Ahojte, viete mi niekto povedat nejake novinky, popripade informacie k situacii, ktora sa zacina sirit internetom, ze Thajsko zabranuje k prejdeniu hranicami turistami z Kambodze, popripade, ze je treba nejake viza atd? Obavam sa, ze ma cez hranie nepustia, ale zase sa mi to zda poriadne pritiahnute za vlasy aby sa niekto takto zablokoval a nikoho pozemne nevpustal, hoci sa boja dalsieho atentatu. 20.9. prechadzam z Bangkoku do Kambodze pozemnou dopravou a 22.9. sa vraciam z Kambodze do Thajska, na ostrov Koh Chang. Volala som na ministerstvo, tam nic nevedia samozrejme, odkazali ma aby som napisala email. Napisala som email aj na ministerstvo v SR aj na SR ministerstvo v Bangkoku, avsak odpoved neocakavam rychlo a cas sa krati. Ďakujem za kazdu pomoc .

Prechod hranicami Kambodza/Thajsko

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

3 reakce

Ahojte,

viete mi niekto povedat nejake novinky, popripade informacie k situacii, ktora sa zacina sirit internetom, ze Thajsko zabranuje k prejdeniu hranicami turistami z Kambodze, popripade, ze je treba nejake viza atd?
Obavam sa, ze ma cez hranie nepustia, ale zase sa mi to zda poriadne pritiahnute za vlasy aby sa niekto takto zablokoval a nikoho pozemne nevpustal, hoci sa boja dalsieho atentatu.

20.9. prechadzam z Bangkoku do Kambodze pozemnou dopravou a 22.9. sa vraciam z Kambodze do Thajska, na ostrov Koh Chang.
Volala som na ministerstvo, tam nic nevedia samozrejme, odkazali ma aby som napisala email.
Napisala som email aj na ministerstvo v SR aj na SR ministerstvo v Bangkoku, avsak odpoved neocakavam rychlo a cas sa krati.


Ďakujem za kazdu pomoc

0

Ahoj, resi se to tady na foru: http://www.thaivisa.com/forum/topic/855 ... te-effect/

Zatim je jisty jen to, ze maji smulu ti, co chcou pres hranice jen aby mohli mit novy vstup a tim padem novy vizum na 30 dni. Ale uz bylo i par pripadu lidi na normalnich turistickych vizech. Kdyz budes sledovat to forum, tak se snad dozvis o aktualni situaci. Drzim pesti!

0 Citovat

Zadna informace v Asii neni potvrzena ani oficialni. Vietnamci treba zrusili poplatek za viza pro nektere staty EU a stejne to vybirali na letisti. Nebo nedavno nepousteli Vietnamky do Singapuru a Singapur se k tomu proste odmital vyjadrit a tvrdil, ze je vse v poradku.

Pokud je to opatreni proti tzv. visa-run, kteri delaji lide zijici v Thajsku bez dlouhodobeho viza, pravdepodobne se te to nebude tykat. Pravdepodobne, protoze je to vzdy na urednikovi, dobre se vyspi, neresi to, vyspi se blbe, neprojdes, i kdyz jsi turista. Tak to v Asii chodi. To, ze neproslo nekolik turistu, tomu se rika odchylka, ne vzdy se trefi urednici.

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/thajsko/cestovani/visa.mobi

Nezapomen, ze mas jen 15 dnu pobytu, kdyz vstoupis podruhe do Thajska po zemi. Ja bych si sebou vzal urcite potvrzeni o tom, ze jsi spal v hotelech (orazitkovane hotelem nebo ofiko ucet z hotelu), ze jsi priletel (palubni listky, elektronicka letenka neni zrovna presvedcivy argument), ze mas letenku zpet, ze mas listek z Angkoru, ze jsi spal nekde v Siam Reap, proste cokoliv, cim se prokazes jako turista. Bud slusnej, usmivej se (takova ta evropska nadrazenost je hooodne kontraproduktivni). A bacha na prechodu z Thajska do Kambodze, tam je to scam na druhou. Lepsi je, kdyz si priplatis par dolaru a nechas vyridit viza autobusovou spolecnost.

V nejhorsim pripade poletis ze Siam Reap do Bangkoku.

0 Citovat

Tak uz o tom pisou i v Bangkok post:

"They will need to provide information about their accommodation, tour company or other details to confirm they are in the country to travel as tourists."

http://www.bangkokpost.com/news/general ... to-borders

Takze bys mela byt v pohode, kdyz budes mit vsechny ty dokumenty co Ti i psal Cech_ve_Vietnamu smiley

0
3 reakce