Izrael cestování i do palestiny 2017 ?

Založil creek před 6 měs ve fóru Co se nevešlo
Přidal se 05. 02. 2016
Napsal 11 příspěvků
Aktivní včera v 15:57
Zobrazit profil
Avatar uživatele creek

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, jestli byl v poslední době (druhá polovina roku 2016) někdo v Izraeli a půjčil si auto a jel s ním i na území Palestiny, tedy do Betléma či Jericho nebo Hebron ??
Chtěl bych se na tato místa podívat, ale nevím jestli mě tam pustí s jakýmkoliv autem nebo jsem někde něco četl o arabských půjčovnách automobilů, má někdo aktuální informace a byl na těchto místech a případně jak bezpečně se cítil na území Západního břehu Jordánu ( West Bank ) ??

Letím do Izraele v březnu, případně někdo nějaké tipy na místa, která nejsou tak profláklá ?! : )

Děkuji moc všem za jakékoliv informace a rady smiley

Přidal se 19. 02. 2016
Napsal 8 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Nemenuj

Jo, to by mě taky zajímalo, budeme tam v červnu. Auto půjčím normálně na letišti a pak uvidím... Kdo se bojí nesmí do Palestiny smiley

Přidal se 27. 01. 2014
Napsal 121 příspěvků
Aktivní před 3 dny
Zobrazit profil

Keď si dáš vyhľadať Izrael vo fóre tak ti tu nájde kopec užitočných vláken aj s odkazmi na super cestopisy. Okrajovo sa tam riešilo aj auto s izraelskou značkou.

Přidal se 05. 02. 2016
Napsal 11 příspěvků
Aktivní včera v 15:57
Zobrazit profil
Avatar uživatele creek

Ahoj, hele mohl bych tě poprosit o report, až se vrátíš jaké to bylo ?! : )

děkuju moc smiley

Přidal se 02. 09. 2014
Napsal 131 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil

Teraz som vrátil z Izraela, síce sme na Palestínskych územiach neboli, ale z toho čo nám vraveli, tak to platí tak, ako píše Silas.

Přidal se 30. 08. 2013
Napsal 324 příspěvků
Aktivní před 4 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele Petr76

Náklaďák tě může přejet v Berlíně i v Jeruzalémě. Rozdíl je v tom, že v Izraeli vědí proti komu stojí, této hrozbě čelí desítky let a nemažou si med kolem úst jako my, Oni se nebojí jednat a výcvik bezpečnostních složek je na kvalitativně zcela jiné úrovni než v Evropě.
Nebo co chceš slyšet?

Přidal se 21. 01. 2014
Napsal 18 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Peter Tinath

Ahojte.
Do Palestiny mzes cestovat aj s pozicanym autom z Izraela (napr. z letiska) ide tam len o to, ze poistenie sa ti vztahuje len na uzemie Izraela, nie Palestiny. Poziciavali sme si auto z letiska uz viac krat a nikdy nebol problem so vstupm na uzemie Palestiny.

Přidal se 22. 09. 2015
Napsal 17 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Jiří M.

Poradí někdo, kde vyměnit šekel? V ČR před odletem to asi neklapne, v kurzovním lístku ho nevidím. Na letišti (Ovda) bude beztak napálenej kurz. Bude lepší vzít eura (nebo radši dolary?) a vyměnit někde v bance, nebo si vybrat na místě z bankomatu?

Přidal se 02. 09. 2014
Napsal 131 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil

Nám najlepšie vychádzali miestne zmenárne (nie na letisku). Väčšina je bez poplatku, ale radšej sa najprv opýtať, samozrejme smiley

Přidal se 16. 01. 2016
Napsal 28 příspěvků
Aktivní před 3 měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Druid

Určitě ber spíš dolary než eura. Já neměl problém v ČR vyměnit přímo šekl, obešel jsem v Brně asi šest pouličních směnáren a dvě ho měly, nicméně kurz byl dost mizerný. Nakonec jsem jich pár vzal předem, protože jsem četl, že bus z letiště (Ovda) nebere dolary ani karty a že na letišti není směnárna, takže pak člověk musí vzít shuttle nebo taxi, což je o něco dražší. Nicméně netuším, zda to byla pravda. V autobuse jsem rovnou platil šekly a dolary jsem ani nezkusil, zrovna tak jsem ani neprocházel letiště (mluvím o Ovdě, Gurion v Tel Avivu samozřejmě směnárny má), zda tam směnárna opravdu není (navíc je to už rok, takže ji případně dost možná už doplnili). Jinak mně osobně vycházel nejlépe kurz v Eilatu u automatů, nicméně nezkoušel jsem vybírat z bankomatu, protože jsem sebou měl už z domu dost dolarů poměrně za levno. Ty automaty fungují tak, že do nich naházíš dolary a dostaneš zpět šekly, přičemž kurz je posunutý od středu jen o málo. Měnil jsem na pobřeží kousek od zábavního parku, nebo jak nazvat ty atrakce roztroušené tam kolem, ale automaty budou hádám i jinde po městě. V jiných městech (Tel Aviv, Jerusalem, Beersheba) jsem je nepotkal, ale já je už potom nepotřeboval, takže jsem se možná jen nedíval dost pořádně.

Přidal se 22. 09. 2015
Napsal 17 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Jiří M.

Díky za vyčerpávající info! smiley Shuttle z letiště do Eilatu zaplatím předem kartou a vyměním až na místě.

