Ahoj, chtěli jsme s přítelem začátkem zimy jet na dva týdny na některý z Kanárských ostrovů, ale pak jsme narazili na to, že tam tou dobou nemusí být úplně dobré počasí (podle měsíčních průměrů teplot z netu.) Loni jsme byli na Tenerife koncem v listopadu a bylo 23-24 stupňů, což bylo fajn, ale na leden a únor jsem našla předpovědi, co tvrdí, že tam je spíš kolem sedmnácti. Byl jste tam někdo tou dobou? Vzhledem k tomu, že na tom Tenerife to bylo "co kus ostrova, to jiné počasí", zajímalo by mě, jestli je těch sedmnáct reálné, nebo je to třeba zprůměrované i s chladnějším vnitrozemím a najdou se oblasti/ostrovy, kde by to mohlo být lepší? Nejde nám o koupání, ale bylo by fajn se ohřát v teplotách aspoň nad dvacet. Díky moc  .

Počasí na Kanárských ostrovech v lednu/únoru

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

11 reakcí

Ahoj, chtěli jsme s přítelem začátkem zimy jet na dva týdny na některý z Kanárských ostrovů, ale pak jsme narazili na to, že tam tou dobou nemusí být úplně dobré počasí (podle měsíčních průměrů teplot z netu.) Loni jsme byli na Tenerife koncem v listopadu a bylo 23-24 stupňů, což bylo fajn, ale na leden a únor jsem našla předpovědi, co tvrdí, že tam je spíš kolem sedmnácti. Byl jste tam někdo tou dobou? Vzhledem k tomu, že na tom Tenerife to bylo "co kus ostrova, to jiné počasí", zajímalo by mě, jestli je těch sedmnáct reálné, nebo je to třeba zprůměrované i s chladnějším vnitrozemím a najdou se oblasti/ostrovy, kde by to mohlo být lepší? Nejde nám o koupání, ale bylo by fajn se ohřát v teplotách aspoň nad dvacet. Díky moc smiley

0

Byl jsem loni v prosinci na Tenerife, celý týden slunečné počasí na tričko a kraťasy. Zima byla akorát na Picu a pod ním a obecně ve vyšších polohách, kde bylo i kolem nuly.

0 Citovat

V poslednich letech travime na Kanarskych Silvestry a taky tam pak jezdime jeset jednou v breznu leden a unor je skutecne podle statistiky chladnejsi ale napriklad co jsem pak sledoval tak letosni leden byl priznivejsi nez prosinec ke konci lonskeho a zacatkem letosniho roku bylo ovsem super pocasi na Fuerteventure jsem meli cely tyeden bez jedineho mracku tepolta se poybovala kolem 22-24 stupnu more melo 19-21..v breznu jezdime i na jine otrovy ale ten konec roku a vybral bych to i pro leden nebo unor Fuerteventuru nebo Lanzarote pestrejsi na aktivity je Lanzarote ubytovani bych volil v Puerto Carmen pripadne v Playa Blanca v Puerto Carmen je vetsi a lepsi vyber ubytovani i lepsi zazemi Vic vecerniho vyziti take je to bliz z letiste do Playa Blanca jede pak bus jezdi tam pak trajekt na Fuerteventuru a jsou tam hezke pisecne plaze vcetne nudistickeho useku k dunam jezdi mistni bus pak se musi pesky je to narodni park tam pokud byste bmeli aute tak je tam pak placeny vjezd az k zname plazi Papagayo za ni pak tu dalsi vyuzivaji nudiste ale i pred ni jsou dalsi plaze ,,v Puerto Carmen jsou ale hezke plaze ovsem textilni ,,jinak se daji podniknout jak busem ale lepe si pujcit auto na 2-3 dny a objet cely ostrov je dost mist atraktivnich i na severu ostrava i jinde Fuerteventura neni tak pestra na vylety ale ma nejlepsi plaze s celeho soustrovi zejemna oblast Jandia ,,doporucuju se ubytovat v Costa Calma nebo pak v oblasti Morro Jable pokud mate radi vic klid tak 8 km pred Moro Jable se nachazi oblast Esquizo na booking,com je Aparthotel Esquinzo za vyhodnou cenu i s polopenzi toto zarizeni je obsazovano prevazne nemeckou klientelou v recepci mluvi vic nemecky nez anglicky v okoli aparthotelu vlastne nic neni ale zato se tam tahne v useku nekolika kilometru vyborna plaz vesmes obsazovana nudisty jde o oblast as s nejhezcim koupanim vubec do Morro Jable se da zajet za rozumnou cenu taxikem z letiste je Esquinzo 80 km Shuttle direct stoji 10 euto jedna cesta na osobu do Puerto Carmen se da dojet na Lanzarote taky takxikem za rozumnou cenu bus stoji asi 2 eura je to priblizne 12 km Pujcovnu aut doporucuju Cicar nechteji depozit jako jine pujcovny pouze je dopozit na benzin ktery pak vrati na kartu Z Puerto Carmen jezdi do Playa Blanca bus asu 45 minut a byva dost obsezany a vytizeny

