Taba z Eilatu( Ovdy)

Založil dastr před 3 měs ve fóru Co se nevešlo
4 odpovědí

Zdravím cestovatelé,

Jelikož se s linkami do Eilatu roztrhl pytel, tak mám na Vás dotaz ohledné tipů na dopravu za Izraelské hranice a přecházení hranic. Jaké jsou možnosti? Našel jsem https://eilatshuttle.com/ existuje i něco jiného, popřípadě něco k této službě? Jdou přejít hranice v pohodě pěšo? Funguje stále hromadná doprava? Na stránkách nešla doprava objednat nebo funguje jen od zimního letového řádu? Je problém s vízy zdarma, někde psali, že je lepší kupovat. Za každou radu či tip budu neskonale vděčen.

Absolvoval jsem výlet do Taby letos na jaře. Žádnej větší problém, objednal jsem shuttle přímo k hotelu do Taby a zpět. Funguje to v návaznosti na konkrétní spoje - když nic neletí, žádnej shuttle neobjednáš :) pravidelně tam jezdí jejich městskej autobus, ale ten tě doveze jen na hranice a musel bys pak tvrdě smlouvat s taxikářama na egyptské straně (ale i to by se dalo, nikdo tam nejezdí a taxíků tam bylo asi 5, takže by se dalo licitovat. Taky by tam měl jezdit bus, ale ten jede tak 2x za den...). Shuttle tě doveze autobusem z izraelské strany k hranici, tu projdeš pěšky a na egyptské straně čeká agent s minibusem, kterej tě hodí až do hotelu nebo na místo, co sis vybral z jejich nabídky. Víza se žádný nekupují, jen departure tax v Izraeli a něco jako vstup na Sinaj v Egyptě. Dohromady poplatky cca 1200 jestli si dobře vzpomínám...

díky moc za upřesnění!

Ahoj, máte někdo zkušenost na kolik přijde taxi od hranice v Tabě do vnitrozemí v Egyptě? Máme hotel cca 20 km od hranic a teď jsem zjistil, že shuttle bus podražil na 25$ i směrem z Izraele.... Díky.

Přihlášení a registrace