Od 1.1. 2013 lze navštívit Čínu při tranzitních letech bez víza. Doba pobytu může být maximálně 72 hodin a vstupní vízum bude uděleno na letišti v Číně. .

Tranzitní vízum - Čína

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Dobrý den,

podle toho, co jsem zde četl, jsem (doufám správně smiley ) pochopil, že tranzitní vízum do Číny platí 72h a získat se dá na jejich letišti. Letíme do Vietnamu a v Číně nestrávíme dohromady více než 72h, ovšem přestupujeme v Šanghaji (čekání 9h) a v Kunmingu (čekání 22h), přičemž let zahrnuje ještě 2 zastávky bez přestupu. Jak to bude v tomto případě?

Děkuji moc za odpověď, nerad bych měl problém s čínskými soudruhy... smiley smiley

0 Citovat

V tomto případě bohužel transitní vízum nedostaneš. Musí se vždy jednat o přílet z a odlet do jiné země (např. Praha - Šanghaj - Vietnam). Ty letíš ze Šanghaje do jiného Čínského města a tím pádem nárok není. Problém je dokonce i palivový stop. Takže jedině vyřídit víza v Praze na Čínské ambasádě.

0 Citovat

Ono to je s tím tranzitem trochu složitější. Existuje totiž varianta 24 hodin tranzitu na 2 přestupy v Číně. Otázkou ale je, zda jdou oba druhy kombinovat, tzn. 24h na přelet do Kunmingu a zde klasika 72 hodin...

Řešili jsme to právě i zde http://cestujlevne.com/zpatecni-letenky ... -8-990-kc/

0 Citovat

A jak jste to vyřešili?

0 Citovat

Obávám se, že v případě více než jedné zastávky žádná varianta "zkombinování" obou typ víz (24h tranzit přes více než 1 město a 72h tranzit v jednom městě) nelze. Jednak to nemá žádnou oporu v těch pravidlech, jednak by to bylo prakticky neproveditelné. Vízum se bude vyřizovat na prvním mezinárodním příletu v Šanghaji. V Kunmingu je již přílet vnitrostátním letem a žádnou pasovkou se přece neprochází.
Pokud je tedy letenka se 2 přestupy v Číně (Šanghaj a Kunming) a celková doba pobytu v Číně je více než 24h, tak bude zřejmě potřeba mít vízum v pase předem, vyřízené přes ambasádu. Jinak se pravděpodobně ani nedostanete do letadla letícího do Šanghaje.

0 Citovat

Děkuji moc za odpověď.

0 Citovat

Ahoj cestovatelé, pokud budete v Pekingu a Šanghaji, sepsala jsem články o tom, co v těhle dvou velkoměstech navštívit, snad vám to pomůže při plánování. smiley Mějte se fajn a přeju super cesty. smiley http://fijalka.cz/co-navstivit-v-sanghaji/ a http://fijalka.cz/co-navstivit-v-pekingu/

0 Citovat

Fijalko diky! odlitam v sobotu smiley

0 Citovat

Chtel jsem se podivat do sanghaje - tak asi na tyden - takze musim mit vizum ? A neslo by to ze bych priletel z prahy s emirates do sanghaje tam byl tech x hodin co muzu byt a pak zas letel s emirates zpet do dubaje - v dubaji zustal par dni a letel zpet do prahy - na tuto variantu je potřeba také vizum?
A co takove vizum obnasi - anglicky ani cinsky neumim. jak ho získat?

0 Citovat

Zde je vše podstatné: http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... /visa.html

0 Citovat

Tak tohle me staci
4. zvací dopis partnerské organizace v Číně na hlavičkovém papíře nebo oficiální pozvání „Invitation Letter of Duly Authorised Unit" vydané autorizovaným orgánem v ČLR;
takze pro me je toto město timto medostupne - a co ten pobyt v dubaji při navratu do prahy - to nejde ?

0 Citovat

To se týká žádosti o obchodní vízum, typ M. Tebe se týká žádost o turistické vízum - typ L (není toho tam taky zrovna málo, ale nic nesplnitelného smiley )- Turistické vízum (vízum typu L, délka pobytu nepřesahuje 30 dní, 1 nebo výjimečně dvouvstupé, platnost 3 měsíce) je vydáváno za účelem turistiky nebo návštěvy přátel.

