Nemáte někdo zkušenost s cestovním pojištěním, které je součástí ČSOB Premium služeb? Podle popisu to vypadá na nejvyšší variantu jejich pojištění, ale nestudoval jsem všeobecné podmínky. Jde mi to, jestli se dá vyrazit na cesty a být krytý jen tímto pojištěním. Obecně mi totiž přijde, že to co se většinou nabízí ke kártám má vždy nějaké "ale".  .

ČSOB premium a cestovní pojištění

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Za me nejvetsi problem byl s tim, ze jsem nevedel, co presne jim mam poslat. Verim, ze kdyz se jim to posle vse najednou a nemusi se na vsechno ptat, tak to je za 2 dny vyresene.

0 Citovat

Rád bych se zeptal, zda chápu správně VPP cestovního pojištění od ČSOB. Konkrétně článek 42, odst. 1:

Pojištění zmeškání odjezdu se sjednává pro případ, kdy pojištěný nemůže využít jím původně plánovaný a zaplacený způsob dopravy do nebo ze zahraničí (z nebo do místa pobytu pojištěného v tuzemsku), a to z důvodu dopravního omezení způsobeného přírodní katastrofou, epidemií nebo pandemií oficiálně vyhlášenou mezinárodními institucemi (např. Světová zdravotnická organizace), dopravní nehodou, výlukou nebo zpožděním veřejného hromadného dopravního prostředku (a to i případného navazujícího dopravního spojení), pokud toto dopravní omezení brání pojištěnému ve včasném dostavení se k původně plánovanému odjezdu.

Z tohoto se mi zdá, že by se mělo vztahovat i na neletecké a letecké přískoky k hlavní letence.

Např. při letence z Říma do Sao Paula by se to mělo vztahovat na zmeškání letu při zpoždění separátního letu Praha-Řím NEBO při návratu Lusaka-Istanbul-Praha na zpoždění separátního letu Livingstone-Lusaka...

Nebo to vidím až moc růžově? Nechce se mi věřit, že by si dobrovolně tak naběhli na vidle a garantovali by takové divoké přestupy.

0 Citovat

Podle me to ruzove nevidis, ale ma to nekolik ale. 1) pokud se zpozdi let, pak bys pravdepodobne mel mit narok na kompenzaci od letecke spolecnosti. Cimz prijdes o narok na kompenzaci z pojisteni. 2) pokud se zpozdi verejny dopravni prostredek, pak budes muset prokazat, ze se tak stalo. Coz muze byt dost komplikovane i u nas, natoz v zahranici. Budes muset ziskat napriklad nejake prohlaseni dopravce. 3) muze tam byt horni limit, nebo spoluucast

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Rád bych se zeptal, zda chápu správně VPP cestovního pojištění od ČSOB. Konkrétně článek 42, odst. 1:

Pojištění zmeškání odjezdu se sjednává pro případ, kdy pojištěný nemůže využít jím původně plánovaný a zaplacený způsob dopravy do nebo ze zahraničí (z nebo do místa pobytu pojištěného v tuzemsku), a to z důvodu dopravního omezení způsobeného přírodní katastrofou, epidemií nebo pandemií oficiálně vyhlášenou mezinárodními institucemi (např. Světová zdravotnická organizace), dopravní nehodou, výlukou nebo zpožděním veřejného hromadného dopravního prostředku (a to i případného navazujícího dopravního spojení), pokud toto dopravní omezení brání pojištěnému ve včasném dostavení se k původně plánovanému odjezdu.

Z tohoto se mi zdá, že by se mělo vztahovat i na neletecké a letecké přískoky k hlavní letence.

Např. při letence z Říma do Sao Paula by se to mělo vztahovat na zmeškání letu při zpoždění separátního letu Praha-Řím NEBO při návratu Lusaka-Istanbul-Praha na zpoždění separátního letu Livingstone-Lusaka...

Nebo to vidím až moc růžově? Nechce se mi věřit, že by si dobrovolně tak naběhli na vidle a garantovali by takové divoké přestupy.

 

Já si myslím, že je vše řečeno v první větě. ..."zaplacený způsob dopravy do nebo ze zahraničí (z nebo do místa pobytu pojištěného v tuzemsku) .... když tedy na uvedeném příkladu bude zpožděn let PRG-Řím v důsledku čehož se nestihne let Řím-Sao Paulo, tak to není do nebo ze zahraničí... 

Si tedy myslím já :) To by si fakt naběhli na vidle hodně... 

1 Citovat

Souhlasím s Hankou, z textu mi vychází, že pojištěno je zmeškání cesty přes hranice ČR. Čili buď třeba nehoda vlaku na přejezdu u Kolína, kterým jedu na letiště do Prahy (přestože ještě bude navazující spojení AE busem), nebo třeba zmeškání letu zpět do ČR kvůli povodním v místě a zavřeným silnicím. 

Takže pokud nestihneš už let z Prahy do Říma, budou ti refundovat tento let, nikoliv let do Brazílie, když jde o samostatnou letenku. Protože to už není doprava do zahraničí. Logicky při cestě kolem světa je pojištěna letenka z Prahy, ne všechny další letenky někde na druhém konci světa.

A co víc, pokud nestihneš let z Vídně kamkoliv, zaplatí ti jen vlak / bus, protože to byla doprava do zahraničí. Teda v tomto případě by možná plnili z důvodu, že Vídeň je domovské letiště pro půlku Moravy, ale dle mého by šlo jen o jejich dobrou vůli, nikoliv kvůli znění podmínek. 

0 Citovat

A ten druhý příklad ve směru do ČR? 😀

Jak píšu - čekal jsem spíš, že to tak nebude.

1 Citovat

To je totéž "z" nebo "do" ;) 

0 Citovat

Heh :) mel jsem tu rozepsany presne ten samy elaborat zohlednujici tu zminenou pasaz o tom, ze to pojistuje cestu z / do mista bydliste, coz by zmineny use -case snazit se tim poresit priskok po evrope... 

 

.... ale pak me presne napadl ten vykladovy problem s tim, jak by do toho pasovala ta cesta zpatky. tak jsem to smazal.

 

nicmene, nemaloval bych si to nijak ruzove - je prakticky jiste, ze pojistovna by zmeskany let Rim - Bogota kvuli zpozdeni "pripoje" Praha - Rim neplnila. k

0 Citovat

Asi se ptám blbě, nikdy jsem to nemusel řešit, ale jak doložím, že jsem ten let nestihnul?

0 Citovat

Tak pokud nebudeš mít nějaký potvrzení od dopravce, tak pojišťovny operují s pojmem 'věrohodně'. 

0 Citovat

Ondrab napsal(a):

Jo, mam to pojisteni. Je to ta verze extra, nebo jak se to jmenuje. Kryti do 3,5 milionu korun, jsou tam sporty, zodpovednost, zpozdeni letu, zavazadel atd...Nicmene jsem s nima ted resil zpozdeni zavazadel a trvalo jim docela dlouho, nez mi to proplatili a to jsem je jeste musel uhanet.

 

já mám udělané od ČSOB celorok pojištění (extra, bez karty) pro celou rodinu a jsem hodně spokojen. Naposledy jsem měl zpožděný let z Londýna + extra výdaje proplaceno do týdne a to jsem jim jen přeposlal maily + fotky z mobilu.. luxus

1