém řešil, jestli stojí zmrzlina 3 nebo 3,5 RON. Spolu s posty okolo bookingu jsi tím u mě získal nálepku náramného podivína. To není opakuji nic osobního, prostě já (a dle vyjádření dalších cestovatelů) něktré věci vidím prostě jinak. A zároveň chápu, že někomu nesedím já nebo třeba můj styl cestování... 

Ad Revolut... Já nechápu jednu věc, přece každému musí být jasné, že Revolut se nerovná Mikuláš, tedy aby mně dával něco, na čem prodělává. Je to jistě fajn věc, ale vývoj a provoz stojí miliony, které tam zatím sypou mimo jiné hlavně ruští oligarchové a milci Putina, Milner a Usmanov. My, jako uživatelé jsme spokojení, protože to zatím celkově funguje v nás prospěch. Ale divit se naprosto základním a logickým opatřením, že prostě na některé rizikové měny během víkendu uplatním drobné fíčko, eliminující případné kurzové rozdíly nebo naopak generující ždibec zisku pro celý projekt mně připadá naprosto mimo mísu.

0 Citovat

Michael napsal(a): Samozřejmě nenechat si kvůli každé koruně vrtat koleno, ale proč platit zbytečně více než musím?

Protože ne všechno stojí za to, to tak křečovitě řešit. Ale je to zřejmě kolize přístupů k cestování: někdo cestuje pro dobrý pocit kolik při tom ušetřil, někdo aby viděl a zažil. Vzájemné nepochopení je asi nevyhnutelné. 


Mandarinka napsal(a):

A nesdílím Caliho optimismus, že s nějakou kočičkou se tvůj styl výrazně změní.

Styl měnit nemusí, musí si jen najít na život podobně nazírající partnerku. 



0 Citovat

Chápete tu někdo rozdíl mezi internetem a reálným životem? Když mám neproduktivni čas, píšu na fóru a snažím se vyřešit chujovoliny, co kdybych měl v tu dobu zajímavější činnost, neřeším, protože na ně nemám čas. A neřeším půl koruny, ale časovou řadu s mnoha mnoha výskyty ;)

O tom bankomatu, když není zbytí, tak ok. Naštěstí většinou bývá aspoň několik různých bankomatů vedle sebe. 

0 Citovat

Velmi výživná diskuze, ve vedlejších vodách už kejhá potrefená husa - pardon, medvěd. Tam to už je ale jiný level, tam se neřeší kurzy, ale promile :-D

0