ČSOB premium a cestovní pojištění

Založil toncek před 12 dny ve fóru Co se nevešlo
9 odpovědí

Nemáte někdo zkušenost s cestovním pojištěním, které je součástí ČSOB Premium služeb? Podle popisu to vypadá na nejvyšší variantu jejich pojištění, ale nestudoval jsem všeobecné podmínky. Jde mi to, jestli se dá vyrazit na cesty a být krytý jen tímto pojištěním. Obecně mi totiž přijde, že to co se většinou nabízí ke kártám má vždy nějaké "ale".

Jo, mam to pojisteni. Je to ta verze extra, nebo jak se to jmenuje. Kryti do 3,5 milionu korun, jsou tam sporty, zodpovednost, zpozdeni letu, zavazadel atd...Nicmene jsem s nima ted resil zpozdeni zavazadel a trvalo jim docela dlouho, nez mi to proplatili a to jsem je jeste musel uhanet.

Mám. Co se mě týče, musel jsem řešit připojištěním vysokohorskou turistiku. Zdravotní ošetření proplatili bez problému. Umí to i storno letenky, ale nikoliv další služby.

U Erste máš vyšší limity - až 10 mil. a platí to i v nadmořské výšce do 5 000 m, při jachtingu jakkoli daleko od pobřeží a při potápění do hloubky 40 m. Ale zase tam není to storno a zavazadla.

Díky za info. Poslední dva roky jsem kupoval vždy cestovní pojištění od Allianz, tu variantu bez limitů. Ale tohle snad vypadá, že bude použitelné jako klasické cestovní pojištění pro krytí těch běžných věcí, co se na cestách můžou stát.

Erste platí i za zpoždění letu + zavazadel. Pokud tedy nedošlo k nějaké aktualizaci podmínek.

Máš pravdu, je to tam. Chybí jen to storno.

A co taková AXA Excelent?

ČSOB:

9. Pojištění zpoždění zavazadel uhradí náklady na pořízení náhradních věcí osobní potřeby, zejména oblečení a hygienických potřeb, z důvodu zpoždění doručení zavazadel nejméně o 6 hodin.

10. Pojištění zpoždění letu uhradí náklady za občerstvení, ubytování nebo úschovu zavazadel, pokud dojde ke zpoždění letu o více než 6 hodin.

11. Pojištění stornopoplatků nabízí kompenzaci pro případ vzniku povinnosti uhradit stornopoplatek, pokud je pojištěný nucen cestu zrušit již před odjezdem, a to ze závažných důvodů (např. onemocnění, úraz, přírodní katastrofa).

Takže za to zpoždění mi zaplatí kafe a bagetu. I limity tomu odpovídají.

Přihlášení a registrace