Zdravím vás.Nedávno se mi stala celkem nepříjemná věc, kterou se mi ale podařilo vyřešit a tak jsem se rozhodl se s vámi podělit, kdybych nebyl jediný.Mám účet na Airbnb a jednou mi zničehonic přišlo, že se na můj účet přihlásil cizí prohlížeč z Holandska...změnil jsem si heslo a doufal, že šlo jen o náhodu. Ale najednou mi začaly chodit maily o potvrzení změny hesla a tak, najednou pin kod pro změnu emailu a najednou jsem byl bez účtu, protože ten někdo změnil přihlašovací email i heslo.Hledal jsem tedy způsob řešení. Jediné co funguje, je obrátit se telefonicky na zákaznickou podporu, která ale v ČR není, takže jsem zkusil Velkou Británii. Ochotný chlapík si všechno vyslechl, ověřil si podle čísel karet že jsem to opravdu já a slíbil co nejrychlejší řešení.Druhý den ráno přišel email, že došlo k manuální změně emailu a resetu hesla ze strany Airbnb. Snad to teď už vydrží a budu mít klid. Naštěstí se nic nestalo, jen se ten dotyčný snažil založit ubytování na moje jméno.Snad toto někomu do budoucna pomůže, i když to nikomu nepřeji.  .

Airbnb

Založil ve fóru Co se nevešlo

17 reakcí

Zdravím vás.Nedávno se mi stala celkem nepříjemná věc, kterou se mi ale podařilo vyřešit a tak jsem se rozhodl se s vámi podělit, kdybych nebyl jediný.Mám účet na Airbnb a jednou mi zničehonic přišlo, že se na můj účet přihlásil cizí prohlížeč z Holandska...změnil jsem si heslo a doufal, že šlo jen o náhodu. Ale najednou mi začaly chodit maily o potvrzení změny hesla a tak, najednou pin kod pro změnu emailu a najednou jsem byl bez účtu, protože ten někdo změnil přihlašovací email i heslo.Hledal jsem tedy způsob řešení. Jediné co funguje, je obrátit se telefonicky na zákaznickou podporu, která ale v ČR není, takže jsem zkusil Velkou Británii. Ochotný chlapík si všechno vyslechl, ověřil si podle čísel karet že jsem to opravdu já a slíbil co nejrychlejší řešení.Druhý den ráno přišel email, že došlo k manuální změně emailu a resetu hesla ze strany Airbnb. Snad to teď už vydrží a budu mít klid. Naštěstí se nic nestalo, jen se ten dotyčný snažil založit ubytování na moje jméno.Snad toto někomu do budoucna pomůže, i když to nikomu nepřeji. 

0

Zajímavé, využít stávajících účtu za účelem založení fake ubytováních. Díky za info.

0 Citovat
Nejsem si jistá, ale u airbnb je možnost uložení karty?
0 Citovat
Zdravím,

ano u Airbnb se musí přidat ''Payment Method'' nahrát výstřižek z výpisu k účtu a počkat na verifkaci (do 24 hodin).

více zde:
https://www.airbnb.com/help/article/823/how-do-i-edit-or-remove-my-payment-method
0 Citovat

Mam neminuty kredit, ktoremu konci platnost. Nejake tipy, ako mu predlzit platnost, kedze ho teraz nemam ako vyuzit? Neviem, ci by fungovalo fiktivne booknut a nasledne zrusit nieco s flexibilnym stornom, aby sa mi kredit vratil aj s predlzenou platnostou.

0 Citovat

Zdravím, 

chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost se zrušením pobytu na Airbnb z důvodu války. Byl to pobyt bez možností storna, jenže Airbnb má v podmínkách, že v případě válečného stavu, lze ubytování zrušit. Jenže hostitel s náhradou nesouhlasí a Airbnb mi napsalo, že podmínky ohledně války platí až od chvíle, kdy Airbnb uzná, že je tam válečný stav. Měli jsme ubytování v Jeruzalémě. Řešil někdo něco podobného?

1 Citovat

Vzdyt Izrael vyhlasil valecny stav, aspon podle nasich medii ...

