Ahoj Máte někdo zkušenosti s půjčením kola v londýně? Docetla jsem se že stanice s půjčovnou kol jsou snad každých 500 m, kolo na 24 hod. stojí 2 £ ALE musíte ho každou půlhodinu vrátit na nějakou stanici, jinak se vám automaticky účtují další 2 £ a běží další půlhodinu. Připadá mi to dost nesmyslné, máte s tím někdo zkušenost a zda to tak opravdu funguje v praxi? Samozřejmě pokud jenom potřebuji dojet z bodu A do bodu B tak je to určitě fajn, ale pokud si chci projet Londyn, vyšplhá se to bude docela draho anebo budu pořád jenom hledat stanoviště kol, kde kolo na minutu naoko vratim?  .

Půjčení jízdního kola v Londýně

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

8 reakcí

Ahoj
Máte někdo zkušenosti s půjčením kola v londýně?
Docetla jsem se že stanice s půjčovnou kol jsou snad každých 500 m, kolo na 24 hod. stojí 2 £ ALE musíte ho každou půlhodinu vrátit na nějakou stanici, jinak se vám automaticky účtují další 2 £ a běží další půlhodinu. Připadá mi to dost nesmyslné, máte s tím někdo zkušenost a zda to tak opravdu funguje v praxi? Samozřejmě pokud jenom potřebuji dojet z bodu A do bodu B tak je to určitě fajn, ale pokud si chci projet Londyn, vyšplhá se to bude docela draho anebo budu pořád jenom hledat stanoviště kol, kde kolo na minutu naoko vratim? smiley

Dekujii

0

preco by to bolo nezmyselne? takto si pozicias bicykel len na ten usek ktory potrebujes prejst. Tak to funguje aj vo Viedni aj v Parizi.
Inak by sa na zaciatku dna rozobrali bicykle a bolo by po parade.
Vsak povedzme pozicias si bicykel pri London Eye, pejdes par minut k Westminster Abbey, das ho naspat na stojan, prezries si Abbey, zoberies znovu bajk, pevezies sa k Buckingham, zamknes, a tak dalej.

A myslim, ze nebudes mat problem najst docking stations...
https://tfl.gov.uk/modes/cycling/santan ... ntcmp=2321

A ako citam, staci ti pockat 5 minut a mas dalsich 30 minut zdarma, takze nikde nevidim problem...

0 Citovat

Neříkám že systém je špatný to vůbec ne, jenom mi přišla hrozně krátká ta půlhodina. Když si představím že si projedu nějaký park někdy se zastavím atd...
Chápete to tady taky tak že budu celý den uplatňovat ten kód který mi vyjede, když si budu vyzvedávat první kolo při platbě?

0 Citovat

Polhodina je viac nez dost smiley a myslim ze dve libry naviac ta v Londyne nezabiju keby si chcela kruzit hodinu:)
https://tfl.gov.uk/modes/cycling/santan ... w-it-works

2 libry platia na 24 hodin, kod ti vzdy vyjde novy.

0 Citovat

Diky moc smiley

0 Citovat

Jeste jeden dotaz... 24h je mysleno opravdu jako 24hod a nebo to konci a zacina pulnoci? Nerada bych platila pokutu, pokud si pujcim kolo napriklad v 1 odpoledne a vratim pristi den ve 12 v poledne... vsude pisou 24h, ale v popisech je napsano "same day"...dekuji

0 Citovat

https://tfl.gov.uk/modes/cycling/santan ... at-you-pay

Ako vidis priklady, vsade pisu within the 24-hour period

Nechcem zniet arogantne, ale ides prvy krat do Londyna? Lebo tie dve libry za bicykel bude asi ta najmensia polozka z celeho vyletu smiley

0 Citovat

Jak jsem psala - nechci platit pokutu, ktera muze byt az 300liber... Praveze se pise 24h, ale pak v textu je "same day" a vsechny priklady se tykaji jednoho kalendarniho dne, nikde nevidim, ze by nekdo pouzival kod/kolo i druhy den... tak jsem to jen chtela upresnit, abych se pak nedivila. Samozrejme mi o 2 libry nejde smiley

0 Citovat

neviem coho sa bojis, vsak tak ci tak ten vecer ten bicykel zaparkujes a najhorsie co sa mozes stat, tak na dalsi den rano ta to nepusti s kodom a budes si za 2 libry novy vygenerovat.

0
8 reakcí