Nemáte někdo zkušenost s cestovním pojištěním, které je součástí ČSOB Premium služeb? Podle popisu to vypadá na nejvyšší variantu jejich pojištění, ale nestudoval jsem všeobecné podmínky. Jde mi to, jestli se dá vyrazit na cesty a být krytý jen tímto pojištěním. Obecně mi totiž přijde, že to co se většinou nabízí ke kártám má vždy nějaké "ale".  .

ČSOB premium a cestovní pojištění

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Podařilo se někomu zaregistrovat do Loungekey s premium kreditkou MC world elite? Nebo vytvořit účet půjde až po 1.7.?

0 Citovat

jonapet napsal(a):

Podařilo se někomu zaregistrovat do Loungekey s premium kreditkou MC world elite? Nebo vytvořit účet půjde až po 1.7.?

Nezkousel jsem to, ale pisou, ze az po 1.7.2019.
0 Citovat

Banka píše, že se bude možné registrovat a vytvořit účet až po 1.7., nevím, jak jasněji to napsat.....

0 Citovat

Tak každý chce osobní zkušenost. A Jakube budes mít jen 2 vstupy. To by mě zajímalo na co ten účet někomu bude.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak každý chce osobní zkušenost. A Jakube budes mít jen 2 vstupy. To by mě zajímalo na co ten účet někomu bude.

Aby ses dostal k seznamu salonku v siti LK. Neofiko si pry objednatel sluzby urcuje salonky jake tam budou a nebudou. Takze se pry muze stat, ze jedna banka bude mit mirne jiny seznam nez dalsi. Ale myslim si ze v tom asi stejne nepozname rozdil.


Ucet je dobry i pro prihlaseni do aplikace. Pak obsluze salonku staci ukazat QR kod z aplikace. A posledni nepodstatnou veci je ze by diky uctu mel byt snad nahled na vyuziti teto sluzby. Coz zatim pod uctem Erste nefunguje..

0 Citovat

Jako ze bude rozdíl mezi Este a CSOB? Nevim, proč bych měl ulehcovat obsluze práci, když muzu ukázat kartu a vstupy jsou pry vidět s mnohamesicnim zpožděním. Kromě toho ja umím počítat do čtyř respektive šesti, takže podobný účet je  z mého pohledu k ničemu.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak každý chce osobní zkušenost. A Jakube budes mít jen 2 vstupy. To by mě zajímalo na co ten účet někomu bude.


Podle čeho soudíš? Na webu ČSOB se píše „LoungeKey je jednodušší a levnější. Od 1. 7. 2019 máte nové 4 bezplatné vstupy ročně* (1 osoba = 1 vstup).“

0 Citovat

p.jaros napsal(a):


Podle čeho soudíš? Na webu ČSOB se píše „LoungeKey je jednodušší a levnější. Od 1. 7. 2019 máte nové 4 bezplatné vstupy ročně* (1 osoba = 1 vstup).“

Soudím z diskuzi, které probíhaly na konkurenčním webu měsíce zpátky, kdy už se vědělo, ze to tak bude. Někdo tam psal, ze volal do banky a toto mu řekli. Vzhledem k povaze našince bych na to vsadil boty. Nevim teda, v čem to bude jednodušší. Snad jen v tom, ze nemusis mít kartu priority sebou, ale to jsi nemusel ani před tím, pokud jsi ji měl v mobilu, takže marketingových kecu snese papír či web moc. Jediná změna je v těch 3 dolarech rozdílu  u vstupu 5 a víc u CSOB. Jediný důvod přechodu na tohoto poskytovatele byla cena. Ale okecat se to nejak musí.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Jako ze bude rozdíl mezi Este a CSOB? Nevim, proč bych měl ulehcovat obsluze práci, když muzu ukázat kartu a vstupy jsou pry vidět s mnohamesicnim zpožděním. Kromě toho ja umím počítat do čtyř respektive šesti, takže podobný účet je  z mého pohledu k ničemu.


Nerikam ze CSOB a Erste budou mit rozdilny seznam salonku, ale ciste teoreticky to mozne je. Tak mi bylo vysvetlovano, proc ma kazda banka svuj vlastni pristup na portal a seznam salonku, ze neexistuje nikde verejny, univerzalni seznam.


Pry ma byt LK i administrativne jednodussi a snad vic online, byt to tak bohuzel nevypada. Doted nikde nevidim mnou vyuzite vstupy z pulky unora.


Ty sice pocitat umis, ale ver, ze je dost lidi, kterym splyva, kdy vstupy vyuzili a kdy ne. Druha vec je ta, ze drzitel jedne karty nemusi vedet, jak cerpa LK dalsi drzitele dodatkovych karet.


Verim, ze na prechodu od PP banky usetri. LK ma pry uz od zakladu mensi pocet salonku nez PP. Byt u obou firem pocet salonku porad roste.

0 Citovat

Standa napsal(a):

A posledni nepodstatnou veci je ze by diky uctu mel byt snad nahled na vyuziti teto sluzby. Coz zatim pod uctem Erste nefunguje..


Já pod Erste využité vstupy v aplikaci vidím a jsou tam vidět velice záhy. Salonek, který jsem navštívil v neděli už je tam vidět. Kam to naskakuje se zpožděním je George, kde se to objeví cca po 4 měsících.
0 Citovat

Počítat umím, ale s pamatováním takových nepodstatných informací mám problém. Takže jestli vstupy budou vidět online, budu rád. I jako kontrola.