0 Citovat

To možná ano, ale Airbnb to doposud nezaznamenalo asi, a proto se změnou ve svých podmínkách nepospíchá a hází to na hostitelku, která ze začátku souhlasila, že vrátí celou částku, ale když jsem požádala o vrácení, tak to zamítla.

0 Citovat

Zažil jsem zrušení pobytu ze strany hostitele, zákaznická linka AirBnB odmítla sdělit důvod. 

Naštěstí vrátili peníze po tahanicích se zákaznickou linkou AirBnB, musel jsem si sehnat ubytování sám a narychlo (zrušení pobytu proběhlo 4 dny před nástupem).

Zákaznická linka AirBnB nepomůže.

0 Citovat

Pošli jim odkazy světových médií. Třeba

Israel formally declares war against Hamas as it battles to push militants off its soil

https://edition.cnn.com/2023/10/...index.html

0 Citovat

Zdravím, mám podobný problém. Měli jsme zarezervované ubytování v Tel Avivu přes Airbnb 14.-21.10. pro sedm lidí. Hostitel bohužel jakoukoliv finanční nahradu zamítl, dokola opakuje, že válečný stav není, že se to týká jenom jihu,... Airbnb bohužel dosud nereagovala na moje výzvy už od soboty 7.10. Tak nevím, jak postupovat dál? Chtěla bych to vyřešit, než se by se ten pobyt měl uskutečnit, pak si myslím, že už je to víc ztracený. Nehledě na to, že jsme měli letět přes Ryanair (ten teď svoje lety ruší), nevím tedy jak to bude v sobotu, ale předpokládám, že i náš let bude zrušený. Nevíte někdo, jak to dal řešit? Díky za odpověď. 

0 Citovat

Ryan ruší lety? Z toho by mohlo něco kápnout... 😀

0 Citovat

Zkoušel jsem, ale ty ceny v eurech jsou minimálně dvouciferné, spíš trojciferné. A to i ve směru do Izraele 😀

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Ryan ruší lety? Z toho by mohlo něco kápnout... 😀

Jako co by z toho mělo kápnout, když letecká společnost ruší lety do válečné zóny?

1 Citovat

to Jan Vidim, hodinu po útoku jsem checkoval všechny lety, ani z Kypru nebylo nic co by stálo za to.

0 Citovat

nikaapfi napsal(a):

Zdravím, mám podobný problém. Měli jsme zarezervované ubytování v Tel Avivu přes Airbnb 14.-21.10. pro sedm lidí. Hostitel bohužel jakoukoliv finanční nahradu zamítl, dokola opakuje, že válečný stav není, že se to týká jenom jihu,... Airbnb bohužel dosud nereagovala na moje výzvy už od soboty 7.10. Tak nevím, jak postupovat dál? Chtěla bych to vyřešit, než se by se ten pobyt měl uskutečnit, pak si myslím, že už je to víc ztracený. Nehledě na to, že jsme měli letět přes Ryanair (ten teď svoje lety ruší), nevím tedy jak to bude v sobotu, ale předpokládám, že i náš let bude zrušený. Nevíte někdo, jak to dal řešit? Díky za odpověď. 

Chce to ijm zavolat a být neoblomný. Řešil jsem něco podobného a po dvou dnech uznali že se na to vztahuje "extenuating circumstances policy" a vrátili mi plnou částku

1 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Ryan ruší lety? Z toho by mohlo něco kápnout... 😀

 

tezko.

0 Citovat

Mirek _F napsal(a):

Chce to ijm zavolat a být neoblomný. Řešil jsem něco podobného a po dvou dnech uznali že se na to vztahuje "extenuating circumstances policy" a vrátili mi plnou částku

Jak psal Mirek, byli jsme neoblomní, podpoře jsme napsali asi 3x, že si myslíme, že by se na to měly vztahovat "extenuating circumstances policy", ještě odkaz na článek, že i na Jeruzalém byly vypáleny rakety + argument, že jsme psali na forum a někomu ve stejné situaci vrátili celou částku. Airbnb nám poté vše vrátilo (i servisní poplatky).

0
17 reakcí