Írán Visa on arrival - aktuální informace z místa

Napsal thcom 2016-01-22T16:30:56+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

@kata4845: a co jsi prosím v té elektronické žádosti vyplnila v kolonce Place of Issue (The embassy or consulate at which you wish to either submit your documents or collect visa.)? Je tam jen pár ambasád a Praha mezi nimi není... Tak nevím, co tam dát, aby mě pak neposlali pro vízum někam jinam.

a je ti to treba vyplnat? lebo to nie su e-visa, skor len nieco ako referencne/objednavacie dokumenty. Ked tam ides na tyzden-dva, tak urcite radsej on arrival to riesit.

Je u toho hvězdička, tak asi ano, ale odeslat jsem to nezkoušel... (https://evisatraveller.mfa.ir/request/apply/en/)
Možná se to netýká toho, kam pak člověka pošlou na pohovor (někde psali, že na nejbližší ambasádu), ale nejsem si tím jistý...

03/17 víza na letišti s dopisem 60€, bez dopisu 75€ (Němci za 50€, důvod mi uniká smiley ). Pojištění může být z ČR (musí tam být výslovně zmíněno, že je zahrnut Írán).

A na tom letišti je vízum i na 30 dní?

Zjišťoval jsem to už na velvyslanectví v Praze, a prý to moc nefunguje. Praha tam prý chvíli byla a už tam není a letiště také ne, takže se to pro nás nedá zatím využít.

Máte někdo čerstvější zkušenosti s e-vízy? 

Prilet 20.9. v noci s UIA. Vosli sme do kancelarie kde sa vydavaju viza. Nejaky chlapik to tam organizuje. Najprv nas poslal kupit si poistenie (14€ na 30 dni), potom zaplatit 75€ za viza. Vratili sme sa za nim a za cca 15 minut sme mali viza. Nechceli vidiet ziadne referencne cislo ani potvrdenie o ubytovani (ale do formulara sa vyplnuje iranska adresa). Slecna Ceska za nami tam napisala adresu nasho ubytovania a trosku dlhsie ju tam trapili. Co tam robi, kam sa chysta, ci naozaj ide na tu adresu, cI to je naozaj ona na tom pase. Mala vytlacenu mapku Iranu s bodmi kam chce ist a povedala ze sme si spolu rezervovali hostel, to im stacilo a pustili ju. Tolko najaktualnejsie info. 


Btw aktualny kurz rialu na trhu (nie oficialny) je cca 1€=160 000 irr. Vsetko okrem ubytka a zajazdov je tu prakticky zdarma.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!