Ahoj, na základě konkrétního problému zakládám toto téma. Googlil jsem a nic moc mi nevylezlo. Chtěl jsem si vzít nějaký větší sáček na tekutiny. Jak ale dokážu "baj voko" poznat jeho objem, když je jen dvojrozměrný? Mají na to na letištích nějaký úzus? Napouštět vodou se mi ho nechce.Toto téma slouží spíš k ukojení mé zvědavosti a k pobavení ostatních.  .

Jak určit objem sáčku na tekutiny

Založil ve fóru Co se nevešlo

Andrea: Jojo, jasně že jsem vyhodila tu kosmetiku :)) Ale nějaká lahvička to bohužel odnesla taky :D

0 Citovat

cali napsal(a):

:-) Hanča a Tonča reloaded...

https://www.lidovky.cz/dve-cesky...ranici_mha

0 Citovat

to svojho casu stacilo zabludit do "romskej stvrte" v Trnave, najlepsie do jednosmerky :D

0 Citovat

Však taky palestinci jsou takoví cikáni Blízkého východu...

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Co to kurňa je leptonex? Nějaký druh lepidla? O.o

Tonic ma spravne opravil ... mal to byt Leponex, ale ten vlastne nie je pre teba lebo to beru ludia ktori maju schizofreniu ... takze skatulky si pytaj od niekoho kto tu ma zalozenych viacero profilov (hint: sex, drogy a ... ) alebo proste pouzi ine skatulky napr. od lentiliek :D

PS: nemyslel som to v zlom, ale na teba by som take temy nepovedal :D Avsak za pomoci skatuliek (ci inych objemovych telies) to skutocne vies vyratat.

PS2: ja davam sacok do niecoho takeho https://www.gearbest.com/duffel-...tml?wid=21

Pod neho vzdy nahadzem dalsie flasticky s kvapalinami. Vzdy to len rozipsuju a vizualne prezru, nikdy sacok nevytahuju. Doteraz mi to preslo vzdy, aj v Budapesti kde chodim pravidelne na mega skener :D

0 Citovat

Jeden sáček s tekutinami necháš v příručním, zavazadle, jeden dáš do košíku a několik lahviček volně rozptýlíš po zavazadle, něco dáš do toaletní tašky a něco do kapsy. Stačí menší nával a stejně obsluha v tom zmatku neví který košík komu patří.

0 Citovat

Teď jsem si vygooglil zajímavou odpověď:

- jak asi všichni z nás vědí, objem se počítá podle tří rozměrů. Plastový sáček má ale jenom dva. Takže objem sáčku = délka x šířka x (šířka x 3,14). Vychází to z objemu válce a sáček se nafoukne přibližně do podoby válce. Tak zjistíme obvod půlkruhu (pí x r) ;-) Nebo chcete-li vzorec přímo pro válec = pí x průměr x výška. Výsledek bude samozřjmě jen přibližný a bude potřeba nějakou třetinu od něj odečíst.

0 Citovat

uz vidim securitakov :))


bcf-1.png

0 Citovat

To jsem nemyslel pro ně, ale pro správné travekhackery z matfyzu. I když oni by určitě spočetli I tu ztrátu objemu vzniklou z hrany na každém konci pytlíku.

0 Citovat

To je pořád jen přibližné.

Pokud do něj nechceš ni lít, zkus do něj něco nasypat - třeba cukr - ten se prodává v sáčku, který má tvar kvádru. Objem lze snadno spočítat a co se tam nevejde zvážíš a procentuálně odečteš od 1kg.

V tomto případě bude chybová odchylka mnohem menší.

0 Citovat

nebo by se ještě dala použít kuchyňská odměrka, která má stupnici pro litry, cukr, mouku... v tý se dá na litry odměřit cokoli sypkého ... :)

0 Citovat

Kolik obsahuje 1000ml gramů?

680 g hrubé mouky, 540 g hladké mouky, 400 g ovesných vloček, 1000 g rýže, 580 g máku, 920 g oleje, 1000 g mléka nebo 1520 g marmelády.

Pro případ absence cukru v domácnosti.

0 Citovat

a ta muka je gluten free?

