Ahoj,máte někdo osobní zkušenosti, případně víte o někom ve svém okolí, kdo má epilepsii a létá? Vyskytl se někdy záchvat během letu? Nějaké doporučení jak tomu předcházet, nějaké léky atp.? Díky za jakékoliv postřehy :)  .

Epilepsie a létání

Založil ve fóru Co se nevešlo

3 reakce

Ahoj,

máte někdo osobní zkušenosti, případně víte o někom ve svém okolí, kdo má epilepsii a létá? Vyskytl se někdy záchvat během letu? Nějaké doporučení jak tomu předcházet, nějaké léky atp.? Díky za jakékoliv postřehy :)

0

Ahoj, mám už 16 let diagnostikovanou epilepsii. Jestli seš také epileptik, víš, nebo tušíš, že tahle otázka je trochu mimo, neb spouštěč grandmalů je u každého epileptika individuální. Já mám zatím tu kliku, že už jsem skoro sedm let bez záchatu a tři roky bez jakékoliv léčby. Letos jsem poprvé letěla do USA a také jsem z toho měla obavy - časový posun, stres, kompletní změna režimu a z toho plynoucí nevyspání ,rovná se cesta do pekel. Jenže to nikdy nezjistíš, dokud to nezkusíš... Dopadlo to dobře, záchvat se nevyskytl. Za mně asi doporučení takové - neletěla bych nikam, pokud se mi i přes nasazenou léčbu objevují záchvaty. Pokud prášky fungují, tak bych letěla, jen ne asi sama, ale s někým, kdo ví o mém problému a ví, jak reagovat a hlavně uklidnit okolí, že se neděje nic až tak dramatického.

Šťastný let :-)

0 Citovat

Ahoj,

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

0 Citovat

Patrik Černý napsal(a):

Ahoj,

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

Ahoj ještě jednou :-),

chvíli to potrvá než se vše stabilizuje a najde se ta správná dávka léků. Určitě bych se vyhnula nočním a brzkoranním letům a snažila se do života nasadit stabilní řád (ve stejnou dobu vstávat, chodit spát, minimalizovat stres apod.) a jelikož je žena sledovat periodu... Na spouštěč také časem přijdete, ale vše je běh na dlouhou trať. Můj manžel by mohl vyprávět... Držím palce, ať se brzy vše stabilizuje.

0
3 reakce