Japonsko - (mobilní) internet

Napsal maailm 2017-08-30T14:37:41+02:00 ve fóru Co se nevešlo
6 odpovědí

Zdravím, chci se zeptat, zda nemá něco s něčím podobným zkušenost. Dočetl jsem se že free WiFi hotspoty v Japonsku (Tokio, Osaka) příliš nefrci a můj operátor mi nabízí 100 MB mobilního internetu za krásných 2950,- Kč. Existuje nějaké řešení jak se levně připojit k internetu? (Nějaká speciální SIMka/tarif, půjčení telefonu na letišti, apod..., Případně, jak to funguje) Díky!

Po příletu do Japonska si můžeš na letišti vypůjčit malou krabičku Pocket Wi-Fi nebo si pořídit místní prepaid SIMku, prodávají se i v automatech stejně jako všechno možné v celém Japonsku. Pocket Wi-Fi ti půjčí i v hotelu, ale častěji ho nabízí jako součást pronájmu majitelé bytů na Airbnb.

Jsou free WiFi hotspoty, ale jen v okolí nádraží většinou a připojit se na ně dá. Pocket WiFi na zapůjčení během pobytu nabízí 99% ubytování na Airbnb. Jinak se dají půjčit i na letišti, ale vychází to nějak přes 1000Kč týden.

Zrovna v Tokiu je free wifi treba v metru a samozrejme v hostelech. Tam jsem Sim kartu ani nepotreboval. Pak jsem si ji koupil na dalsi cestu v obchode Yodobashi Camera asi za 550 Kc 1 GB na 30 dni, coz bylo nejlevnejsi na tuto dobu. Na mou zadost mi ji i nainstalovali, coz bezne nedelaji. Je to ale jen na data. Na volani jsou v Japonsku pro cizince malokdy.

http://www.japan-guide.com/e/e2279.html Wifi zdarma bylo na spoustě míst, ale zákon schválnosti funguje. :) Existují i další aplikace na wifi zdarma, ale některé sítě jsou už zahrnuté v těch aplikacích jmenovaných v článku. Dále může člověk, mající nějaký vztah k univerzitě (student, zaměstnanec), využít i síť Eduroam.

https://www.japan-rail-pass.com/services

Letos jsem si koupil SIMku, sice nebyla nejlevnější (vím, že jsou i jiné nabídky a zrovna v Yodobashi Camera tuším prodávají nějakou SIMku, kterou ani sami neinzerují a člověk se na ni musí zeptat), ale aspoň odpadl stres s absencí signálu, když ho člověk nejvíc potřebuje. :) V popisu sice mají docela málo kompatibilních telefonů, ale ten můj, který v něm samozřejmě nebyl, přesto fungoval. :)

http://prepaid-data-sim-card.wik...wiki/Japan

Jak píše tady kolega Lukáš Horák. Pokud chceš mít jistotu, že se připojíš vždycky a všude - a to včetně např. metra, pak pocket Wi-fi nejlepší možná volba. Zachránilo mi to v Tokiu první den život, jinak bych dle mého na Ueno stále ještě teď :-)

Princip je jednoduchý. Objednáš a zaplatíš si to dopředu na netu, oni ti to doručí na jakoukoli adresu (já si to nechala poslat na poštu na letišti, což doporučuji). Vyzvedneš, zapneš a už seš na datech. Je to malá krabička, vydrží ti v klidu dva dny bez nabití (já ji teda nabíjela každý večer, jsem útlocita). Jely jsme na tom ve dvou a házely docela velkou zátěž dat. Cena na 5 dní asi tisícovka :)

Já to měla odsud: http://www.globaladvancedcomm.com/

Užij si Japonsko! ;-)

Využili jsme v Japonsku a později i na Taiwanu www.ivideo.com.tw

Mají většinou nějakou akci, jako 50% off, takže ceny byly nejlepší a celkově spokojenost.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!