0 Citovat

My si z toho tady delame prdel, ale Kopecky je schopny si vzit sroubovak na kolecka. Tak nebude prekvapeni, ze by si vzal i siti a odparal si madlo na kufriku nebo mel maleho chemika sebou a prevadel tekutiny do jineho skupenstvi, aby toho vzal vice :D :D :D

0 Citovat

I z toho cukru se dá udělat karamel

0 Citovat

Andrea napsal(a):

Doporucujem miesto sprchaca nejake prirodne tuhe mydlo (umyjete s tym tvar, telo, riady, posluzi aj pri holeni alebo prani, napr. Ponio, Mylo, Naturinka, Caltha, Bio-D.....), miesto klasickeho samponu tuhy sampon (napr. Ponio je dost dobre), a deo tiez tuhe (opat Ponio :D ) alebo krystal. Priroda sa vam podakuje a vy nemusite riesit maly sacok :)

V říjnu mi tuhý šampon i tuhý rozcesavac zabavili na letišti na Azorech (PDL). :D Nechápu. Měla jsem je dvou kovových krabičkách, týpek he dost dlouho zkoumal, vysvětlovala jsem mu, ze je to na vlasy, ale byl nekompromisní, asi nevi, ze přípravky na vlasy nemusí byt jen tekuté. V Hahnu ani Portu s tím neměl nikdo problem.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

I z toho cukru se dá udělat karamel

No dobře, ale ten udržet v kapalném skupenství je při pokojové teplotě težký. Řešením však může být propanbutanová láhev!

0 Citovat

:-)))

0 Citovat

Gateec napsal(a):

V říjnu mi tuhý šampon i tuhý rozcesavac zabavili na letišti na Azorech (PDL). :D Nechápu. Měla jsem je dvou kovových krabičkách, týpek he dost dlouho zkoumal, vysvětlovala jsem mu, ze je to na vlasy, ale byl nekompromisní, asi nevi, ze přípravky na vlasy nemusí byt jen tekuté. V Hahnu ani Portu s tím neměl nikdo problem.

Tak do těch sáčků se mají dávat i různé "tuhé" tekutiny jako zubní pasta, gely, masti, deodoranty, rtěnky apod. ;)

V Liverpoolu jsem zkusil dát věci do igelitového sáčku z Alberta, no neprošlo to. Sami měli sáčky jenom za poplatek, radši jsem se toho zbavil, princip je princip, přes to nejede vlak. A to by člověk čekal na letišti Johna Lennona trochu toho porozumění, lásky a tak, no ne.

0 Citovat

Tuhy sampon a tuhe mydlo je nieco uplne ine nezi gel, mast a pod :) Gateec, nechapem preco ti to vyhodili. To moze sekuritak vyhodit uplne co chce ked sa mu to nepaci? Moze sa clovek nejak branit?

0 Citovat

Tuhý šampon je stejné konzistence jako klasické tuhé mýdlo na ruce, takže v sáčku být nemusí. Myslím si, že to je podobný případ jako s malými švýcarskymi nožiky, oficiálně jsou snad do 6 cm čepele dovolené, ale kdyz narazis na “blbce”, muže té nechat vyhodit i jej. Nevím, jestli ma pak cenu se s nimi dohadovat... Raději jsem jim to tam nechala.

0 Citovat

Jak je to tedy s tím sáčkem?

Když ho nemám, lze místo něj použít pytlík, nebo trvají na sáčku?

0 Citovat

Obecne ten sacek musi byt uzaviratelny. tj. normalni igelitovy sacek ne, ale opet nekde s tim projdes, nekde neprojdes.

0 Citovat

A uzavíratelný pytlík být může? Když nebudu mít sáček.

0 Citovat

Musím říct, že tahle diskuze mi zpříjemnila celý včerejší den v práci :D

Tak přidám i já svou zkušenost...

V Rovaniemi mi zabavili plechovku se sobím masem... Ale nejvíc mě dostalo když jsem letěl z Austrálie a na přestupu v Soulu mi chtěli zabavit asi 15 cm dřevěný bumerang :D Zabralo mi to asi 15 minut dohadování abych je přesvědčil že je to není weapon...

Celkově záleží na jakýho sekuriťáka člověk narazí...

0