Od 1.1. 2013 lze navštívit Čínu při tranzitních letech bez víza. Doba pobytu může být maximálně 72 hodin a vstupní vízum bude uděleno na letišti v Číně. .

Tranzitní vízum - Čína

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

No snad to tak bude, musím říct, že z toho začínám mít docela vítr...

0 Citovat

Žádný vítr neměj, je to naprosto OK! smiley Čínanům jde jen o to, abys do té řádné doby zase ze země zmizel.

0 Citovat

Dobrý den,
letím v lednu z Mnichova do Bangkoku přes Peking. Je možné v Pekingu opustit letiště bez víza, popř. kolik vízum stojí a kde se dá sehnat? Děkuji.

0 Citovat

Precitaj si forum. Ak sa ti nechce, tak odpovede su: ano a zadarmo

0 Citovat

Ahoj, letím Manila - Guangzhou - Chongquing - Londýn. Mám v Guangzhou asi 9 hodin přestup, musím mít víza, nebo dostanu tranzitní, když můj další let není přímo mimo Čínu? Pustí mě vůbec v Manile do letadla bez něj? Dík.

0 Citovat

Ano, pustia, v ramci tranzitu do 24 hodin mozes aj takyto vnutrostatny let ak to je na jednej letenke

0 Citovat

Ono je to trochu složitější, mám letenku Manila - Guangzhou a potom na jedny rezervaci letenky
Guangzhou - Chongquing - Londýn

0 Citovat

tak to zaujimavejsie smiley ale zase na checkine v MNL ak sa preukazes nadvaznou letenkou z CAN, tak na let by ta mali pustit. Ale je to uz teda fakt prekomplikovane.
Ale podlatohot by to malo fungovat:
The 24-hour visa exemption
Nearly all nationalities can transit in China for a period not exceeding 24 hours as determined by scheduled flight arrival and departure times. The fact that the flight may be arriving or departing late is not relevant, it is all based on scheduled times. You must already have confirmed onward tickets, standby tickets are not valid to qualify.

Multiple stops are permitted when transiting through China, i.e. you may fly into one city then connect by air to different cities before flying out of China. In the case of multiple stops in China, the 24-hour period is calculated from the scheduled first landing to the scheduled last departure in China. You are also required to have a visa for your next destination after China, if such a visa is required given your nationality.

You need to pass immigration and show your passport and onward ticket. A special stopover permit will be stamped in your passport. There is no fee charged for this. You can then leave the airport and explore the city during this limited time.


tu je to najlepsie vysvetlene - teoreticky by to malo fungovat aj tak ze doletis povedzme z manily do shanghaja, zoberies vlak do pekingu a odtial odletis do Europy. Ak to stihnes do 24 hodin...ale zase lietadlom je to istejsie smiley
https://www.tripadvisor.com/Travel-g294 ... nsits.html

0 Citovat

tonic dík za info, radši to ještě prubnu u aerolinky, nebo u ambasády, nerad bych zkejsnul u velké komunistické zdi napořád smiley

0 Citovat

144-Hour Visa-Exemption lze využít jen tehdy, pokud je odlet do jiné země (tj. mimo Čínu) než odkud byl přílet.

0 Citovat

Ahoj, rád bych se zeptal..letím vietnam-kambodža-thajsko v listopadu kde budu mít v šanghaji cestou tam 15h a zpět 10h chci se určitě podívat do města. Nemusím tedy dělat vízum a platit za něj? Stačí jen letenka a pas pro raítko? a nevadí že tam budu dvakrát po sobě během cca 3 týdnů? díky moc

0 Citovat

nie, naozaj ti nebude nic treba. Na to to "vizum" je, aby bol podporeny turisticky ruch.

0 Citovat

Dobrý den,

mám dotaz ohledně víza v Číně.

Letíme na Filipiny a máme přestup 1 v Chengdu (24 hodin) a 2 přestup v Shanghaji (16 hodin). Tam letíme v prosinci, zpět v lednu. Pro oba přestupy tam i zpět bychom rádi udělali výlet do města.

Je na toto potřeba nějaké speciální vízum?

Děkuji.

Lukáš Gruncl

0 Citovat

viewtopic.php?f=53&t=361&hilit=cina

0 Citovat

Děkuju,ale nenašel jsem tam jak se to řeší s 2 přestupy v číně, tam i zpět.

0 Citovat

tak isto ako keby si siel len raz smiley po prilete zdarma vybavis v Chengdu aj v Shanghaji na 72 hodin resp. 144 hodin.
https://www.travelchinaguide.com/embass ... ee-72hour/
to plati v pripade ak letis povedzme Praha-Chengdu-Filipiny a Filipiny-Shanghaj-Praha
ak letis Praha-Chengdu-Shanghaj-Filipiny tak musis priletiet do Chengdu a odletiet na Filipiny zo Shanghaja do 24 hodin. Inak potrebujes tranzitne viza.

