Ahoj, chystám se do Jordánska a nějak se mi nedaří najít informace k vízum kolik stojí. Nemáte někdo aktuální zkušenost? Našel jsem dva zdroje - jeden říká, že 14 dolarů a druhý 56 dolarů. Díky Honza .

Jordánsko - visa on arrival - cena??

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

temp7777 napsal(a):

Připojím se se svojí otázkou.


Údajně, pokud navštívím Petru a jsem v Jordánsku aspoň dva dny, neplatím vízum a nepotřebuji Jordan Pass. Má někdo konkrétní informace?


Přiletím do Ammánu a z něho se i vracím.


Pre prílet do Ammánu sa to nevzťahuje, na 2 dni potrebuješ normálne vízum, od 3 nocí si môžeš kúpiť zvýhodnený Jordan Pass.

0 Citovat

Ahoj, prosím o radu.Není mi pořád úplně jasné, jak je to s vízy, tak jestli má někdo čerstvou zkušenost...

 Pro přílet do  Ammánu se výjimka z placení víza teda nevztahuje , to je jisté ? 

Na internetu jsou informace dost různé a nejasné, někdo píše, že u Ammánu to není 100= jisté. Letíme do Ammánu a zpět z Eilatu. Doufala jsem, že se placení víz vyhneme, jsme 4-členná rodina. :-) Pro děti je navíc  Jordan pass zbytečný, návštěvu Petry mají zdarma.


Zvýhodněný Jordan pass ale znamená co?

Jordan pass pro jednodenní návštěvu Petry stojí 70 Jod, je tam poznámka že "Waiving of tourist entry visa fees if you purchase the Jordan Pass before arrival to Jordan and stay a minimum of three nights (4 days)." to znamená, že poplatek za vízum vrátí ? 

Nebo je to už ta zvýhodněná cena včetně vísa, petry a dalších památek.....  Strávíme v Jordánsku 3 noci, navštívíme z památek pouze Petru a Wadi rum. Ani jsme neplánovala pass koupit, myslela jsme, že se visa exemption vztahuje i na Amman...

0 Citovat

To máte blbé. V Ammánu na letišti se platí 40 JOD a o žádných výjimkách tam před týdnem nepsali ani slovo. Nebo už z domova Jordan Pass.

V rámci Jordan Passu už je zahrnuté vízum. Pokud tam jste méně než tři noci, musíte ho doplatit (čili netýká se vás a pokud ano, bylo by to +40 JOD na hranicích při opuštění Jordánska).

0 Citovat

michaelamys napsal(a):

Ahoj, prosím o radu.Není mi pořád úplně jasné, jak je to s vízy, tak jestli má někdo čerstvou zkušenost...

 Pro přílet do  Ammánu se výjimka z placení víza teda nevztahuje , to je jisté ? 

Na internetu jsou informace dost různé a nejasné, někdo píše, že u Ammánu to není 100= jisté. Letíme do Ammánu a zpět z Eilatu. Doufala jsem, že se placení víz vyhneme, jsme 4-členná rodina. :-) Pro děti je navíc  Jordan pass zbytečný, návštěvu Petry mají zdarma.


Zvýhodněný Jordan pass ale znamená co?

Jordan pass pro jednodenní návštěvu Petry stojí 70 Jod, je tam poznámka že "Waiving of tourist entry visa fees if you purchase the Jordan Pass before arrival to Jordan and stay a minimum of three nights (4 days)." to znamená, že poplatek za vízum vrátí ? 

Nebo je to už ta zvýhodněná cena včetně vísa, petry a dalších památek.....  Strávíme v Jordánsku 3 noci, navštívíme z památek pouze Petru a Wadi rum. Ani jsme neplánovala pass koupit, myslela jsme, že se visa exemption vztahuje i na Amman...


V tomto prípade bola bohužiaľ hlúposť letieť do Ammanu. Výhodnejší by bol spiatočný let do Eilatu, tam by bol jediný poplatok výstupná taxa z Izraela. 

0 Citovat

No ono to možná nakonec vyjde  vlastně skoro stejně, letenky byly levnější v kombinaci s Ammánem, výstupní poplatek je cca 100 nis na osobu a my jsme 4. Jordan pasem se nám zaplatí vstup do Petry, Wadi rumu, na Kerak a výstupní poplatek z Jordánska, spíme ta 4 noci. 

