Formuláře v letadle do USA

Napsal froldik 2016-12-18T20:16:20+01:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
16 odpovědí

Zdravím, prosím o radu jaké formuláře se vyplní v letadle při cestě do USA. Jedná se o turistiku přes program ESTA. Někde jsem se dočetl, že bývalé formuláře I-94 už se nevyplňují, ale nejsem si jistý. Děkuji.

Celní prohlášení. Ale nějak jsem nepochopil, proč a kdy ho dávají vyplnit. Při transitu přes Houston jsme ho dostali, ale nikdo ho vidět nechtěl. Při letu na Havaj jsme ho nedostali a taky ho nikdo nechtěl vidět.

Já se dočetl, že by to měl být teď formulář 6095b (náhled se dá dohledat přes google při zadání toho čísla). Měl bys ho vyplňovat v letadle a měli by ho po tobě pak chtít na letišti po přistání (imigrační a pak i celní kontrola). Toliko oficiální informace, co jsem dohledal. Praktická zkušenost na místě mě ale teprve čeká.

http://www.cestovani-po-usa.cz/pages-cz ... erika.html
Tady je navod. Vyplnuje se v letadle a odevzdava se na prvnim letisti v USA (pri pohovoru s imigracnim urednikem). Ted se nam v Minneapolis stalo, ze se vyplnoval elekttronicky - tzn. to, co jsem si rucne vyplnila v letadle, jsem precvakala do monitoru na imigracnim.

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... /visa.html

Dle tohoto by se měla vyplnit jen celní deklarace nebo jak se to jmenuje smiley jestli to dobře chápu smiley

https://cz.usembassy.gov/cs/viza/visa-waiver-program/

A tady úplně dole píší, že to musí být vyplněno ale odstavec nad tím je psané, že to zrušili ... tak vůbec nevím teda smiley

VypLňuje se na to kiosku po příletu na americké letiště. Ale je lepší to vyplnit předem, aby člověk věděl, na co má klikat v tom kiosku (ten kiosk není uživatelsky přátelský).

Ok, dííííky smiley

V Miami minulý týden v letadle nerozdávali nic, vše se vyplnilo v kiosku za 2-3 minuty.

Mám dvojí zkušenost:
- na letišti v Dallasu před rokem jsme vše vyplňovali elektronicky, tj. formulář z letadla jsme přeťukali do kiosku
- na JFK v New Yorku jsme letos na vyplňený formulář z letadla nejprve dostali razítko na imigračním a poté jsme jej odevzdávali na customs

Takže opravdu záleží letiště od letiště, ale rozhodně není na škodu si ho předvyplnit už v letadle.

My letěli letos v září Heathrow - Los Angeles a v letadle jsme nic nedostali, vyplňovali jsme až u kiosku po přistání, před pohovorem s imigračním úředníkem smiley

ktovie ako ludia cestovali do USA pred internetom, prinajhorsom ich otocia a naspat do Europy smiley zase nerobme z US border control nejakeho velkeho strasiaka. Ked nejdu one way s monterkami v kabele, tak ziadny problem.
mozu teda trenovat: https://www.youtube.com/watch?v=Ig4UJNp3VzM
kludne im vyplna dopredu Customs form a keby nieco, nech to ukazu niekomu na letisku a ten to pomoze vyplnit, v USA je customer service na vyssej urovni, neposlu ich do prec:)
https://www.cbp.gov/sites/default/files ... 0(Fillable)_0.pdf

Prosím vás máte někdo zkušenost z poslední doby s žádostí B2 ?
Když mám platnou ESTU, ale raději bych se pojistil vízem, kdybych si pobyt chtěl prodloužit nad 90 dní a turistické vízum nebylo schváleno, ESTA zůstane bez problémů platná ?
Díky

pokud zamítnou vízum, ESTA platná nadále NEbude, ale ještě si počkej ať to tady někdo potvrdí na 100% smiley

"Opravdu nikdo neví, zdali zůstane ESTA v platnosti i po neudělení turistické B2 ?"

Vedia to na veľvyslanectve.

Ja som bola v usa naposledy v roku 2013 a vtedy som vyplnila I-94 neviem aký sa vypisuje teraz, cestovala som na J1 víza a pravdupovediac uplne som v lietadle pozabudla, že ešte niečo budem vyplnať, ale letušky boli velmi ochotne a pomohli mi :) 

Tech “skrytych” reklam je tady posledni dobou cim dal vic :)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!