1. Formulář žádosti o vízum do Čínské lidové republiky (V.2013A nebo V.2013): vyplněný kompletně a podle skutečnosti, podepsaný žadatelem o vízum

2. fotografie: 1x současná barevná originální fotografie pasového formátu, nalepit na formulář

3. pas a fotokopie dvojstrany s fotografií: zbývající platnost min. 6 měsíců, s min. 2 volnými stránkami pro vízum

4. u žadatelů s jiným než českým pasem: originál a kopie dokladu o trvalém či dlouhodobém pobytu v ČR (viz „Důležité informace k podání žádosti o vízum do ČLR")

5. (a) pracující: originál potvrzení o zaměstnání + souhlas zaměstnavatele s čerpáním dovolené; OSVČ: aktuální výpis z živnostenského rejstříku

(b) studenti: originál potvrzení o studiu

(c) nezletilí: rodný list a souhlas obou rodičů s vycestováním dítěte do Číny (viz „Důležité informace k podání žádosti o vízum do ČLR")

6. cestovní pojištění na dobu pobytu v Číně

7. aktuální výpis z vlastního účtu se zůstatkem dokládajícím dostatečné finanční prostředky na cestu (min. 100 USD na den pobytu v Číně na osobu)

8. (a) turistika: detailní itinerář cesty po Číně (podle časového sledu – místa, pamětihodnosti apod.) a vytištěné rezervace ubytování na celou dobu pobytu

(b) návštěva přátel: zvací dopis od zvoucí osoby nebo organizace v Číně, který musí obsahovat:

(I) informace o žadateli: celé jméno, pohlaví, datum narození, státní příslušnost, číslo pasu

(II) informace o návštěvě Číny: účel, konkrétní časové rozmezí, místo/-a návštěvy, informace o ubytování, vztah mezi žadatelem a zvoucí organizací/ osobou, způsob finančního krytí návštěvy

(III) informace o zvoucí straně: celé jméno zvoucí osoby nebo název organizace,vztah k žadateli, telefonní číslo, adresa, datum vystavení zvacího dopisu, podpis odpovědné osoby, razítko (pokud je)

Pokud je zvoucí osobou čínský občan, je k dopisu třeba přiložit kopii jeho občanského průkazu nebo pasu; pokud je zvoucí osobou cizí státní příslušník žijící v Číně, je k dopisu třeba přiložit kopii jeho pasu a platného povolení k pobytu v ČLR.

9. vytištěná elektronická letenka nebo rezervace: obousměrná do Číny a z Číny (pokud žadatel o vízum cestuje jinými dopravními prostředky, předloží příslušné vysvětlení a potvrzení)

10. žadatelé, kteří do Číny vstupují pěšky, na kole, na motorce, autem apod., žadatelé, kteří cestují do Číny za účelem horolezectví a žadatelé, kteří cestují do Tibetu či Sin-ťiangu (Xinjiang), předloží navíc oficiální pozvání "Invitation Letter for Tourist" 旅游邀请函--个人签证用 nebo "Invitation Letter for Tourist Group"旅游邀请函--团体签证用vydané čínskou autorizovanou cestovní kanceláří (o zprostředkování tohoto pozvání požádá žadatel o vízum obvykle přes českou cestovní kancelář)

Pozn. Cestování do Tibetu a Sin-ťiangu je možné pouze v rámci skupinové návštěvy organizované čínskou cestovní kanceláří.

Kromě výše uvedených dokumentů má konzulární pracovník právo požadovatpředložení i dalších dokumentů. Pokud výše ucedené dokumenty nejsou správně připravené nebo dostačující, má konzulární oddělení príávo požadovat předložení I dalších dokumentů, jako např. "Invitation Letter for Tourist" 旅游邀请函--个人签证用

Existují i různé agentury, které to vyřídí za tebe (a nechají si zaplatit), jinak to trvá cca 4-5 dní a je prý třeba být na ambasádě brzy ráno.

0 Citovat

Tak jako koupit letenku a hotel - pak vizum nedostanu a je to - to je sila - to bylo jednodussi se v 85 roce dostat legalne do západního berlina nezli dnes do sanghaje - hlavne ze se otviraji prime limky s prahou.

0 Citovat

Hotel s free cancellation a letenka staci rezervacia (napr. Student Agency taku posle este pred zaplatenim)

0 Citovat

Ambasada uz nepozaduje pojisteni, vypis z uctu, potvrzeni od zamestnavatele (o studiu)... Staci ti teda jen itinerar a letenky s ubytovanim...

0 Citovat

Super, díky za info, je to zřejmě tak, stránky čínské ambasády jsou sice nefunkční, píšou to třeba ale na stránkách studentagency: https://www.studentagency.cz/sluzby/viza/cina

0 Citovat

stranky ambasady jsou funkcni, ale neupdatovane smiley je to jak to maj na strankach SA. Vizum bez problemu, pokud mas vsechno v poradku.

