Zdravím, chtěl bych si pořídit nový bankovní účet a kartu. Slyšel jsem, že německá banka number26 je super, jenom jsou registrace uzavřené. Chtěl bych účet, který je veden zdarma, taktéž výběr z bankomatů ve světě zdarma. Přemýšlím o Ukontu, které do 26 let je bez dalších podmínek zdrama. Nebo Airbank, kde se platí 25,- za výběr u jiného bankomatu v EU a 100,- jinde ve světě. Co by jste mi poradili? Máte zkušenosti s výše uvedenými? Díky Šimon .

Banka pro cestovatele

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

@kopecky: Nikdo tu nebrani prevodove kurzy, ani netvrdi, ze by banky mely vydelavat co nejvice. Jen se divime, zes to zjistil az ted a ze te tak rozhodilo 44 Kc. Slevy na booking.com ani cashback neresim.

A i kdyby byl trh pokriveny - jiste kapitalismus neni idealni a spravedlivy, nic lepsiho ale neni realne k dispozici. Svet take neni spravedlivy. Nejaky kopecky jezdi 2x rocne za exotikou a stovky milionu lidi trpi hladem. Kupodivu ale velmi chudi lide jsou obvykle stastnejsi nez ten, kdo se neustale za necim honi, a to treba i pri tech cestach, kde spi kazdou noc na jinem miste.

0 Citovat

Nám sa pri cestovaní najviac osvedčila karta Revolut, na ktorú nedáme dopustiť. Vedenie účtu zadarmo, výber z bankomatov po celom svete zadarmo do 200 EUR, preposielanie peňazí takisto zadarmo behom pár sekúnd, či možnosť kedykoľvek zablokovať/odblokovať platobnú kartu :). O Revolutke som napísala aj článok, v ktorom si môžete prečítať najdôležitejšie informácie: http://www.traveliv.sk/revolut-k...zahranici/

0 Citovat

Revolut už pár dní konečně podporuje dobíjení účtu platební kartou v CZK, tím pádem odpadá nevýhodné dobíjení v EUR na kterém vás oholí česká banka. Takže teď už nabízí lepší kurz pro výběry i pro platby než kterákoliv banka (oproti mé české bance úspora kolem 3-4% při platbě kartou, v závislosti na měně). Škoda jen, že jim to tak trvalo, ušetřilo by mi to spoustu peněz.

0 Citovat

Díky za info. To se bude hodit.

0 Citovat

Jako primarni mam multimenovy ucet od RB. Jeden ucet, jedna karta, nekolik men - mam aktivni USD EUR a CZK, umeji i nejake dalsi. Pri patbe kartou to bere primarne ze zustatku v mene, ve ktere je transakce, kdyz dojde balance v dane mene, zbytek to vezme v CZK. Vybery z bankomatu celosvetove zdarma(nektere bankomaty si uctuji svuj extra poplatek, bezne na letistich a treba v USA, vetsinou se ale da najit bankomat bez vlastniho poplatku), coz je fakt super kdyz clovek nekde prestupuje na par hodin a potrebuje mistni menu v hodnote v radu stovek CZK.

U RB mame nejakou aplikaci, kde se daji nakupovat ciz meny a nechat prevest na dany ucet s vyrazne lepsim kurzem oproti klasickemu. Podle me to zridi kazde firme na pozadani, jde jen o to jaky kurz si vyhadate s obchodnikem - radove jednotky az nizsi desitky haleru proti CNB stred, podle predpokladaneho obratu smen, kazdopadne lepsi nez klasicky kurzbanky na prodej. Tim si pred cestou do zahranici ucet "dobiju" pozadovanou menou.

EURa pak resim pres Fio EUR ucet, zdarma vcetne platebni karty. Ve firme jich mame stale prebytek, takze je jednoduse koupim na soukromy ucet za stred CNB a muzu vyrazit po EU. Vybery z bankomatu maji celkem rozumny poplatek nekolik desitek Kc(nevim presne), ale po vetsine EU se kartou zaplati primo bez nutnosti vybirat.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Revolut už pár dní konečně podporuje dobíjení účtu platební kartou v CZK, tím pádem odpadá nevýhodné dobíjení v EUR na kterém vás oholí česká banka. Takže teď už nabízí lepší kurz pro výběry i pro platby než kterákoliv banka (oproti mé české bance úspora kolem 3-4% při platbě kartou, v závislosti na měně). Škoda jen, že jim to tak trvalo, ušetřilo by mi to spoustu peněz.

Nemyslím si,že nabízí lepší kurzy,než kterákoliv banka.UCB má na KK Miles & More kurzy asociace MC.A ty ničím nepřekonáš...

0 Citovat

Ale nabizi a o dost. 

0 Citovat

tramin napsal(a):

Nemyslím si,že nabízí lepší kurzy,než kterákoliv banka.UCB má na KK Miles & More kurzy asociace MC.A ty ničím nepřekonáš...

