ahojte, chtěli jsme si vyjít na vrchol Pico del Teide, budeme na Tenerife v období 24.2. - 3.3., díval jsem se na stránky https://www.reservasparquesnacionales.e ... n=2&act=+1, kde se vydává povolení k výstupu na vrchol a už nevidím volná místa nikde v tomto termínu. Je nějaká jiná možnost, jak sehnat povolení k výstupu jinak, než touhle cestou? Moc děkuju za radu .

Tenerife - Pico del Teide

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

11 reakcí

ahojte, chtěli jsme si vyjít na vrchol Pico del Teide, budeme na Tenerife v období 24.2. - 3.3., díval jsem se na stránky https://www.reservasparquesnacionales.e ... n=2&act=+1, kde se vydává povolení k výstupu na vrchol a už nevidím volná místa nikde v tomto termínu. Je nějaká jiná možnost, jak sehnat povolení k výstupu jinak, než touhle cestou? Moc děkuju za radu

0

To není cestovka, ale správa parku. Pokud mají obsazeno, tak asi nepomůže ani zajít si pro to osobně. Myslím, že jsou jenom 2 další varianty. Vyjít tam před tím, než přijede první lanovka, nebo zkusit úplatnost místního strážce. Osobně jsem tam byl svědkem toho, že to tak jde, ale sám bych to nedělal. Teide je super i bez přístupu do toho horního kráteru, doporučuju aspoň jednu cestu absolvovat pěšky. My šli směrem dolu, jelikož jsme měli sebou děti 7 a 9 let.

0 Citovat

Dobře, děkuji za informaci.

0 Citovat

a mel by v 16:00 odejit pryc a pak by to melo jit taky ! a nebo casto nejezdi lanovka kvuli vetru a oni se tam pesky nevydavaji, takze je tam taky free pristup smiley

0 Citovat

tak to jsem zvědavej na výsledek, dej vědět, jak to dopadlo!

0 Citovat

Ako ste nakoniec dopadli pri tom vystupe na Pico del Teide?

0 Citovat

Pridam moju skusenost pocas minuleho vikendu. Plan bol vyslapat hore po svojich a dole sa zviest lanovkou. No vecer pred tym som mal zvysenu teplotu a citil som sa dost zle a tak sme to zmenili a isli lanovkou aj hore. Pri dolnej stanici lanovky sme boli cca 9:30 a nebol tam takmer nikto, parkovisko prazdne, hned sme si kupili listky a hned aj nastupili do lanovky a isli hore. Mali sme aj permit na vystup na vrchol, no chodnik na vrchol bol uzavrety koli velkej vrstve snehu a ladu a tak nas tam nepustili. Takze nakoniec som bol aj rad ze som isiel lanovkou a neslapal kedze na vrchol sa aj tak nedalo. Inac pocasie bolo perfektne, bez oblacika a uplne bezvetrie. Chceli sme chlapika aj ukecat aby nas pustil na vrchol no nechcel sa vobec s nikym bavit a nikoho nepustal. Ked sme sa zviezli lanovkou dole tak uz bolo parkovisko uplne preplnene a rady na listky nekonecne...

0 Citovat

Ahoj,

na jaký doklad jste prováděli rezervaci na tom jejich webu? Mají tam dvě zkratky DNI a CIF, ale ani jedna neodpovídá občanskému průkazu. Pak tam mají pas, ale ten se mi sebou na Kanáry ani nechce brát, když není jinak potřeba. smiley

Jinak na termín, který chceme jí, je už volno pouze od 15.00. Je realný stihnout lanovku dolů? smiley

Dík.

0 Citovat

Ahoj, reálné to je, od lanovky je to 200 výškových metrů, dobrá cesta přímo nahoru, občas se schody, takže 45 minut na cestu tam a zpět by mělo stačit + 15 min nahoře. A mám za to, že strážci si pohlídají opozdilce.

0 Citovat

Ahoj Ivet,

díky za informace! smiley Jinak s tou lanovkou jsi mě zaskočila, tu je nutné také předem rezervovat? Máme v plánu nahoru pěšky a dolu právě lanovkou a to jsem očekával, že koupíme přímo nahoře na místě.

0 Citovat

Nemáš za čo ďakovať, rada sa podelím o cenné info. Lanovku nie je nutné rezervovať vopred, ale je tam nižšia cena pri rezervácii cez internet a navyše sú tam dosť fronty, takže to urýchli celý proces. My sme vedeli na aký čas chceme ísť, tak sme si to rezervovali dopredu. Neviem ale že či je na vrchnej stanici lanovky predaj lístkov, zdá sa mi, že ich predávajú iba dole, ale nerada by som ťa zavádzala, neviem to naisto. Takže možno by nebolo zlé, aby ste si to poriešili online.

0 Citovat

Ahoj,
na Pico de Teide se dá dostat i bez povolení nebo lístku na lanovku. Je to sice trochu náročnější a zabere to půlku dne, ale za ten pocit být na vrcholu pomocí vlastních sil stojí za to. My jsme výstup absolvovali koncem listopadu, popis výstupu včetně dalších užitečných informací najdete na www.fotocestovatel.cz , V případě dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat. José Bělaška

0
11 reakcí