Srí Lanka - víza

Napsal David Eiselt 2012-06-14T13:57:11+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
7 odpovědí

Sri Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Sri Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 50 USD (turisté), resp. 60 USD (business visa). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti.

Každý návštěvník se musí prokázat pasem (s platností minimálně 180 dnů v den příjezdu), předložit zpáteční letenku i doložit dostatečné finanční prostředky na dobu pobytu. V systému ETA vyplní požadované osobní údaje, číslo pasu, jeho platnost a předpokládané datum příjezdu a odjezdu. Na jím zadané kontaktní údaje pak dorazí vyrozumění o přijaté platbě a souhlas se vstupem na území Sri Lanky, který platí 3 měsíce. Registrace je možná individuálně, v případě skupinových zájezdů registraci provede turistická kancelář.

Zdroj: webové stránky Ministerstva zahraničních věcí

Ahoj, plánuju cestu na Srí Lanku, pak z ní přeletět na Maledivy a pak zpět na Srí Lanku. Budu muset při tomto druhém vstupu na Srí Lanku opět řešit vízum, pokud se celkem vejdu do 30. dnů? Díky za radu. 

tak evisa su standardne double entry do 30 dni

Ahoj. Na stránkách MZV je uvedeno:

"Před odjezdem ze Srí Lanky se od 1. ledna 2017 platí letištní poplatek (tzv. Embarkation Tax) ve výši 7.000,- srílanských rupií nebo 50,. USD, pokud není zahrnut již v letence."

Dále se na stránkách MZV píše o vstupní ETA za USD 35,- (resp. USD 40,- na místě).

Znamená to, že platím USD 35,- za povolení ke vstupu na území SL a pak dalších USD 50,- za opuštění SL nebo jak to v praxi funguje?  Případně jak poznám, jestli je tento letištní odletový desátek obsažený v ceně letenky? Přepokládám, že nejde o běžné letištní poplatky. Nebo ano?  :-)

Ja platil jenom 35 USD za evisa, vystup nic. Let s UIA

Všetko v cene letenky, niekedy stránky MZV radšej ani nečítať, zbytočne to len pomýli

Hm, bezva. Pak se má člověk spolehnout na ofociální zdroje  :-D  V každém případě děkuju za rychlou reakci.

A když už jsme u poplatků - dočetl jsem se cosi o povolení k řízení motorových vozidel na území SL. A snad je to dokonce odstupňované podle kategorie vozidla (skůtr - TUK-TUK - auto..).  Máte někdo praktickou zkušenost? Ptají se na tohle povolení policajti při kontrole?  :-)

zial oficialne zdroje su niekedy uplne naprd, vid napr. odpovede cinskej ambsady na otazky ohladom medzipristatia a prestupu v Cine cez Kanton :D Na Sri Lanke sme sami nejazdili, ale co viem nikto nic neziadal special od turistov co chceli pozicat skuter

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!