Přidal se 09. 01. 2017
Napsal 15 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele Korcula1

Ahoj,taky letíme 19.3. do Eilatu z Bratislavy

Přidal se 29. 08. 2016
Napsal 17 příspěvků
Aktivní před 8 dny
Zobrazit profil
Avatar uživatele Michal

Dnes jsem se vrátil z Izraele. Za 4 a 1/2 dne jsem utratil cca 13 000 kč, snažili jsme se šetřit. Nutno podotknout, že se jednalo o hodně spontánní cestu téměř bez plánu, během studia v Istanbulu, což se do ceny nejspíš taky promítlo.
Největší výdaje byly auto na 5 dní (120E/os - byli jsme jen dva + benzín Be'er Sheva 5,83 ILS/litr, Tel-Aviv 6,2 ILS/litr) a letenka (SAW-TLV, TLV-SAW 130E).

Peníze jsem vybral na letišti. Mám ČS, 1 ILS lidových 6,93 Kč + 125 Kč poplatek. DOPORUČUJU: Azrieli Observatory smiley smiley krásný výhled skoro zadarmo (16 ILS/student tuším).

KONTROLA NA LETIŠTI
To bylo něco. Vzhledem k tomu, že jsme přiletěli z Istanbulu a do Istanbulu jsme se i vraceli, jsme byli asi podezřelí ze spolupráce s teroristickými organizacemi napříč blízkým východem.
Při příletu to bylo v pohodě. Ptali se mě kolik mám hotovosti (100E smiley ), kde budu bydlet (nevím smiley ), co tam jedu dělat (tourism) a pak chtěl vidět platební karty (vzhledem k nedostatečné hotovosti). Kamaráda němčoura se neptal na nic.

Při cestě zpět začalo divadlo a myslím, že se bavili i ostatní lidi na letišti, když viděli, jak si nás tam přehazoval jeden supervisor za druhým. Padlo tak 20 otázek proč, co, s kým, kdy, proč ne, za jakým účelem, kde studujeme a bydlíme v IST. Proč jsme nejeli jinam; z kolika univerzit jsme si mohli vybírat; kolik lidí jsem v IST poznal (odpověď "asi 250" je evidentně trošku rozhodila smiley ). Jestli nemáme v Izraeli rodinu... Chtěli znát také jména lidí, kteří v IST bydlí a stýkáme se s nimi. Naštěstí se nešťourali ve spolubydlících na bytě (Sýrie, Palestina, Saudská Arábie, Egypt, Irán + 20 dalších smiley ). Pak pokračovala klasická prohlídka á la 5x rentgen batohů, ionscan 500dt na drogy a výbušniny, "nahej rentgen", šup do kabinky... Za hodinku a půl téměř bez fronty před námi smiley nás konečně pustili. Nic nenašli. Ani tu trošku písku od mrtvého moře, co si kamarád dal do batohu smiley

Přidal se 29. 12. 2014
Napsal 41 příspěvků
Aktivní před měs
Zobrazit profil
Avatar uživatele zelig

To mám nejraději, když se někdo pokouší o vtip o "méně židovské bance" a zbytek trip reportu do koruny vypočítává, kolik co stálo.

Přidal se 27. 05. 2016
Napsal 24 příspěvků
Aktivní před 12 dny
Zobrazit profil

Taky jsem se vrátil dnes.. Týden mě celkem vyšel necelých 15 000
Byla tu otázka na auto: 2 dny v Budget rental za 1400,- + 1000 plná pojistka, která se vztahuje i na dálnice 1 a 90, takže Mrtvé moře a Ein Gedi/Bokek, Masada úplně v pohodě. Limit byl ujet 250 km/den, nakonec jsme měli něco přes, takže náklady vzrostly za dotankování o 1300,- a km navíc za 300,-.
Pivo v hospodě je pitomost, lepší plech (Tel Aviv dával v obchodech hodně akce 1+1 za 12-16 ILS), ale kupoval jsem za 12 i jinde po jednom. Falafel za 10-15 ils je ideál, v Betlémě jsme měli dokonce za 4 smiley Schawarma je předražený gyros s hranolkama, vyhnout. Největší hostinu jsme měli v centru Jericha.. 2x hummus + 1 falafel byla objednávka, donesla hodně chleba a několik talířů se zeleninou a omáčkama. Bratru pro 3 za 70 ils

Itinerář
- Tel Aviv
- Tiberias, Safed
- Beit Shean, Jericho
- Jeruzalém
- Mrtvé moře, vodopády v Ein gedi, Masada
- Mitzpe ramon (krátký trek v poušti), Alpaca farm, Avdat
- Betlém, Tel Aviv

Zpětně bych takle v zimě asi znovu nedal Tiberias..ostatně v těch menších městech nám stačily 2-3 hodiny. Možná by místo toho stála Haifa, kdo ví. Jeruzalém by byl dobrý aspon o den víc, aby se dalo navštívít víc míst mimo staré město (na které den stačí i s využitím free tour guide).

V Tel Aviv jsme v obou případech využili couchsurfing; Tiberias a Mitzpe Ramon AirBnB; Jeruzalém hostel Jaffa ("autentický" hardcore) a druhou noc v poušti ve stanech Silent Arrow (taky hardcore, protože teplota v noci padla skoro k nule, nemají tam elektřinu a netopí se tam smiley)

Každpádně přes den teplo, koupání v Mrtvém moři šlo a později než v březnu bych tam nejezdil..

Osobní kontrola při odletu na letišti - 90 min smiley

Přihlášení a registrace