Epilepsie a létání
Ahoj,
máte někdo osobní zkušenosti, případně víte o někom ve svém okolí, kdo má epilepsii a létá? Vyskytl se někdy záchvat během letu? Nějaké doporučení jak tomu předcházet, nějaké léky atp.? Díky za jakékoliv postřehy :)
Ahoj, mám už 16 let diagnostikovanou epilepsii. Jestli seš také epileptik, víš, nebo tušíš, že tahle otázka je trochu mimo, neb spouštěč grandmalů je u každého epileptika individuální. Já mám zatím tu kliku, že už jsem skoro sedm let bez záchatu a tři roky bez jakékoliv léčby. Letos jsem poprvé letěla do USA a také jsem z toho měla obavy - časový posun, stres, kompletní změna režimu a z toho plynoucí nevyspání ,rovná se cesta do pekel. Jenže to nikdy nezjistíš, dokud to nezkusíš... Dopadlo to dobře, záchvat se nevyskytl. Za mně asi doporučení takové - neletěla bych nikam, pokud se mi i přes nasazenou léčbu objevují záchvaty. Pokud prášky fungují, tak bych letěla, jen ne asi sama, ale s někým, kdo ví o mém problému a ví, jak reagovat a hlavně uklidnit okolí, že se neděje nic až tak dramatického.
Šťastný let :-)
Ahoj,
já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)
Patrik Černý napsal(a):Ahoj,
já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)
Ahoj ještě jednou :-),
chvíli to potrvá než se vše stabilizuje a najde se ta správná dávka léků. Určitě bych se vyhnula nočním a brzkoranním letům a snažila se do života nasadit stabilní řád (ve stejnou dobu vstávat, chodit spát, minimalizovat stres apod.) a jelikož je žena sledovat periodu... Na spouštěč také časem přijdete, ale vše je běh na dlouhou trať. Můj manžel by mohl vyprávět... Držím palce, ať se brzy vše stabilizuje.
Patrik Č napsal(a):Ahoj,
já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)
Ahoj, muzu se zeptat, jak to prosim dopadlo v tom letadle, napr s personalem? Meli jste epilepsii v tu dobu uz diagnostikovanou? Resim prave podobny problem....
Diky za info
Ahoj, je to řadu let, ale co si vybavuji, tak personál se snažil pomoci co to šlo, v té době se nevědělo o co jde. Na palubě cestoval hned poblíž doktor, ten se zapojoval ještě více než personál. V té době co jsem psal příspěvek, tak epilepsie diagnostikována nebyla.
Patrik Č napsal(a):Spouštěče, jsou dost záhadou,Až dostane léky tlumivky a podaří se určit pořebnou účinnou gramáž, mělo by to být utlumeno.Ahoj,
já osobně epileptik nejsem, jde o přítelkyni. Před nějakými 5 měsíci prodělala první záchvat, za další měsíc jí po různých testech diagnostikovali epilepsii, svůj druhý a zatím poslední záchvat dostala v letadle, když jsme přelétali na začátku července z Benátek do Athén. Spouštěč bohužel zatím znám není, léčba byla nasazena, ale zatím jen minimální dávky léků, časem se budou zvyšovat. Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (vše po Evropě takže krátké lety), takže zkouším shánět informace, tipy, triky a tak dále. Děkuji za tvoje poznatky :)
Neurolog lety nezakázal. Spolucestující by měl být poučen kde přesně se lék podávaný při nebo těsně po záchvatu ,nachází(kapsa, taška, penšženks a sjeho bezpečnou aplikací, neutopit dotyčného při zapíjení Diazepamu, seznámit se dopředu s použitím injekcí Bucolanu.
Pitomé je že Epilepsie je prý neléčitelná, a je jen utlumitelná a četnost záchvatů je prýmenší a menší. Mozkové buňky jsou jedinné které nedorůstají,na rozdíl třeba od celkem zbytečných a otravných nehtů.
[citace="Patrik Č"]Do dalšího vyšetření máme ale v plánu celkem 10 letů (/citace]Ať se daří a hezky si poletujete.Vyřiď pozdrav od Jokkera a to není joke.
Mě to chytlo v taxíku hned u letiště v Barceloně, letištní taxikář umí samozřejmě jenom jazykem pro tři miliony lidí. šest hodin na urgentním příjmu byl takový hezký rodinný výlet.