Pár příkladů když koukám na web mastercardu:

1 EUR - mastercard 25,49 , Revolut 25,46,

100 JPY - mastercard 19,23 , Revolut  19,27,

1 USD - mastercard 20,98 , Revolut 21,07,

1 GBP - mastercard 29,36, Revolut 29,08


Čili záleží na měně, u některých má výhodnější kurz Mastercard, u některých Revolut. Výhodou Revolutu je také to, že používá aktuální kurz v momentu použití karty, nikoliv až kurz k momentu zaúčtování jako banky/karetní asociace.

edit:

Kurzy co Mastercard uvádí jsou ze včerejšího dne, kdežto kurzy Revolutu jsou real-time.

0 Citovat

Asi se to různí,já před pár dny právě viděl horší kurz za UER u Revolutu.Ale ve výsledku to bude tak nějak stejně.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Ale nabizi a o dost. 

Co je u Tebe "o dost" Rozdíl 3 haléře?  :-)

0 Citovat

no pozeram, ze to euro je fakt len detaily... na 1000E to robi 30CZK... to uz by mozno aj Michal prepacil :))

0 Citovat

tramin napsal(a):

Co je u Tebe "o dost" Rozdíl 3 haléře?  :-)

Řekl bych, že to byla reakce na "kterákoliv banka", protože většina jich samozřejmě MC kurz bez přirážky nepoužije. Ale jsou světlé vyjímky, jak říkáš, a potom je kurz s Revolutem více méně stejný (já např. používám Hello bank).

0 Citovat

Každopádně použití Revolutu s kreditní kartou, která vrací 3% za internetovou platbu je top. I s poplatkem za překročení výběru z bankomatu u Revolutu máš pořád bezkonkurenční kurz. Pokud použiju včerejší MC 1€ = 25,48 Kč a Revolut průměr cca 25,47, tak jsem na hodnotách 24,72 při výběru do 200€ za měsíc a 24,74 při výběru nad.

EDIT: tak ono to vyjde ještě líp, protože vzorec mám danej na podmínky ze srpna a Revolut mezitím zrušil 1% poplatek za dobití z KK.

0 Citovat

Kdyz dostaval vyplatu na CZK ucet nebo hotove a pak to menil v Cesku nebot v u nas je 1£ za 27,7 kc. Takze pro me bylo vyhodnejsi to davat na revolut kartu a pak poslat na CZK ucet. A pri Revulut byl lepsi kurz pred par mesici. Rozdil oproti me bance cinil 60 haleru a to uz je sakra dost. 

Ted nevim jaky kurz, ale rozdil mezi moji bankou a bankou pritelkyne je rozdil 17 haleru za £. ( u me samozrejme horsi) Ted to dostavam na ruku nebot uz koncim a pak budu jeste cestovat a cash se hodi. 

0 Citovat

zavisi, co mate za banky .. moje nasledovne:

CSOB - 26.071

Fio - 26.075

Creditas - 25.727

Revolut - 25.480

na Revolutke usetrim na euro 25 - 60 halierov, co uz na ucte spoznam.

0 Citovat

A když mi přijde platba na účet u české banky z Revolutu,tak se "tváří" jako platba ze zahraničí,ne?Nenaúčtuje si v tomto případě něco banka?

0 Citovat

Hledam kartu pro vybery cizich men v zahranici. Jedna se o meny mene bezne (IDR, MYR atd.). 


Hledam neco, co by melo EUR i USD ucet a pri vyberu by to prepocitavalo z techto men (tzn. vyber IDR napr. by to bralo z USD tak, aby nedochazelo ke konverzi z czk na usd a pak z usd na idr). 

Nemam problem sehnat vyhodne eur i usd a vlozit je na ucet (tzn. asi hledam vetsi banku). 


Jake jsou moznosti? Samozrejme hledam idalne vedeni zdarma (nebo za protoceni par penez) a vybery v zahranici zdarma. Kurz samozrejme vzdy bude oskubanej v tomhle pripade, ale alespon nebube prepocitanej 2x. 


Doporucili byste neco? Pripadne navedli na jinou vhodnou volbu? 


Precet jsem vic vlaken a tech moznosti je tolik a porad se meni.. tak treba ma nekdo prehled nebo doporuci svoji kartu. 


Diky

0 Citovat

Revolut.

0 Citovat

https://www.mesec.cz/clanky/maly...ich-karet/

Za sebe doporučuji eKonto Komplet od RB, sice se platí 129 Kč měsíčně, ale při protočení peněz na kreditce, která je k účtu zdarma, se poplatek vrátí v podobě odměn. 

Výběry jsou zdarma po celém světě.

