Zdravím Vás, chtěl bych poděkovat tvůrcům webu, chodím jsem již delší čas ale dnes jsem již dostal odvahu se zde zaregistrovat a požádat Vás zkušenější o radu/y. V minulých letech jsem dvakrát v rámci dovolené s cestovní kanceláří navštívil jeden Řecký ostrov. Při trávení dovolené jsem si všiml, že se zde nevyskytují některé služby, které by mnohdy turista uvítal a zaplatil za ně. Napadlo mě tedy, tuto "díru" v trhu zaplnit. Jedná se o to, že např. u frekventovaných památek nebyly služby jako občerstvení buď vůbec a nebo nebylo moc na úrovni a ještě předražené. Dostal jsem nápad zkusit koupit nebo zkonstruovat něco takového (http://palacinkola.cz/index.php?option= ... 1&Itemid=3) a jet autem a poté z Itálie trajektem na daný ostrov "podnikat" (další možnost jak to technicky řešit je lepší - např. takto -> http://www.annonce.cz/inzerat/prodam-po ... qnrfn.html a dovybavit si to pro vlastní potřebu ->lednička apod.+ můžu prodávat daleko více věcí než jen palačinky). Co vše jako občan EU budu potřebovat a jestli je to vůbec proveditelné. Také netuším, kde všude na ostrově bych to mohl prodávat a "zaparkovávat", jestli by mě Řeci nemohli nějak vyštvat z lukrativních míst apod. Jestli musím být celou dobu na jednom místě. Jak je to s hygienou, je to vlastně potravinářský provoz, jako restaurace ne? Jestli můžu prodávat na plážích apod.. Když jsem tam ležel na pláži  .

Podnikání v rámci EU

Založil ve fóru Co se nevešlo

2 reakce

Zdravím Vás,
chtěl bych poděkovat tvůrcům webu, chodím jsem již delší čas ale dnes jsem již dostal odvahu se zde zaregistrovat a požádat Vás zkušenější o radu/y.
V minulých letech jsem dvakrát v rámci dovolené s cestovní kanceláří navštívil jeden Řecký ostrov. Při trávení dovolené jsem si všiml, že se zde nevyskytují některé služby, které by mnohdy turista uvítal a zaplatil za ně. Napadlo mě tedy, tuto "díru" v trhu zaplnit. Jedná se o to, že např. u frekventovaných památek nebyly služby jako občerstvení buď vůbec a nebo nebylo moc na úrovni a ještě předražené.
Dostal jsem nápad zkusit koupit nebo zkonstruovat něco takového (http://palacinkola.cz/index.php?option= ... 1&Itemid=3) a jet autem a poté z Itálie trajektem na daný ostrov "podnikat" (další možnost jak to technicky řešit je lepší - např. takto -> http://www.annonce.cz/inzerat/prodam-po ... qnrfn.html a dovybavit si to pro vlastní potřebu ->lednička apod.+ můžu prodávat daleko více věcí než jen palačinky).
Co vše jako občan EU budu potřebovat a jestli je to vůbec proveditelné. Také netuším, kde všude na ostrově bych to mohl prodávat a "zaparkovávat", jestli by mě Řeci nemohli nějak vyštvat z lukrativních míst apod. Jestli musím být celou dobu na jednom místě. Jak je to s hygienou, je to vlastně potravinářský provoz, jako restaurace ne? Jestli můžu prodávat na plážích apod.. Když jsem tam ležel na pláži smiley pořád mě otravovali Asiaté s nabýtkou masáží, tak ten prodej potravin na pláži by nejspíše nemusel být nějak cenzorovaný.. Nevím..

Mám ještě mnoho otázek, postupně si asi budu vzpomínat.. Mnohokrát děkuji za rady a i zajímavé odkazy.

0

Všechno se řídí zákony a vyhláškou. Kdyby to bylo tak jednoduché, tak tam je takových stánku hromada a nejenom tam, ale všude. I v Česku by se dalo něco takového dělat, třeba v oblasti Pražského Hradu. smiley

Zkuste si to udělat u nás a pak to můžete rozšířit na Řecko, ale určitě tam na vás nečekají. smiley

To co je v té galerii, je hezké, ale je to v rámci té cukrárny, která je za tím. Zaměstnanec musí mít toaletu a taky musí být nějaký přípravna (Různé druhy jídel v různých lednicích) a další a další omezení... smiley

Prodej plechovek na pláží není legální, ale asi je tolerován. Já bych si to nekoupil. Zbytečně drahé, teplé a špinavá plechovka. smiley

0 Citovat

Ahoj, díky za odpověď..
Ty kola si ale jezdí po celé Olomouci, nestojí jen na jednom místě. Tudíž se domnívám, že nejsou "zastíněni" nějakou cukrárnou. Navíc na všechny palačinky používá stejné těsto jen náplň se mění (nutela, marmeláda ...).

0
2 reakce