Ahoj, máme zajištěny turistické víza na 30 dní do Číny, avšak chtěli bychom se zdržet mnohem déle. Dočetla jsem se, že je prodloužení možné na cizinecké policii. Zde se informace ale už rozchází. Někdo píše, že prodlouží max na 30 dní a pak už ne, někde zase, že prodlouží klidně i o více, než dvojnásobný počet dní, který byl udělen v ČR. Také jsem narazila na informace, že se dá vízum zařídit(koupit) v Hongkongu? Také nás napadlo, zda by nebyla také možnost, že po prodloužení víz v Číně vycestujeme a požádáme o další 30 denní víza a poté opět vstoupíme, v Číně si je opět necháme prodloužit... Budeme mít dva pasy, takže bychom to točili, ale vůbec nemáme tušení, zda je to možné. Máte prosím s něčím zkušenosti? Díky za rady! .

Prodloužení turistického víza v Číně a další možnosti

Založil(a) ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

1 reakce

Ahoj, máme zajištěny turistické víza na 30 dní do Číny, avšak chtěli bychom se zdržet mnohem déle. Dočetla jsem se, že je prodloužení možné na cizinecké policii. Zde se informace ale už rozchází. Někdo píše, že prodlouží max na 30 dní a pak už ne, někde zase, že prodlouží klidně i o více, než dvojnásobný počet dní, který byl udělen v ČR. Také jsem narazila na informace, že se dá vízum zařídit(koupit) v Hongkongu? Také nás napadlo, zda by nebyla také možnost, že po prodloužení víz v Číně vycestujeme a požádáme o další 30 denní víza a poté opět vstoupíme, v Číně si je opět necháme prodloužit... Budeme mít dva pasy, takže bychom to točili, ale vůbec nemáme tušení, zda je to možné. Máte prosím s něčím zkušenosti? Díky za rady!

0

Vyřízení nového turistického víza do Číny přímo v Hong Kongu by mělo být možné. Sám jsem to několikrát absolvoval, naposledy ale v r. 2012 (novější zkušenost nemám).
V mém případě se jednalo o vízum na 2 vstupy max. 30 dní. Tehdy na to byly potřeba 2 pracovní dny (první den ráno odevzdání pasu a zaplacení, další den odpoledne doručen pas s vízem zpět) - je možné, že za nějaký příplatek se to dalo i urychlit.
Nejjednodušší je najít kontakt na agenturu, která to dokáže s imigrační službou zprostředkovat a domluvit se přímo s nimi.

0
1 reakce