Dobrý den, jsem cestovatel začátečník a potřebovala bych radu od někoho, kdo zná Pobaltí v Polsku. Našla jsem výhodné letenky na srpen - Vídeň-Gdansk a rádi bychom toho využili pro cestu k moři. Kdysi jsem byla na Helu a moc se mi tam líbilo, ale nevím, jestli už to není moc překombinované - myslím přesun z letiště na Hel. Nejpohodlnější by byl nejsoíš přesun lodí, ale taky nejdražší. (Je nás pět - 2 dospělí a tři starší děti, takže se to cenově dost nabaluje).Máte někdo zkušenosti s touto cestovní kombinací?Děkuji. .

Dovolená v polsku u Baltského moře

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Tak jsem to zatím spíchnul takhle

1-Westerplatte+Gdańsk a zpět (vodní tramvaj?)

2  Sopot + Gdynia

3 Gdańsk - Hel(fokarium?)-trajekt

4 okolí hotelu+ Krynica Morska+Frombork(vodní tramvaj)

5 na zpáteční cestě Malbork,Toruń

Možná by se hodil plán na ještě jeden den,když už pojedu takovou dálku,ale např. Słowiński park narodowy + Łeba jsou už trochu daleko z místa ubytování

@toncek:můžeš mi,prosím,konkretizovat místa,kde se dá parkovat zdarma?Dík

0 Citovat

@toncek:můžeš mi,prosím,konkretizovat místa,kde se dá parkovat zdarma?Dík

0 Citovat

Parkoval jsem v té ulici s červenou čárou. Myslím, že kdekoliv za tou hlavní cestou směrem ven ze Starého města (modrá šipka) se dalo parkovat zdarma. Zrovna tady v této části jsou samé paneláky a nějaké místo se tam najít vždy dalo. 




screenshot-2019-04-17-at-12-24-06.png

0 Citovat

my sme mali ubytko v okoli ulice Anjelska Grobla a tam vsade parking zdarma

0 Citovat

Dík a ještě dotaz.Které úseky dálnice jsou zpoplatněny směrem od Ostravy.

0 Citovat

Stáhni si Waze a zvol možnost vyhnout se placení mýta  ;) Věřím, že to mají i jiný navigace.

0 Citovat

Jen poslední úsek před Gdaňskem od Bydhoště. Dálnice je výborná, já bych si to nekomplikoval po okreskách. 

https://www.viatoll.pl/cz/osobni...neho 

0 Citovat

ale tak zase Google Maps by sme mohli poznat uz :))

https://goo.gl/maps/rcucP9zFuNF2

0 Citovat

Díky všem,pojedu celou cestu po dálnici.

0 Citovat

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, zda je v Polsku nějaké místo, kde by byla voda v moři teplejší než jinde. Napadl mě třeba Pucký záliv nebo Helská kosa z jižní strany?

0 Citovat

tramin napsal(a):

Díky všem,pojedu celou cestu po dálnici.

Tak jsem zpět.Počasí vyšlo,kdyby měl někdo otázky,ptejte se.Předem upozorňuji na katastrofální dopravní situaci kolem Radomska.Tam víc stojí,než jede.Doprava svedena do jednoho pruhu(v jednom případě ze tří!!),do toho semafory,nervozní řidiči...Jel jsem to přes 10 hodin a to jen díky tomu,že jsem na posledním placeném úseku jel 150 km/h.
0 Citovat

tramin napsal(a):

Tak jsem zpět.Počasí vyšlo,kdyby měl někdo otázky,ptejte se.Předem upozorňuji na katastrofální dopravní situaci kolem Radomska.Tam víc stojí,než jede.Doprava svedena do jednoho pruhu(v jednom případě ze tří!!),do toho semafory,nervozní řidiči...Jel jsem to přes 10 hodin a to jen díky tomu,že jsem na posledním placeném úseku jel 150 km/h.


Ahoj , vyrážím příští týden z Opavy. Přes to Radomsko jsi jel po E75? Uvažuji, to teda nějak objet ...

0 Citovat

Martin V napsal(a):


Ahoj , vyrážím příští týden z Opavy. Přes to Radomsko jsi jel po E75? Uvažuji, to teda nějak objet ...

To je A1.Myslím,že si moc nepomůžeš.Objízdné trasy byly taky ucpané.

0 Citovat

tramin napsal(a):

To je A1.Myslím,že si moc nepomůžeš.Objízdné trasy byly taky ucpané.

Tak mi nezbývá než doufat, že v sobotu odpoledne to bude trochu lepší... dík i když si mě moc nepotěšil.

0 Citovat

Martin V napsal(a):

Tak mi nezbývá než doufat, že v sobotu odpoledne to bude trochu lepší... dík i když si mě moc nepotěšil.

Držím palce:-) 

0 Citovat

Našiel som takú bizarnú duty free plavbu z Gdyne do Baltyjsku. Visa free. 

https://www.zegluga.pl/cruise-gdynia-baltyjsk

0 Citovat

Neni v Baltyjsku ruska baltska flotila? Mel za to, ze je to no-go mesto pro cizince.

0 Citovat

Aj to tam píšu, ešte donedávna neprístupné.

0 Citovat

V té Pilavě to stojí hodinku, takže to moc času mít nebudeš. Raději po zemi. Co jsem slyšel, existují i speciální zájezdy z Královce, pro cizince, respektující zakázané zóny, ale blíž jsem to nehledal, protože jsem tam byl autem.

0 Citovat

Pilava, Královec:)) zdravím z Nagyszombatu:)

Veď jasné, to je len na nákup pre domácich, asi ani online sa to nedá booknuť. To len v rámci takej zábavy

0 Citovat

Radsej si mal dojst do szerdahely :)

0