Ahoj, potřebovala bych Vaše cenné rady. Chceme letos (červenec, srpen) vyrazit s bágly na zádech na 3-4 týdny. Rádi bychom se vešli do 30.000,-/osobu (s tím, že ubytování samozřejmě zvládáme nízké kategorie - pár švábů v koupelně není problém). Asii (jako tu typickou JV - Malajsie, Indonésie, Vietnam, Kambodža...) už nechceme, rádi bychom něco nového. Na Afriku se zatím furt moc necítíme, ale nevím. Evropu nechceme. Chtěli jsme na Kubu, ale bojím se období dešťů. A co ty hurikány? Nemáte s tím někdo zkušenosti přes léto? Samozřejmě, že v horách to nevadí, ale zkrátka, aby nebylo na bundu i v nížinách a měsíc jsme nemrzli. Nepotápíme se - velký respekt z velkých ryb  .

Kam letos vyrazit?

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

7 reakcí

Ahoj, potřebovala bych Vaše cenné rady. Chceme letos (červenec, srpen) vyrazit s bágly na zádech na 3-4 týdny. Rádi bychom se vešli do 30.000,-/osobu (s tím, že ubytování samozřejmě zvládáme nízké kategorie - pár švábů v koupelně není problém). Asii (jako tu typickou JV - Malajsie, Indonésie, Vietnam, Kambodža...) už nechceme, rádi bychom něco nového. Na Afriku se zatím furt moc necítíme, ale nevím. Evropu nechceme. Chtěli jsme na Kubu, ale bojím se období dešťů. A co ty hurikány? Nemáte s tím někdo zkušenosti přes léto? smiley A stojí to za to? Není to moc turistické už všechno? Má smysl kupovat letenku teď za zhruba 18.000,- nebo počkat (nebude tam sezóna, tak jestli se objeví ještě nějaká akce nebo to bude stoupat - i když chápu, že nejste jasnovidci). Necestujeme za architekturou (nezajímají nás příliš chrámy, města atd.), ale spíš příroda, pláže, hory, vodopády, lidi, vesnice. Napadla nás ještě střední a jižní Amerika, ale nevím, jak je to tam z bezpečností a taky zda se tam dá normálně městskou dopravou v pohodě přesouvat nebo tam nic moc nejezdí? A hlavně! - jakou zemi zvolit? Navíc je mi všude zima, takže žádnou Himaláj, prosím. Mikinu maximálně smiley Samozřejmě, že v horách to nevadí, ale zkrátka, aby nebylo na bundu i v nížinách a měsíc jsme nemrzli. Nepotápíme se - velký respekt z velkých ryb smiley smiley smiley Byli jste někde, kde to bylo prostě boží a splňuje to náš popis? Díky, díky, díky všem! smiley

0

Kuba je v létě pohodě, aspoň to říkali místní, určitě lepší než v lednu, my byli sice v polovině května, ale byla to paráda. Pokud budeš volit ubytování v Casa partikular, tak v roce 2014 jsme platili 20-40USD za pokoj pro dva , vždy perfektně čistý a útulný, s vlastní koupelnou, snídaně 3-5 USD (čerstvé ovoce, fresh džus , pečivo, vajíčka, šunka, marmeláda,nějaká buchta, kafe..), večeře : nejdražší jsme měli v Trinidadu humr za 11USD.

Celkově nás dovolená vyšla výrazně méně, než jsme očekávali

náklady a itinerář zde:


http://www.mojecesty.com/clanky/postreh ... vetnu.html

0 Citovat

v lete je Europa najlepsia smiley

dobra volba je i Kanada... pytat sa na bezpecnost v Juznej Amerike je ako pytat sa na bezpecnost v Eurazii... je rozdiel luxembursko a ukrajina... takisto ako vsade, v Juznej Amerike su bezpecne a su nebezpecne miesta, pocitajte ale s tym, ze pocas nasho leta je tam zima ... co samozrejme nevadi napriklad v Kolumbii alebo Brazilii, ale moze byt problem v Patagonii...

kazdopadne pokial silou mocou musite v lete a musite mimo Europu, tak by som odporucil urcite Kanadu - otazka je, ci sa zmestite s rozpoctom, to uz neviem posudit, ale viem, ze niektori cestovatelia z tychto for su extremisti a bez problemov by to zvladli smiley

