Pojistovna

Napsal Roomstr 2016-10-29T11:01:53+02:00 ve fóru Co se nevešlo
1 odpovědí

Ahoj
predem se omlouvam, vim ze je tu tisice temat o pojisteni, ale uprimne se v tom ztracim. Jde mi o tom, zda mate nekdo zkusennost nebo vseobecny prehled jak moc je jaka pojistovna prisna jestlize odletate ( amerika ) a jste s necim lehcim nemocni nebo vam dobiha nemoc. Docetl jsem se, ze tusim Pojistovna ceske sporitelny napriklad pozdejsi komplikace hradi i tak, ale jina vam striktne neda nic. Asi je to vzdy na konkretnim prikladu. Ale i tak...nevite nekdo? Mam totiz dobihajici zanet oka a ikdyz se to lepsi, dost me to porad boli a v pondeli odletam smer LA smiley Diky moc

Ahoj. Na asistenční službě pojišťovny (nejmenované) jsem rok pracovala. V podstatě je to trošku loterie. Samozřejmě podle pojistných podmínek je preexistence (tedy to, že tvoje nemoc existovala ještě před vycestováním) ve výlukách, takže pojišťovna má plné právo ti v takovém případě nic nezaplatit.
Nicméně moje zkušenost je, že pokud nekontaktuješ asistenční službu a zaplatíš si za ošetření na místě sám, a teprve po návratu pak účtenky přepošleš pojišťovně k proplacení - pak většinou nikdo nic moc neřeší, lékařskou zprávu beztak nikdo nečte a pokud jde o rozumnou finanční částku, tak ti ji proplatí automaticky. Samozřejmě za předpokladu, že zalžeš do škodního protokolu a preexistenci tam nezmíníš.
Pokud bys ale kontaktoval asistenční službu, pak je docela velké riziko, že ti budou klást otázky, začnou se v tom rýpat, kontaktují tvého českého lékaře a bude zle.
Pojišťovna často taky přimhouří oko nebo udělá výjimku (alespoň my jsme to dělali docela hojně), ale taky záleží, na koho zrovna narazíš. Zrovna s USA je to blbý, lékařská péče je tam šíleně drahá. Stoprocentně košer řešení tady prostě asi neexistuje, musíš doufat, že to dopadne dobře. Hodně štěstí.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!