Nejlepší varianta by asi byla přílet do aqaby a pak odlet z eilatu, tím by se člověk vyhnul všem poplatkům, jestli jsme to nastudovala dobře :-) 

0 Citovat

Prodám 35 JOD  za 1120Kč předání Praha 3.

0 Citovat

kocj napsal(a):

Prodám 35 JOD  za 1120Kč předání Praha 3.


Poslal jsem soukromou zprávu.

0 Citovat

Ahojte.  Ano - viza sa dajú získať zdarma (aj pri príleter do Ammánu) mám to osobne odskúšané a napísal som k tomu vcelku podrobný článok: https://eagleflyfree.com/sk/tipy...tne-vizum/

V skratke:

Jordan pass je 2. najlacneší spôsob ako získať  Jordan pass je totiž vízum a vstupenka do Jordánskych pamiatok, vrátane Petry.

Vízum zdarma je zdarma :) no zaplatíte si za Petru

Matematika je tu jednoduchá:
Jordánske vízum stojí 40JD, vstupné do Petry na 2 dni stojí 55JD. Jordan explorer pass stojí stojí 75JD, obsahuje v sebe aj vízum a vstup do Petry na 2 dni a zároveň obsahuje v sebe aj bezplatné vstupy do iných turisticky atraktívnych miest v Jordánsku.

Ak nejdete do Aqaby, tak sa vám Jordan Pas oplatí.


Ak do Aqaby priletíte, dostanete vízum zdarma. Čo však vie naozaj málokto, vízum zdarma môžete dostať aj po prílete do Ammánu, resp. na akomkoľvek hraničnom prechode - kuk obrázok + Podrobnejšie ako na to v článku. (Odskúšané osobne v roku 2019)


img-7441.jpg

0 Citovat

Takže?

Co platí?

Jsem z tvého příspěvku volako zmätený 

0 Citovat

@jakob - pokud jsi ochotný ztrácet čas hledáním kanceláře v Aqabě, kde ti dají razítko, že tam pobýváš, a vynecháš návštěvu všech památek z Jordan passu, tak se ti to asi vyplatí. Jinak to moc smysl nedává.

0 Citovat

Já primárně reagoval na příspěvek od Rolanda. Přišel mi chaotický a moc jsem z něj nepochopil, ale dneska jsem marný tak to je asi tím :) Já to vidím učitě na Jordan pass. Navíc přiletíme do Ammánu, jestli tedy :)

Ale dík za rychlé shrnutí.

0 Citovat

Ahoj. 

Chci si zaplatit Jordan pass, jak rychle dorazí na mail confirm , jak  vypadá (dá se uložit do mobilu, nebo nutná papírová verze)?

Dík za info

0 Citovat

Audit napsal(a):

Ahoj. 

Chci si zaplatit Jordan pass, jak rychle dorazí na mail confirm , jak  vypadá (dá se uložit do mobilu, nebo nutná papírová verze)?

Dík za info


Je tam QR kod. Nevim ale jestli stejne nebudou chtit papir. Kazdopadne ja tiskl ihned po zaplaceni kartou..

0 Citovat

Po nas chteli pri vstupu do Petry v papirove verzi. Meli jsme vstup na 2 dny a kazdy den davali na papir razitko.

0 Citovat

Je pravda, ze minimalne ve Wadi Rum jsme taky dostali razitko..

0 Citovat

Ahoj, chystáme se v červnu do Jordánska, budeme si kupovat vízum vč. JordanPassu, letenky máme tam i zpět do a z Ammanu. Máme na to skoro tři týdny a rádi bychom na skok do Izraele - je možné přes přechod Allenby/King Hussain Bridge tam a zpět, aniž by zanikla platnost jordánského víza a JordanPassu? Víte někdo? Díky!

0 Citovat

To je další vstup do země a pak platí:

Does Jordan Pass waive the visa fees of a multiple entry visa to Jordan?
No, Jordan pass waives the visa fees of only a single entry visa to Jordan.

https://jordanpass.jo/contents/FAQs.aspx

Takže to chce:

DOUBLE ENTRY VISA TO JORDAN

This visa allows visitors to stay in Jordan for up to three months from the date of issue. These visas should be purchased in advance via your local Jordanian embassy. A double entry visa to Jordan costs around 60 JD (85 USD).

https://www.touristjordan.com/ne...it-jordan/

A k tomu vstupy na památky zvlášť. 

0 Citovat

Čo ja viem, tak v minulosti sa to nedalo. Plus vezmi na vedomie, že na KHB nedávajú visa on arrival.

0