Epilepsie a létání

Založil před 9 lety Patrik Č ve fóru Co se nevešlo

6 reakcí

Ahoj,

máte někdo osobní zkušenosti, případně víte o někom ve svém okolí, kdo má epilepsii a létá? Vyskytl se někdy záchvat během letu? Nějaké doporučení jak tomu předcházet, nějaké léky atp.? Díky za jakékoliv postřehy :)

0

Ahoj, mám už 16 let diagnostikovanou epilepsii. Jestli seš také epileptik, víš, nebo tušíš, že tahle otázka je trochu mimo, neb spouštěč grandmalů je u každého epileptika individuální. Já mám zatím tu kliku, že už jsem skoro sedm let bez záchatu a tři roky bez jakékoliv léčby. Letos jsem poprvé letěla do USA a také jsem z toho měla obavy - časový posun, stres, kompletní změna režimu a z toho plynoucí nevyspání ,rovná se cesta do pekel. Jenže to nikdy nezjistíš, dokud to nezkusíš... Dopadlo to dobře, záchvat se nevyskytl. Za mně asi doporučení takové - neletěla bych nikam, pokud se mi i přes nasazenou léčbu objevují záchvaty. Pokud prášky fungují, tak bych letěla, jen ne asi sama, ale s někým, kdo ví o mém problému a ví, jak reagovat a hlavně uklidnit okolí, že se neděje nic až tak dramatického.

Šťastný let :-)

0 Citovat

Ahoj,

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

0 Citovat

Patrik Černý napsal(a):

Ahoj,

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

Ahoj ještě jednou :-),

chvíli to potrvá než se vše stabilizuje a najde se ta správná dávka léků. Určitě bych se vyhnula nočním a brzkoranním letům a snažila se do života nasadit stabilní řád (ve stejnou dobu vstávat, chodit spát, minimalizovat stres apod.) a jelikož je žena sledovat periodu... Na spouštěč také časem přijdete, ale vše je běh na dlouhou trať. Můj manžel by mohl vyprávět... Držím palce, ať se brzy vše stabilizuje.

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Ahoj,

 

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

Ahoj, muzu se zeptat, jak to prosim dopadlo v tom letadle, napr s personalem? Meli jste epilepsii v tu dobu uz diagnostikovanou? Resim prave podobny problem....

Diky za info

0 Citovat

Ahoj, je to řadu let, ale co si vybavuji, tak personál se snažil pomoci co to šlo, v té době se nevědělo o co jde. Na palubě cestoval hned poblíž doktor, ten se zapojoval ještě více než personál. V té době co jsem psal příspěvek, tak epilepsie diagnostikována nebyla. 

0 Citovat

Patrik Č napsal(a):

Ahoj,

 

já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)

Spouštěče, jsou dost záhadou,Až dostane léky tlumivky a podaří se určit pořebnou účinnou gramáž, mělo by to být utlumeno.

Neurolog lety nezakázal. Spolucestující by měl být poučen kde přesně se lék podávaný při nebo těsně po záchvatu ,nachází(kapsa, taška, penšženks a sjeho bezpečnou aplikací, neutopit dotyčného při zapíjení Diazepamu, seznámit se dopředu s použitím injekcí Bucolanu. 

Pitomé je že Epilepsie je prý neléčitelná, a je jen utlumitelná a četnost záchvatů je prýmenší a menší. Mozkové buňky jsou jedinné které nedorůstají,na rozdíl třeba od celkem zbytečných a otravných nehtů.

[citace="Patrik Č"]Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (/citace]Ať se daří a hezky si poletujete.Vyřiď pozdrav od Jokkera a to není joke.

Mě to chytlo v taxíku hned u letiště v Barceloně, letištní taxikář umí samozřejmě jenom jazykem pro tři miliony lidí. šest hodin na urgentním příjmu byl takový hezký rodinný výlet.

0
6 reakcí