0 Citovat

Tonda 2: Díky, to pomohlo smiley
elu_thingol: Že je na jižní polokouli v létě zima mi celkem už došlo smiley Došel mi už celkem dávno i rozdíl bezpečnosti mezi Lucemburskem a momentální Ukrajinou, ale jde mi o to, že zatímco v Evropě dokážu tyhle poměry určit, tak ve střední Americe přehled nemám. Navrhnout Evropu a Patagonii, když píšu, že nechci do Evropy a nikam, kde je zima až tak nepomohlo smiley Kanada bude podle mě drahá a navíc mě ani neláká. Myslím, že to bude podobný jako USA, jen opuštěnější smiley Chceme něco "méně civilizovaného" nebo jak to vysvětlit, s jinou kulturou...neevropského, neseveroamerického, neaustralského.

0 Citovat

ja som Patagoniu nenavrhoval, to si zle pochopila smiley kazdopadne ked mate tak jasno, ze nechcete Europu, Aziu, Afriku, Australi a Severnu Ameriku, tak ste si prakticky odpovedali sami, kam mate ist smiley

Kazdopadne z Juznej Ameriky je Brazilia na leto urcite dobra volba smiley

0 Citovat

Brazílie by mohla být super boží, ale prý je tam hrozně draho :/ Byls tam? Potkali jsme v Asii Brazilce, co si libovali jak levné bylo vše na Staromáku smiley

0 Citovat

Pokud nepohrdnete muzu poreferovat o jizni Americe, byl jsem tam sice uz hodne davno, takze nektere veci budou neaktualni, ale na druhou stranu jsem tam zil v podstate z minimem financnich prostredku 5 mesicu ..v te dobe bylo jeste zapotrebi do nekterych zemi vizum ,v tom uz asi dnes neni problem , pro me byl .protoze mi propadlo vizum do Brazilie a druhe mi odmitli v Bolivii vydat, protoze jsem nemel v cestovnim pase cistou stranku..takze nakoc jsem to nejak ukecal na ambasade Peru ( po vygumovani jednoho starho razitka ) a vyrazil do Peru..predtim jsem do Bolivie prijel s Chile. kde jsem nejakou dobu pracoval jak v Santiagu, tak i pak v primorskem stredisku La Sarena ..do Chile jsem se presunu z Argentiny, kterou jsem projel az do zminovane Patagonie ,, ale to byl leden .. tedy jejich vrcholici leto...s Peru jsem pak zamiril do do Equadoru a odtamtud jsem pak jiz pres Bogotu letel na Floridu ..mozna by vam vyhovovala varianta .kterou jsem mel tehdy v planu... sjet z Bolivie po nejnebezpecnejsi silnici na svete do Brazilie a tam pak plout po Amanzonce do Manusu ,kde bylo tehdy ceske atase a mel jsem v planu tam vyridit viza do Venezuely ,odkud jsem mel vyhlidnute nakladni letadlo,ktere bralo i pasazery za 100 dolaru ,,podle meho nazoru splnuje spluti Amazonky i treba nektere mista v Bolivii to co si chcete uzit, v Bolivii jsem treba navstivil lyzarske stredisko v Chacaltaya v nadmorske vysce 5350 m okolni kopce maji i vic .. do La Paz jsem prijel vlakem s Chile a cesta pres asi nejvys polozenou zeleznicni stanici na svete byla taky hodne zajimava ..hlavne pak to spluti Amazonky musi byt jiste hodne zajimave.. i Peru a Equador by mohly pripadat do uvahy bohuzel na Galapagy moje financni vybavenost nemela sanci,,,uz i v Peru na Machu Picchu jsem financne vykrvacel ) jezero Titicaca byla taky parada , v Equadoru si clovek muze slapnout jednou noho na severni polokouli a jednou na jizni,, je to sice turisticka opicarna ale tam by vam asi ani v lete zima nebyla.. stejne jako v te Brazilii neumim to ale moc posoudit protoze jsem v jizni Ameice byl od prosince do dubna

0 Citovat

Byl jsem teď v Bolívii a za mě super smiley Bezepečno, doprava bezproblémová, nezamořeno turisty, levně.

0
7 reakcí