Měny, které nemají v kurzovním lístku, přepočítávají nejvyhodnejším kurzem, tj. kurzem karetní asociace. K eKontu Komplet je zdarma vedení dalších účtů v několika měnách, takže člověk zase nemusí řešit nevýhodný kurz banky EUR/CZK. Takže před dovolenou stačí jen zajít do banky a vložit eura, kuny apod. 

0 Citovat

U  těch "exotičtějších" měn Revolut právě moc výhodnej není... Za mně KK Hello Bank - zejména kvůli kurzům MC a výběrům z ATM bez omezení. Taky nemusíš řešit nějaký víkendový přirážky. Těch pár halířů rozdíl u EUR/USD to nevytrhne.


Revolut má ještě jednu nevýhodu - neviditelnej limit pro dobíjení - naliješ tam větší množství peněz a můžou ti kartu bloknout do doby, než nějak prokážeš příjmy.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

https://www.mesec.cz/clanky/maly...ich-karet/

Za sebe doporučuji eKonto Komplet od RB, sice se platí 129 Kč měsíčně, ale při protočení peněz na kreditce, která je k účtu zdarma, se poplatek vrátí v podobě odměn. 

Výběry jsou zdarma po celém světě.

Měny, které nemají v kurzovním lístku, přepočítávají nejvyhodnejším kurzem, tj. kurzem karetní asociace. K eKontu Komplet je zdarma vedení dalších účtů v několika měnách, takže člověk zase nemusí řešit nevýhodný kurz banky EUR/CZK. Takže před dovolenou stačí jen zajít do banky a vložit eura, kuny apod. 


Diky za odpoved. Predpokladam, ze ne z kazde masiny po svete muze clovek vybrat bez poplatku. Jak clovek pozna, zda za vyber z daneho bankomatu clovek bude nebo nebude platit poplatek? 

0 Citovat

Ivo napsal(a):


Diky za odpoved. Predpokladam, ze ne z kazde masiny po svete muze clovek vybrat bez poplatku. Jak clovek pozna, zda za vyber z daneho bankomatu clovek bude nebo nebude platit poplatek? 




Řekl bych, že tě na to bankomat při výběru upozorní. Je potřeba vybírat bankomaty místních bank a ne od jiných provozovatelů bankomatů (jako jich je třeba velká spousta v Praze a jsou označené jen jako ATM)

0 Citovat

Celé roky cestuji prakticky jen s kartami od RB (3 debetky+ 2 kreditky), téměř nikdy a nikde jsem neměl problém s výběrem, snad jen na Filipínách to bylo komplikovanější, ale stačilo jen najít ten správný bankomat, který kartu akceptoval. Nikdy se mi nestalo, že by mi banka nějakou transakci zamítla a blokla mi svévolně kartu, protože ji vyhodnotila jako rizikovou, což je třeba u Fio banky na denním pořádku. 

Když už došlo k nějakému skimmingu, zneužití karet, RB vždy vše vyřešila do týdne, déle jsem nečekal. 

0 Citovat

Lukasi, diky. Produkt od RB opravdu vypada nejblize k tomu, co hledam. Par dotazu nize jeste, prosim:


-Pokud clovek nema problem sehnat valuty typu USD/EUR za dobry kurz, pak staci si je jednoduse vlozit na ucet a posleze zdarma vybrat v zahranici, kde se touto menou plati, bez jakehokoliv prepoctu, clovek dostane sve penize. Chapu to dobre? zadny dalsi skryty poplatek tam neni, kdyz je vyber zdarma, ze?


-karta ktera je vydavana k uctu ekonto komplet? 


-ktera kreditka je vydavana k tomuto uctu?


-̶p̶i̶s̶o̶u̶ ̶n̶e̶c̶o̶ ̶o̶ ̶c̶e̶s̶t̶o̶v̶n̶i̶m̶ ̶p̶o̶j̶i̶s̶t̶e̶ ̶k̶ ̶e̶k̶o̶n̶t̶u̶ ̶k̶o̶m̶p̶l̶e̶t̶ ̶-̶ ̶n̶e̶m̶u̶z̶u̶ ̶d̶o̶h̶l̶e̶d̶a̶t̶ ̶n̶e̶j̶a̶k̶e̶ ̶b̶l̶i̶z̶s̶i̶ ̶i̶n̶f̶o̶.̶.̶n̶e̶m̶e̶l̶ ̶b̶y̶s̶ ̶n̶e̶c̶o̶?̶


Zaverem - RB nabizi doporucujici program. Kdyz dohodis 2 novy klietny mas vedeni zdarma. Proc toho nevyuzivas? A pomohlo by ti pripadne doporuceni? :) Diky!



0 Citovat

Vzhledem k tomuto testu (https://www.mesec.cz/clanky/maly...ich-karet/) objednávám mKartu svět. Vypadá zajímavě a použitelně. Malinkaté mínus jsou výběry zdarma až od 1500 Kč. Při delších pobytech se to ale ztratí.

0