Jordánsko - visa on arrival - cena??

Napsal Jan Macháček 2016-02-09T11:32:26+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

temp7777 napsal(a):

Připojím se se svojí otázkou.

Údajně, pokud navštívím Petru a jsem v Jordánsku aspoň dva dny, neplatím vízum a nepotřebuji Jordan Pass. Má někdo konkrétní informace?

Přiletím do Ammánu a z něho se i vracím.

Pre prílet do Ammánu sa to nevzťahuje, na 2 dni potrebuješ normálne vízum, od 3 nocí si môžeš kúpiť zvýhodnený Jordan Pass.

Ahoj, prosím o radu.Není mi pořád úplně jasné, jak je to s vízy, tak jestli má někdo čerstvou zkušenost...

Pro přílet do  Ammánu se výjimka z placení víza teda nevztahuje , to je jisté ? 

Na internetu jsou informace dost různé a nejasné, někdo píše, že u Ammánu to není 100= jisté. Letíme do Ammánu a zpět z Eilatu. Doufala jsem, že se placení víz vyhneme, jsme 4-členná rodina. :-) Pro děti je navíc  Jordan pass zbytečný, návštěvu Petry mají zdarma.

Zvýhodněný Jordan pass ale znamená co?

Jordan pass pro jednodenní návštěvu Petry stojí 70 Jod, je tam poznámka že "Waiving of tourist entry visa fees if you purchase the Jordan Pass before arrival to Jordan and stay a minimum of three nights (4 days)." to znamená, že poplatek za vízum vrátí ? 

Nebo je to už ta zvýhodněná cena včetně vísa, petry a dalších památek.....  Strávíme v Jordánsku 3 noci, navštívíme z památek pouze Petru a Wadi rum. Ani jsme neplánovala pass koupit, myslela jsme, že se visa exemption vztahuje i na Amman...

To máte blbé. V Ammánu na letišti se platí 40 JOD a o žádných výjimkách tam před týdnem nepsali ani slovo. Nebo už z domova Jordan Pass.

V rámci Jordan Passu už je zahrnuté vízum. Pokud tam jste méně než tři noci, musíte ho doplatit (čili netýká se vás a pokud ano, bylo by to +40 JOD na hranicích při opuštění Jordánska).

michaelamys napsal(a):

Ahoj, prosím o radu.Není mi pořád úplně jasné, jak je to s vízy, tak jestli má někdo čerstvou zkušenost...

Pro přílet do  Ammánu se výjimka z placení víza teda nevztahuje , to je jisté ? 

Na internetu jsou informace dost různé a nejasné, někdo píše, že u Ammánu to není 100= jisté. Letíme do Ammánu a zpět z Eilatu. Doufala jsem, že se placení víz vyhneme, jsme 4-členná rodina. :-) Pro děti je navíc  Jordan pass zbytečný, návštěvu Petry mají zdarma.

Zvýhodněný Jordan pass ale znamená co?

Jordan pass pro jednodenní návštěvu Petry stojí 70 Jod, je tam poznámka že "Waiving of tourist entry visa fees if you purchase the Jordan Pass before arrival to Jordan and stay a minimum of three nights (4 days)." to znamená, že poplatek za vízum vrátí ? 

Nebo je to už ta zvýhodněná cena včetně vísa, petry a dalších památek.....  Strávíme v Jordánsku 3 noci, navštívíme z památek pouze Petru a Wadi rum. Ani jsme neplánovala pass koupit, myslela jsme, že se visa exemption vztahuje i na Amman...

V tomto prípade bola bohužiaľ hlúposť letieť do Ammanu. Výhodnejší by bol spiatočný let do Eilatu, tam by bol jediný poplatok výstupná taxa z Izraela. 

No ono to možná nakonec vyjde  vlastně skoro stejně, letenky byly levnější v kombinaci s Ammánem, výstupní poplatek je cca 100 nis na osobu a my jsme 4. Jordan pasem se nám zaplatí vstup do Petry, Wadi rumu, na Kerak a výstupní poplatek z Jordánska, spíme ta 4 noci. 

Nejlepší varianta by asi byla přílet do aqaby a pak odlet z eilatu, tím by se člověk vyhnul všem poplatkům, jestli jsme to nastudovala dobře :-) 

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!