Dobrý den, Omlouvám se, pokud na tyto dotazy již někdo odpověděl. Nejsem úplně zběhlý ve vyplňování žádosti, tak se zkusím zeptat zde. Snažím se vyplnit žádost esta, ale je to trochu komplikovanější než jsem čekal co mám ale uvést jako kontaktní bod když usa v nikoho neznám? Děkuji za radu zkušenějších  .

ESTA – zkušenosti a jak vyplnit

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Už se těším. Ale ne že jim za tu extra lékařskou péči budu něco doplácet. A hlavně Delta bude mít radost kvůli tomu, že mi bude muset přebookovat let do Peru smiley

0 Citovat

Jedině co musíš udělat, je zajít si na ambasádu a tam vše vyřešit... Bude to do té doby než vypukně další světová nebo se něco nestane, jako zrušení sankcí apod... A stejně, pokud padne EU, tak to bude zajímavé, máti má jen občanství RF ( já mam naštěstí České smiley ) a do Anglie si zapomněla vyřídit vísa a nepustili jí na hranicích ( Ani se nedivím, že to nevyřizovala, musí z Čr do RF pro vísa... Oni by jí i možná pustili, ale před ní byl autobus, kde jelo šest ukrajincu na černo... )

0 Citovat

Já se teda spíš divím, čemu se divíš Ty, že máti nepustili, když neměla víza, který potřebuje. A nechápu z čeho jsi nabyl dojmu, proč by měli pouštět do země někoho, kdo nesplnil podmínky vstupu a jela načerno stejně jako ti Ukrajinci, talkže buď v klidu, určitě by ji nepustili, ani kdyby Ukrajinců nebylo.

0 Citovat

Protože jí to řekli v cestovce, že víza nepotřebuje, i když se na to ptala hodněkrát. Cestovka jí řekla, že víza nepotřebuje, že to mají zajištěné. A pak Bum. No, cestovka se pak prohla a dost. Jen vím, že cestovka sídlí v Ostravě.

0 Citovat

Tak to je pak jiná, to chápu, že byla naštvaná. Nicméně pro příště ponaučení si to vždycky ověřit sám.

0 Citovat

Zajímalo by mne, jak se prohla cestovka. Dosud jsem žil v domnění, že i když cestuju s CK, tak mám odpovědnost za to, že cestuju s takovými doklady se kterými mě do té které země pustí. kdybych jel s CK z Ostravy a potom se na nějakém letišti - hranicích prokázal ...tádžickým?? třeba pasem, těžko by CK mohla nést odpovědnost za to, že mne tam nepustí, protože st.příslušníci Tadžikistánu do dané země potřebují vízum.

0 Citovat

eremi: Máti pracovala pro cestovku ve Zlíně dva roky, vyzvedávala klienty v Praze, Brně, ve Vídni apod.. a vozila je do Luhačovic do lázní, mamka vše obstarávala od dokladů, povolení apod... Vystudovala a udělala kvůli tomu i státnice z češtiny, aby mohla pracovat i jako překladatelka apod... Tak když jí tam řekli, že to obstarají, tak to moc neřešila, protože věděla, jak to chodí no... Nasraná ani nebyla.
Hhonza: Nevím, ale podívala se do Lille a do Berlína na náklady cestovky zpět.

0 Citovat

...a za celou tu dobu nezaregistrovala, že Británie není v Schengenu?

0 Citovat

Samozřejmě, mimo schengen je v tomto případě opravdu nutné vízum.
Pokud je ale osoba rodinný příslušník občana EU, a má to vyznačené v pasu, potom může cestovat bez vízy. Je v tom ale háček,
musí cestovat spolu s tímto příslušníkem, nebo za ním ( to nevím jak se na hranicích dokazuje ).
Moje žena tomu nechtěla věřit, když jsem ji povídal že do Chorvatska nebo do UK jí beze mne nepustí. smiley
Každopádně loni Chorvatsko bez problémů, letos letíme na víkend do UK, tak doufám že taky.

0 Citovat

Jen tak mimochodem - Británie není v Schengenu, ačkoliv na letištích mají speciální část pro lidi z EU a EEU.

0 Citovat

Ahoj
Omlouvám se za možná hloupí dotaz, ale nemohu to nikde najít odpověď. Vlastně tady na nových stránkách nemohu najít absolutně nic :D možná se mi to jen špatně zobrazuje ale vidím všude jenom obrovské kruhy s "arabama" a vůbec se mi nedaří jakkoliv procházet diskuse :D možná mám špatný prohlížeč a opravdu si tu připadám jako blázen :))

No nic muj dotaz - pokud letím do ameriky v květnu a esta mi konci jen týden po návratů zpět domů mám si pro jistotu udělat novou? Nebo to nijak neřeší a pořád bez problémů plátna? Už jsem v americe na tuto starou několikrát byla tak právě nevím jestli by nebylo lepší udělat novou. Děkuji moc za radu

0 Citovat
Ketsirkova napsal(a):

Ahoj
Omlouvám se za možná hloupí dotaz, ale nemohu to nikde najít odpověď. Vlastně tady na nových stránkách nemohu najít absolutně nic :D možná se mi to jen špatně zobrazuje ale vidím všude jenom obrovské kruhy s "arabama" a vůbec se mi nedaří jakkoliv procházet diskuse :D možná mám špatný prohlížeč a opravdu si tu připadám jako blázen :))

No nic muj dotaz - pokud letím do ameriky v květnu a esta mi konci jen týden po návratů zpět domů mám si pro jistotu udělat novou? Nebo to nijak neřeší a pořád bez problémů plátna? Už jsem v americe na tuto starou několikrát byla tak právě nevím jestli by nebylo lepší udělat novou. Děkuji moc za radu

ESTA nefunguje na principu min.platnosti jako cest.pas, tzn. pokud je platna po celou dobu, co jsi v USA, je vse OK.

0 Citovat

myslím, že dokonce stačí jen aby byla platná v době překročení hranic. Během pobytu může klidně platnost skončit.

0 Citovat
Jan Paděra napsal(a):

myslím, že dokonce stačí jen aby byla platná v době překročení hranic. Během pobytu může klidně platnost skončit.

Strašně ráda bych se podívala co jste odepsal ale bohužel vidím jenom začátek a přes všechny ty obrázky na této stránce nejde vidět nic jiného :( když se na to snažím kliknout hodi to na úplný nesmysly, takže opravdu nevím jestli jsem tak hloupá nebo co mám za problém, ale tyhle nové stránky jsou pro mě naprostá katastrofa :(

0 Citovat

tieto lahko googlitelne otazky:)
staci aby bola platna v dobe prichodu:

An ESTA is only required to be valid on the day you enter the United States. The ESTA does not need to be valid for the entire time a traveler is in the U.S. If the ESTA expires while you are in the U.S., it will not affect your admissibility or the amount of time you are permitted to remain in the U.S.

0 Citovat
tonic napsal(a):

tieto lahko googlitelne otazky:)
staci aby bola platna v dobe prichodu:

An ESTA is only required to be valid on the day you enter the United States. The ESTA does not need to be valid for the entire time a traveler is in the U.S. If the ESTA expires while you are in the U.S., it will not affect your admissibility or the amount of time you are permitted to remain in the U.S.

dik

0