Srí Lanka - víza

Napsal David Eiselt 2012-06-14T13:57:11+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Sri Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Sri Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 50 USD (turisté), resp. 60 USD (business visa). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti.

Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 180 dnů v den příjezdu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje pak dorazí vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Sri Lanky, který platí 3 měsíce. Registrace je možná individuálně, v případě skupinových zájezdů registraci provede turistická kancelář.

Zdroj: webové stránky Ministerstva zahraničních věcí

Ahoj, plánuju cestu na Srí Lanku, pak z ní přeletět na Maledivy a pak zpět na Srí Lanku. Budu muset při tomto druhém vstupu na Srí Lanku opět řešit vízum, pokud se celkem vejdu do 30. dnů? Díky za radu. 

tak evisa su standardne double entry do 30 dni

Ahoj. Na stránkách MZV je uvedeno:

"Před odjezdem ze Srí Lanky se od 1. ledna 2017 platí letištní poplatek (tzv. Embarkation Tax) ve výši 7.000,- srílanských rupií nebo 50,. USD, pokud není zahrnut již v letence."

Dále se na stránkách MZV píše o vstupní ETA za USD 35,- (resp. USD 40,- na místě).

Znamená to, že platím USD 35,- za povolení ke vstupu na území SL a pak dalších USD 50,- za opuštění SL nebo jak to v praxi funguje?  Případně jak poznám, jestli je tento letištní odletový desátek obsažený v ceně letenky? Přepokládám, že nejde o běžné letištní poplatky. Nebo ano?  :-)

Ja platil jenom 35 USD za evisa, vystup nic. Let s UIA

Všetko v cene letenky, niekedy stránky MZV radšej ani nečítať, zbytočne to len pomýli

Hm, bezva. Pak se má člověk spolehnout na ofociální zdroje  :-D  V každém případě děkuju za rychlou reakci.

A když už jsme u poplatků - dočetl jsem se cosi o povolení k řízení motorových vozidel na území SL. A snad je to dokonce odstupňované podle kategorie vozidla (skůtr - TUK-TUK - auto..).  Máte někdo praktickou zkušenost? Ptají se na tohle povolení policajti při kontrole?  :-)

zial oficialne zdroje su niekedy uplne naprd, vid napr. odpovede cinskej ambsady na otazky ohladom medzipristatia a prestupu v Cine cez Kanton :D Na Sri Lanke sme sami nejazdili, ale co viem nikto nic neziadal special od turistov co chceli pozicat skuter

Zdravím, platila jsem vizum na sri lanku, přes webové stránky srilankaevisaonline.com, přímo přes eta apllication. Jelikož jsem kupovala už 2x v min., neřešila jsem cenu, nebyla tam ani uvedená. A strhlo se mi z účtu přes 2200 Kč :(. Nemáte s tím někdo zkušenost? Děkuji.

To je jednoduché - nežádala jste přes oficiální stránku a na té, co jste použila si k ceně víza (35 $) naúčtují ještě slušivou přirážku ;)

Zde v průvodci máte správnou adresu - http://www.eta.gov.lk/slvisa/

Jo, tak to jsem si přesně myslela. Nemám slov :(... Každopádně díky za odpověď ;).

Ahoj, když se chystám na Srí Lanku a vyplňuji víza, co mám zadat v kolonce "Adress in Sri Lanka", když jí hodlám projet spíš na vlastní pěst a nikde nebudu zůstávat dlouho. Díky

Najdi si podle bookingu nějakou adresu hostelu třeba v Colombu.Na letišti to po příletu nikdo neřešil.Bydleli jsme nakonec úplně někde jinde...

Dobrý den,

Zde na stránce o Srí Lance je u víz uvedeno že v období 1.4. – 1.10. 2019 jsou vydávána turistická víza zdarma po příletu. Mate tuto informaci z nějakého oficiálního zdroje? 1.4 budu přilétat zrovna na Srí Lanku do Colomba tak bych se chtěl ujistit že mě po příletu nebude čekat překvapení pokud si vízum nebudu vyřizovat předem za poplatek 35USD. 

prinajhorsom si vybavis viza po prilete priamo na letisku ak by to nahodou "nefungovalo"

Ahoj, uz nekdo z vas vyzkousel to vyrizeni viza po priletu a zdarma? Dik za info. Jirka.

n.jiri napsal(a):

Ahoj, uz nekdo z vas vyzkousel to vyrizeni viza po priletu a zdarma? Dik za info. Jirka.

A můžu se zeptat, po čem pátráš?? Je to oficiální informace ministerstva zahraničí, takže co chceš jako slyšet. Osobní zkušenost? Dnes je 3. dubna, takže to platí 3 dny. Je po sezoně, tudíž lidí co zrovna ted cestují na Lanku je poměrně málo :-) Jak píše Tonik nahoře. Přinejhorším zaplatíš vízum po příletu.


https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl.../visa.html

Vraj že až od 1. mája/kvjetna :))

http://www.ft.lk/front-page/Sri-.../44-674696

tonic napsal(a):

Vraj že až od 1. mája/kvjetna :))

http://www.ft.lk/front-page/Sri-.../44-674696

Tak to vidíš. A potom něčemu věř. Kazdopadne se píše květen :-))  Ale to jsou ty zatraceně mobily. Kazdopadne ja vyzkousim v červnu, tak dam pak vedet ;-)

Poslovenčené ě :)

Škoda, že se cestovatelské bariéry zvětšují místo toho, aby se naopak zmenšovali.

Levon Ter-Ghazaryan 

Prečo? Visa on arrival je po bezvizovom styku najlepší prípad.

niemandos napsal(a):

A můžu se zeptat, po čem pátráš?? Je to oficiální informace ministerstva zahraničí, takže co chceš jako slyšet. Osobní zkušenost? Dnes je 3. dubna, takže to platí 3 dny. Je po sezoně, tudíž lidí co zrovna ted cestují na Lanku je poměrně málo :-) Jak píše Tonik nahoře. Přinejhorším zaplatíš vízum po příletu.


https://www.mzv.cz/jnp/cz/encykl.../visa.html


Tak to vidíš. A potom něčemu věř. Kazdopadne se píše květen :-))  Ale to jsou ty zatraceně mobily. Kazdopadne ja vyzkousim v červnu, tak dam pak vedet ;-)


Diky vsem za info.

tak ověřeno dotazem na honorárního konzula - bezplatné víza byly zrušeny.. a na stránkách MZV je uvedeno, že "V žádném případě není možné získat srílanské vízum až po příletu na Srí Lanku, jak bylo původně oznámeno srílanskými imigračními úřady"

Tak zrušili aj visa on arrival?

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!