0 Citovat

Zdravím, chtěl jsem se optat ohledně bezvízového styku v Číně. Příští týden letíme přes Šanghaj do Kuala Lumpur a nalánovali jsme si přestávku v Šanghaji. hledal jsem co a jak odlhedně bezvízového styku a jsem z toho trošku zmaten, není zde někdo kdo by mi to objasnil?

Na stránkách SA je uvedeno že lze žádat o 72 nebo 144 hodinový vstup a že je nutné o to žádat u letecké společnosti, to jako na check.in nebo jak? Další věcí je letenka a potvrzená místa, je dostačující eticket a co s místy, když je třeba v Praze ještě nedostaneme? Platí se za tento bezvízový vstup nějaký poplatek? Nám bohatě stačí 72 hodin.

Předem moc díky za odpověď.

0 Citovat

Vše je napsáno v tomto vlákně.

Víza jsou NOVĚ na 144 hodin, ne všichni změnu zaznamenali a zanesli do informačních kanálů.
Tranzitní víza jsou zdarma a obdržíš je po příletu na základě doložení pokračující cesty. Nic s aerolinkou neřešíš.

0 Citovat

Díky za info, ještě jeden dotaz, možná už bezpředmětný. Co znamená že musím mít letenku s přiděleným sedadlem? Je dostačující elektronická letenka, místa v letadle není možné zvolit předem a bude je možné zvolit až na letišti v Šanghaji před odletem.

0 Citovat

Kde je tato ptákovina napsána? smiley Ignoruj to, zase někdo chtěl ušetřit na překladateli...

0 Citovat

Našel jsme to na stránkách SA
Výjimky z vízové povinnosti:

přímý tranzit do 24 hodin - cizí státní příslušník je osvobozen od povinnosti žádat o tranzitní vízum, pokud jeho pobyt v tranzitním prostoru na letišti v Číně nepřekročí dobu 24 hodin a je držitelem platné letenky do třetí země
bezvízový tranzit v Pekingu / Guangzhou/ Chengdu max. 72 hodin - občané 45 zemí včetně ČR s platnou letenkou do třetí země mohou využít 72hodinového bezvízového tranzitu, při kterém se mohou pohybovat ve správní oblasti místa příletu. Cizinci, kteří do Číny vstoupili na základě 72hodinového bezvízového tranzitu, nesmí opustit město, do kterého jim byl povolen vstup. Opuštění země musí být provedeno přes letiště, kterým byl uskutečněn vstup do země.
Důležité upozornění: v současnosti platí do konce září 2016 omezení pro využití 24 hodinového bezvízového tranzitu v oblasti Guangzhou. V průběhu tranzitu nesmí cestující opustit letiště. Od října 2016 bude možné opět i při tranzitu do 24 hodin opustit letiště a pohybovat se ve správní oblasti města. Toto omezení neplatí pro 72 hodinový bezvízový tranzit, který lze ovšem využít pouze při minimální tranzitní době 24 hodin.

Od března 2016 je v provinciích Šanghaj, Zhejiang a Jiangsu aplikován rozšířený 144 hodinový bezvízový tranzitní pobyt. Ke vstupu a výstupu je možné využít jakýkoliv ze 7 určených mezinárodních hraničních přechodů (4 letiště v Šanghaji, Hangzhou a Nanjing + 2 přístavy v Šanghaji + severní vlakové nádraží v Šanghaji). Na rozdíl od původního 72 hodinového tranzitu je tedy možné se mezi uvedenými provinciemi volně pohybovat.


Cizinec musí splnit 3 podmínky, aby mohl požádat o bezvízový vstup do Číny: 1/ být občanem jedné z 45 zemí, kterých se tento bezvízový styk týká ( seznam naleznete na webu čínské ambasády), 2/ být držitelem platného cestovního dokladu a navazující letenky do třetí země s odletem do 72 (resp. 144) hodin s potvrzeným datem a rezervací místa, 3/ musí cestovat do třetí země s tranzitem přes některé z uvedených letišť

0 Citovat

Já bych teda řekl, že rezervace místa a přidělené sedadlo je trochu něco jinýho. Jde o to, aby jsi prostě měl platnou letenku pryč, toť vše, je to zřejmě blbě přeložený do češtiny.
Takže oprava na Shanghai Immigration opravdu píšu, že chtějí confirmed seat.

0 Citovat

Tak teď co s tím...

0 Citovat

nic, vsak letenku do Kuala Lumpur mas, tak ziadny problem.To asi myslia tak, ze nemas len rezervaciu letenky, ale teda uz vsetko je confirmed u aerolinky a mas ju aj zakupenu. Lebo predpokladam, ze je dost expertov, co by mozno chceli vyskusat ist do Ciny bez viz a len s rezervaciou letenky by sa preukazali po prichode do Ciny.

0