0 Citovat

Nevíte někdo, jestli se tranzit vztahuje i na Taiwan? Rádi bychom letěli z Mnichova do Taipei a spojili to s cca dvoudenním stopoverem v Pekingu a nevím, jestli je v tomhle případě Taiwan považován za třetí zemi smiley A další věc - vztahuje se tranzit v Pekingu i na oblast čínské zdi (konkrétně Badaling nebo Mutianyu ) - podle mapy to vypadá, že by skoro mohlo, ale zas nechci riskovat, pokud by to bylo už těsně za hranicí. Rozeslala jsem maily s tímhle dotazem na všechny světové strany, ale zatím mi nikdo nebyl schopný uspokojivě odpovědět, tak jestli nemáte zkušenost...díky.

0 Citovat

Taiwan, stejně jako Hong Kong a Macau, je považovaný za třetí zemi.

0 Citovat

treba aj citat forum, odpoved je hned v poslednom linku na tvojou otazkou:)
https://www.travelchinaguide.com/embass ... ee-72hour/
In addition, Hong Kong, Macau and Taiwan are regarded as a third region in terms of transit issues. If a flight passes USA – Beijing – Hong Kong/Macau/Taiwan, passengers are able to enjoy.

0 Citovat

Zadej si to do googlu a uvidis, ze na ta zminena mista u zdi nabizi v ramci bezvizoveho styku cinske cestovky vylety, takze to plati pro kazdeho.

0 Citovat

pěkně zpracováno

dík za to..

vůbec mě celý ty roky nedocházelo, že to vlastně může být na dvou letenkách a projde to .. (například Air Asia přílet a něco jiného odlet do Evropy)

Tzn přílet Air Asia do Kantonu a odlet z Kantonu něčím do Evropy (KL nebo CZ třeba) - v pohodě si můžu znova na letišti odbavit zavazadla a jít znova v klidu na check-in (tedy by na to platilo jak A, tak B)..

Ale kombinace například Shenzen přílet (z třetí země), pak po zemi do Hongkongu (Hongkong je tedy brán jako třetí země) a odlet z Hongkongu do Evropy (nebo naopak) už nepůjde, protože mezi "cizím" hongkongem a "čínským domestic" shenzenem jsem nepoužil let, ale pozemní například autobus?

No každopádně tím, že to jde na více letenkách, se otvírají další možnosti ...

0 Citovat

Tak zrovna z Shenzhenu do Hong Kongu to po vlastní ose po zemi bez víza určitě nepůjde. Shenzhen je jedna z těch výjimek, která visa free transit nenabízí ani na těch 24h. Zdá se, že ale existuje oficiální doprava mezi letišti v Shenzhenu a Hong Kongu (bus/ferry) pro kterou není čínské vízum potřeba.

Jako perlička - v pravidlech pro ten 144h v Šanghajské oblasti se uvádí, že to lze využít i pro příjezd/odjezd lodí smiley

0 Citovat

je to toto?
https://www.travelchinaguide.com/citygu ... ngkong.htm

pochopil jsem z toho že z Shenzenu do HKG to platí, naopak ne...

0 Citovat

Z Hong Kongu do Shenzhenu analogicky existují transfery, které umožňují vyhnout se vstupu do Hong Kongu a rovnou vstoupit na území pevninské Číny. Máš pravdu, že nám Čechům to tímto směrem moc nepomůže smiley

Nicméně existuje jiná možnost:

Po příletu do Hong Kongu jet metrem/vláčkem do města a poté na hraniční přechod Lo Wu/Luo Hu. Na tomto pěším přechodu je možné získat visa on arrival na 5 dní, které platí pouze pro území Shenzhen Special Economic Zone. Od doby, kdy tato zóna zahrnuje i Bao An distrikt by teoreticky mělo být možné na toto vízum dojet na letiště v Shenzhenu a odtud odletět mezinárodním letem mimo Čínu.
Vízum stávalo 168CNY, hotovost je nutné mít s sebou již z Hong Kongu (bankomat/směnárna). Kancelář k vyřízení je v tranzitním prostoru mezi pasovými kontrolami HKG a CN, schody nahoru po levé straně.
Doba vyřízení 30-60min. Dostupné pouze na tomto jediném hraničním přechodu.
Osobně jsem vyzkoušel naposledy v prosinci 2013.

0 Citovat

Tak musím uznat, že komplikovanost čínských víz je mnohem větší, než jsem si dokázal vůbec představit. Velké díky za rozsáhlý popis! smiley

0