0 Citovat

Myslím, že se stačilo věcně vyjádřit k tomu, na co se autorka ptala, tj. na počasí na Kanárský ostrovech v zimě. Zde na fóru už všichni víme, kde jsi všude byl, kde jsi bydlel přes booking, od koho sis půjčil auto apod.
Mě by to tak neiritovalo, kdyby se ty tvoje příspěvky daly aspoň číst, ale je to horor smiley

0 Citovat

Twe, to nedávám... Já bych doporučil pro začátek asi toto http://pravopisne.cz/2011/10/pravidla-psani-carek/
Pak jít více do hloubky. Škoda, třeba ty příspěvky jsou přínosné smiley

0 Citovat

Nejlepší počasí v zimě je v oblasti Playa Taurito na GC, nejhůře je na severu Tenerife, studenejsi je i Lanzarote.
Fue je bez srážek, teploty 18-22, vetrno. Pokud je člověk v závětří, da se to.
Každopádně vůči středoevropské zimě je počasí skvělé, okoupal jsem se vždy.
Voda není pocitove studená, je podobná teplotě vzduchu.
Největší zimu jsem zažil v únoru na Lanzarote, 3 dny bylo jen cca 15-17C, zataženo vítr.
U toho Tenerife je velký rozdíl mezi jihem a severem, v Puertu jsem i v létě v červenci mel jen 21c, přiletěli jsme ten den z GC kde bylo 33c.Jižní část Tenerife mívá klidně o 5c vice, akorát sever je zase mohem pěknějsi.

0 Citovat

Stačí dělat odstavce, dvacetiřádkový text se číst nedá smiley

0 Citovat

Právě to je ten problém, že i když v tom příspěvku je něco přínosného, tak já už jen když to vidím, tak to nečtu a vidím, že je nás takových tady víc. A ano, ty to po sobě přečteš v pohodě, ale tím pádem sem píšeš jen pro sebe, protože jsi asi jediný, kdo to to tak má.
Ono by stačilo začít psát přehledně a stručně k věci a ne stále dokola omílat něco, co jsi sem napsal už 10x. Myslím, že máš zkušenosti, který můžeš předat, tak ať z toho mají něco i ostatní uživatelé.

0 Citovat

Kdyz napises dve tri vety, zamysli se, zda uz neni cas zmacknout dvakrat enter a udelat novy odstavec. Jedno tema, maximalne jeden odstavec. A odstavce se oddeluji prazdnym radkem. Dik

0 Citovat

Já vždycky přečtu jeden řádek, kousek dalšího a v textu se ztratím. Podívám se "z dálky" na celý příspěvek a on vypadá jako "kostka", řeknu si k.... zas to h....., podívám se na autora a na 99% se nepletu.
Zkus alespoň občas odstavec.
Taky alespoň minimální základ typografie (mezery kolem čárky/tečky, když už je omylem použiješ)
Špatně: Všichni,kdo / Všichni , kdo / Všichni ,kdo / Pozor !
Správně: Všichni, kdo

0 Citovat

Ještě mě napadá, jestli by to nešlo řešit až v lednu jako lastminute podle aktuálního počasí, ale to už se asi levné letenky nedají sehnat tak snadno, nevíte někdo? Nízkonákladovky jako Ryanair asi spíš předem, ale jestli třeba fungujou nějaké lastminute chartery nebo tak něco? Díky smiley

0 Citovat

Ryanair asi ne, ten to má tak 1,5-2 měsíce dopředu, ale lastminuty fungují celoročně, zejména s německými cestovkami a z německých letišť, klidně i za 50EUR týden předem...

0
11 reakcí