Epilepsie a létání

Napsal Patrik Černý 2017-08-13T23:18:58+02:00 ve fóru Co se nevešlo
3 odpovědí

Ahoj,

máte někdo osobní zkušenosti, případně víte o někom ve svém okolí, kdo má epilepsii a létá? Vyskytl se někdy záchvat během letu? Nějaké doporučení jak tomu předcházet, nějaké léky atp.? Díky za jakékoliv postřehy :)

Ahoj, mám už 16 let diagnostikovanou epilepsii. Jestli seš také epileptik, víš, nebo tušíš, že tahle otázka je trochu mimo, neb spouštěč grandmalů je u každého epileptika individuální. Já mám zatím tu kliku, že už jsem skoro sedm let bez záchatu a tři roky bez jakékoliv léčby. Letos jsem poprvé letěla do USA a také jsem z toho měla obavy - časový posun, stres, kompletní změna režimu a z toho plynoucí nevyspání ,rovná se cesta do pekel. Jenže to nikdy nezjistíš, dokud to nezkusíš... Dopadlo to dobře, záchvat se nevyskytl. Za mně asi doporučení takové - neletěla bych nikam, pokud se mi i přes nasazenou léčbu objevují záchvaty. Pokud prášky fungují, tak bych letěla, jen ne asi sama, ale s někým, kdo ví o mém problému a ví, jak reagovat a hlavně uklidnit okolí, že se neděje nic až tak dramatického.

Šťastný let :-)

Ahoj,

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

Patrik Černý napsal(a):

Ahoj,

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

Ahoj ještě jednou :-),

chvíli to potrvá než se vše stabilizuje a najde se ta správná dávka léků. Určitě bych se vyhnula nočním a brzkoranním letům a snažila se do života nasadit stabilní řád (ve stejnou dobu vstávat, chodit spát, minimalizovat stres apod.) a jelikož je žena sledovat periodu... Na spouštěč také časem přijdete, ale vše je běh na dlouhou trať. Můj manžel by mohl vyprávět... Držím palce, ať se brzy vše stabilizuje.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!