0 Citovat

Standa napsal(a):

Verim, ze na prechodu od PP banky usetri. LK ma pry uz od zakladu mensi pocet salonku nez PP. Byt u obou firem pocet salonku porad roste.

A proč tomu zhoršení ještě tleskáš?

0 Citovat

matt napsal(a):


Já pod Erste využité vstupy v aplikaci vidím a jsou tam vidět velice záhy. Salonek, který jsem navštívil v neděli už je tam vidět. Kam to naskakuje se zpožděním je George, kde se to objeví cca po 4 měsících.


Zajimave. Tak by to melo fungovat. Takze to spis vypada, ze mi jen ty unorove vstupy nezauctovali :-D

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

A proč tomu zhoršení ještě tleskáš?


Netleskam, jen komentuji.

Me to zatim neomezilo, naopak. EP soubezne se zmenou sluzby na LK zvedlo pocet volnych vstupu ze 4 na 6. Tomu muzu zatleskat. Skutecne duvody, proc se banky rozhodly ke zmene neznam a tezko se nekdy dozvime. Tyhle obchodni tajemstvi si banky hlidaji a moc toho logicky nechteji rikat.

Chci aby dobre fungovaly obe sluzby, manzelka vyuziva CSOB ;-)

0 Citovat

Standa napsal(a):


Netleskam, jen komentuji.

Me to zatim neomezilo, naopak. EP soubezne se zmenou sluzby na LK zvedlo pocet volnych vstupu ze 4 na 6. Tomu muzu zatleskat.

Opravdu.Nutno dodat, ze to ale není žádné zlepšení. Minimálně pro ty, co využívali karty i pro své rodinné příslušníky, což byla asi většina, kteří měli taky 4 vstupy zdarma. Myslim, ze bylo možno vydat 2 doplňkové karty, takže bylo dohromady 12 vstupu. Takže před tím 12 a teď 6 :-) Samozrejme pro nekoho, kdo to využíval sam je to zlepšení. EP si urcite dobre spočívala, co je pro ni výhodnější. Ale myslim, ze to ty dobre víš, když tam pracujes

0 Citovat

Pletes se, bylo to dohormady. Sice byla vystavena dalsi karta PP, ale drzitele se o volnasky delili.

Co je zhorseni je to cestovni pojisteni. Do konce kvetna byl hlavni pojistenou osobou kazdy drzitel Visa Infinite. Ted uz pojisteni neni navazane na kartu, ale jen na majitele uctu.

Vazne nevim, jak jaka zmema v nakladech to pro banku je ;-)

0 Citovat

Opravdu!!! No snad tu je někdo, kdo to využíval. Jsou to informace z diskuzi, takže plést se muzu, protože ja mam CSOB. 


0 Citovat

Jo, tentokrát se musím se Standy zastat, už jsem to tu jednou psal. Vstupy byly jenom čtyři k účtu a bylo úplně jedno, kolik máš PP karet. Jinak si myslím, že banky přechodem z PP na LK dost ušetřily. Moje poslední zkušenost, před třemi týdny jsem chtěl vyčerpat čtyři LK vstupy od Erste (včera jsem zrušil účet), na JFK terminal 1. Bohužel na tomto terminálu nemají ani jeden smluvní salónek, když jsem se podíval na stránky PP, tak tam mají dva. Tudíž usuzuji, že LK bude mít zřejmě menší síť a levnější salónky. 

0 Citovat

Hmmm, tak to bude k vzteku

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Tak každý chce osobní zkušenost. A Jakube budes mít jen 2 vstupy. To by mě zajímalo na co ten účet někomu bude.

Ahoj Niemandos, zatim to vypada, ze se 4 vstupy pocitaji od zacatku Lounge Key (tedy ode dneska 1.7.2019): 


Visit History

Please note that it can take typically within 3-5 days for lounge visits to appear here.

We only store visits for the last 18 months.

No visits found.


0 Citovat

@Jakub Langer


Aspon neco :-))

0 Citovat

To by potěšilo, protože 4 PP vstupy už jsem letos vyčerpal, ale neviděl bych to tak optimisticky.  Příspěvek od @Jakub Langer jen  říká, že ještě nenavštívil žádný LK salonek.


 Pochybuju, že by banka do LK nějak migrovala návštěvy z PP. Nicméně banka jako taková nejspíš bude mít svou evidenci návštěv salónků. 

0 Citovat

toncek napsal(a):

To by potěšilo, protože 4 PP vstupy už jsem letos vyčerpal, ale neviděl bych to tak optimisticky.  Příspěvek od @Jakub Langer jen  říká, že ještě nenavštívil žádný LK salonek.


 Pochybuju, že by banka do LK nějak migrovala návštěvy z PP. Nicméně banka jako taková nejspíš bude mít svou evidenci návštěv salónků. 

Možné je všechno. Já jsem letos ještě nic nevyčerpal, takže mi je to jedno :-) Taky bych spíš věřil, že to budou nějak odečítat, takže se teprve v budoucnu uvidí. Nechtěl jsem jen Jakubovi kazit radost :-)

0 Citovat

Když jsem se na to ptala, tak mě ujistili, že vstupy budou skutečně jen 4 za rok, tedy pokud už člověk vyčerpal třeba dva na PP, zůstávají mu dva na LK a další si platí. Takže bych spíš předpokládala, že evidenci mají. Ale tak jo, třeba v tom budou mít bordel...

0 Citovat

Dnes jsem si volal na infolinku a bylo mi řečeno, že od 1.7. mám čtyři vstupy na LK a nezáleží na tom, kolik vstupů jsem vyčerpal na PP. 

0