Banka pro cestovatele

Založil dusik42 před rokem ve fóru Co se nevešlo

odporúčam vybaviť n26, vedenia & karta & 5 výberov v cudzej mene (+1,7%) hocikde na svete stále zdarma :-)

OK, jde n26 poslat i do ČR? Karta zatím koukám zdarma. Jinak dají se tam peníze nějak poslat v CZK, abych se vyhnul převodnímu kurzu? Pokud ne, tak to asi pro mě nemá cenu. Leda jako alternativa k Revolutu.

kopecky napsal(a):

Dneska jsem kontroloval výpis z účtu. Kupoval jsem pár letenek u Air Asia. Rozkliknu detail a kouknu se na převodový kurz. To jsem neměl dělat. Hned se mi zvýšil tlak. Česká spořitelna poskytla výhodných 26,70 Kč/€. Středový kurz je teď cca 26,08 a ve směnárně umím nakoupit za 26,25.

Čéče, ty mně nikdy připadáš jako spadlý z višně:-) Nic ve zlém, ale banka chce přece vydělávat, marketingově prodá účty zdarma, výběry bez poplatků atd., ale protože není Ježíšek, musí na to vydělat, no a tak obvykle zvýší spread... To není případ jen Spořky, ale většiny našich bank. Nejlepší obrana je multiměnový účet.

@cali: Inu, v lecčems jsem idealista. Spread chápu, ale být o více jak 35 haléřů nad směnárnou (s ne VIP kurzem) už beru jako do nebe volající drzost a vysmívání se zákazníkovi. Vždyť provozování karetního systému bude o nespočet řádů levnější než provozovat směnárnu. Tam musí platit nájem, zaměstnance, elektřinu, marketing... a je to stejně až o 45 haléřů na euro levnější. Kde to jsme?

A mimochodem, můj účet je sice zdarma, ale jen kvůli retenci. Normálně stojí 228 Kč měsíčně ;-) Multiměnový účet klidně, ale nějak mám pocit, že abych na něm převedl Kč na €, budu muset postoupit stejně ten jejich výhodný převodový kurz, protože příjem v € dohromady nedám. Leda jednou za uherský rok pár euráčků z adsense.

Clovece, to snad nemyslis vazne. Nebo snad abych pogratuloval k 1. nakupu kartou v zahranici? Vzdyt toto je uplne stejne u vsech bank v CR a asi i jinde (kurz nekdy o par desetinek lepsi), stejne i pri vyberu z bankomatu a je to tak od vzniku techto bank. Za hotovost ze smenarny si ty letenky nekoupis.

Jak říká starý mazák cali, zřiď si multiměnový účet. Např. Fio zdarma (+dostaneš i € kartu) a za střed vyměníš např. na Roklenu, sice to musí být >1000€ ale to předpokládám pro cestovatele není problém otočit za půl roku.

@Libor_S: Jak fungují karty i směna měn vím. Stále mě ale zaráží oprsklost těch našich. Přirazit si ke kurzu 0,6 Kč, to už je na můj nihilistický klid moc. Naštěstí poslední rok, jsem moc transakcí přímo v EUR neměl. Větší letenku jsem teď měl možnost zaplatit v Kč, protože byla z Prahy.

Běžně by podle mě mělo platit: kurz ve směnárně na letišti > kurz ve směnárně > kurz při platbě kartou.

@Mainland: Dík. Mrknu na Roklen, jestli se mi vyplatí.

Hmm, tak s tým n26 máš smolu. ČR tam naozaj zatiaľ v ponuke nie je.

Už nech aj vy prijmete euro a budete mať pokoj :D

Možná by stačilo neřešit ptákoviny :)

Přihlášení a registrace