Dobrý den, jsem na fóru nový člen, který by potřeboval radu od zkušených cestovatelů. Před několika měsíci jsme si s přítelem koupili letenky do KL, pak jsem otěhotněla a v době plánovaného odletu budu začínat druhý trimestr. Byla jsem odhodlaná odletět s tím, že dovolená bude spíše relaxační, nezbytný čas v Kuala Lumpur, Langkawi atd...nejsem cestovatel nováček, takže jsem si byla jistá, že vše zvládnu. Nyní jsem na internetu objevila informaci, že v Indonésii byl objeven jeden případ s nakažením virem Zika s vyjádřením ministerstva zdravotnictví v Malajsii, že je velmi pravděpodobné, že se virus může rozšířit dál, vzhledem k velkému počtu komárů. Zatím tam tedy žádný případ identifikován nebyl, takže budeme vyčkávat. Ale ten stres za to čekání  .

Zika - malajsie (těhotenství)

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

7 reakcí

Dobrý den,

jsem na fóru nový člen, který by potřeboval radu od zkušených cestovatelů. Před několika měsíci jsme si s přítelem koupili letenky do KL, pak jsem otěhotněla a v době plánovaného odletu budu začínat druhý trimestr. Byla jsem odhodlaná odletět s tím, že dovolená bude spíše relaxační, nezbytný čas v Kuala Lumpur, Langkawi atd...nejsem cestovatel nováček, takže jsem si byla jistá, že vše zvládnu. Nyní jsem na internetu objevila informaci, že v Indonésii byl objeven jeden případ s nakažením virem Zika s vyjádřením ministerstva zdravotnictví v Malajsii, že je velmi pravděpodobné, že se virus může rozšířit dál, vzhledem k velkému počtu komárů. Zatím tam tedy žádný případ identifikován nebyl, takže budeme vyčkávat. Ale ten stres za to čekání smiley co myslíte, jak je nebezpečné na dovolenou odletět pokud by za těch 14 dnů bylo vše "v pořádku" a v Malajsii by nebyl zatím žádný případ nakažení? Děkuji moc.

0

Myslím, že zrovna u tohoto je velká šance prevence - kvalitní 100% DEET repelent a dlouhé nohavice, rukávy. V noci spát pod síťkou smiley
Obecně jsou vždy češi natolik opatrní, že si způsobí újmu z opatrnosti, než rizik kterým předcházejí...

Nechci situaci zesměšňovat, ale 1 nakažený na 230 milionů obyvatel zní spíše bulvárně, než nebezpečně.

0 Citovat

Souhlasím s Petrem, ve druhým trimestru do JV Asie bych taky partnerku nevzal a to z x důvodů a to si nemyslím, že bych byl nějak opatrný, spíš naopak. Neřekl bych, že se jako národ nějak zásadně lišíme od ostatních v tom jestli jsme přílišní hazardéři nebo přílš opatrní, blbce najdeš všude, spíš bych řekl, že to může být i tím, že jako národ hodně cestujeme a to i na místa, kam se běžně nejezdí a v tom množství se už samozřejmě magoří vždycky najdou.

0 Citovat

To je snad o prioritách, ne? smiley Vidět nějaký kus země vs. ochránit dítě na cestě před bůhví čím .. něco mi říká, že bys měla mít jasno. smiley

0 Citovat

Nejela bych. I když je pravděpodobnost, že tam něco chytneš, nízká, za to riziko to nestojí. Mohla by sis to pak celý život vyčítat.
Do JV Asie se můžeš pak podívat ještě mnohokrát.

0 Citovat

Tak ja kdyz byl v Singapuru tak me desilo kolik lidi tam komari nakazi horeckou dengue - koupil jsem si proto sprej a repelent s hodne vysokym pomerem DEET - za 7 dni pobytu me komar bodl 3x i kdyz jsem se tim smejdem placal a strikal nekolikrat denne - stesti pro me bylo vzdy to ze me hryznul zdravy komar - prijemne to ale moc nebylo - cekal jsem jak to dopadne - dopadslo to dobre a ja se nenakazil

0 Citovat

Ahoj Ibisuo,

je zbytečné, ptát se kohokoliv na radu, protože takovou věc si musíš rozhodnout sama, je to jen a jen tvoje odpovědnost. A beztak už taky víš, co udělat, když se zeptáš sama sebe ještě jednou smiley. Tak ať to dobře dopadne, ať už se rozhodneš jakkoliv.

0 Citovat

Ahoj. Nechci nikomu vnucovat svuj nazor ale pro tyto pripady a pro jakekoliv jine protoze uz mam deti se kterymi cestuji je pojisteni storna. Pokud nemas toto pojisteni ja osobne jakozto tvuj partner bych neletel ale jak psali vyse komentare kazdy Sam za sebe....nekdy je zivot otazkou priorit smiley Ber to s nadhledem... Jeste se nacestujes smiley

0
7 reakcí