Taba z Eilatu( Ovdy)

Napsal dastr 2017-08-30T19:42:32+02:00 ve fóru Co se nevešlo
7 odpovědí

Zdravím cestovatelé,

Jelikož se s linkami do Eilatu roztrhl pytel, tak mám na Vás dotaz ohledné tipů na dopravu za Izraelské hranice a přecházení hranic. Jaké jsou možnosti? Našel jsem https://eilatshuttle.com/ existuje i něco jiného, popřípadě něco k této službě? Jdou přejít hranice v pohodě pěšo? Funguje stále hromadná doprava? Na stránkách nešla doprava objednat nebo funguje jen od zimního letového řádu? Je problém s vízy zdarma, někde psali, že je lepší kupovat. Za každou radu či tip budu neskonale vděčen.

Absolvoval jsem výlet do Taby letos na jaře. Žádnej větší problém, objednal jsem shuttle přímo k hotelu do Taby a zpět. Funguje to v návaznosti na konkrétní spoje - když nic neletí, žádnej shuttle neobjednáš :) pravidelně tam jezdí jejich městskej autobus, ale ten tě doveze jen na hranice a musel bys pak tvrdě smlouvat s taxikářama na egyptské straně (ale i to by se dalo, nikdo tam nejezdí a taxíků tam bylo asi 5, takže by se dalo licitovat. Taky by tam měl jezdit bus, ale ten jede tak 2x za den...). Shuttle tě doveze autobusem z izraelské strany k hranici, tu projdeš pěšky a na egyptské straně čeká agent s minibusem, kterej tě hodí až do hotelu nebo na místo, co sis vybral z jejich nabídky. Víza se žádný nekupují, jen departure tax v Izraeli a něco jako vstup na Sinaj v Egyptě. Dohromady poplatky cca 1200 jestli si dobře vzpomínám...

díky moc za upřesnění!

Ahoj, máte někdo zkušenost na kolik přijde taxi od hranice v Tabě do vnitrozemí v Egyptě? Máme hotel cca 20 km od hranic a teď jsem zjistil, že shuttle bus podražil na 25$ i směrem z Izraele.... Díky.

Tak jsem taky využil Eilat Shuttle z Ovdy do Taba Heights. Na hranici ok, podle řidiče jsme měli přejít pěšky a na druhé straně měl být další autobus... Ten se bohužel nekonal, museli jsme vzít taxi za 25 EUR. Navíc jsme ještě naletěli, taxík asi po 100 m zastavil u cedule a stánku, kde bylo psáno, že je nutno zaplatit 120 EL za osobu za vstup, takže jsem zaplatil... až večer mi došlo, že jsem to platil vlastně už přímo na hranici a pak tedy ještě jednou... no, moje blbost. Ale nedošlo by k tomu, kdyby tam byl bus, jak měl. Tak jsem zvědav, jestli mi to Shuttle proplatí... a hlavně jak to bude při cestě zpět. Naštěstí nebylo nutné platit egyptská víza, max 14-denní pobyt je bezvízový.

Tohle spojení má smysl hlavně pro návštěvu Izraele a Jordánska.

Kdo chce k moři do Egypta může sehnat od CK LM s AI a transferem do hotelu v Marsa Alam (teplejší jižnější destinace) prakticky za stejnou cenu.

Jasně, je to pravda, ale Taba se mi dopředu líbila (a musím říct, že je tu opravdu parádně, klídek, relax...) a hlavně jsem potřeboval termín přesně 23.-30.12., což Ryanair perfektně splňoval a za dobrou cenu. Jó, vždycky je to něco za něco...

Taxi non-metered od Wadi Araba na Taba Border Crossing za 65 šakalů. Pokud budete bydlet v té zóně za hranicemi v Mövenpicku, Hiltonu apod., je potřeba mít na hranicích vytištěné potvrzení o rezervaci, jinak musíte exit fee z Izraele zaplatit stůj co stůj. My měli jen v mobilu, a to vůbec neberou v potaz. Na zpáteční cestě nám vystavili potvrzení na vratku v kanceláři Duty managera, je to těsně před pasovkou. Je samozřejmě mít potřeba fakturu z hotelu :-) Peníze vracejí až pak na okénku, kde se platí exit fee, takže se musí přejít na opačnou stranu, jako když se šlo směrem do Taby!

Pokud máte v plánu ubytování v bývalém Hiltonu, nyní Taba Hotel & Nelson Village, napříč rezervačními portály je nabízená jen možnost se snídaní nebo s polopenzí. Příplatek za soft all inclusive na místě je 15 USD/noc/os., za hard 25 USD/noc/os. Late check-out 10 USD/os.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!