Možná to bude pro někoho zajímavé, Flixbus prodává jízdenky po Itálii pro cesty od 18.8 do 16.9. za 1 EURO. Možná pro někoho tip  .

Flixbus

Založil ve fóru Autobusová doprava

Aby nebyla se zdražováním pozadu i konkurence, toto sou běžné ceny vlaku RJ Praha-Brno, níže se v pátek během dne nedostanete ani když to koupíte 2 měsíce předem.. Aneb jízdenka přesně za cenu benálu když pojedu sám. 400 už je taková psychologická hranice, za kterou bych po ČR one-way nikdy nikam nejel :D  Vlastně nerozumím kdo to za tyhle ceny kupuje, evidentně je i tak každý den vyprodáno.


382249419-278340541795137-2338700472004106875-n.jpg

0 Citovat

Ty vyšší třídy budou brát lidi na služebky. Já tenhle rok toho už pracovně procestoval, že by se za to dalo na Tahiti a byl jsem jen po Evropě pár dní 😂

0 Citovat

Piratice napsal(a):

Mne asi víc než ty ceny vadí jakou má obecně Flix pověst. A nejen pověst. Sama jsem se přesvědčila, že komunikace s nimi není úplně snadná a že při přestupu zůstanu někde viset jen proto, že se nedostanu ani přes aplikaci k informacím jaké nabízejí řešení. Jasné že cestování bude vždycky trochu “adroš”, záleží jaké riziko kdo zvládne přijmout. Ale pokud má Flix i potíže s kompenzaci pokazené dopravy, tak je to docela otrava.

Nabizeji koupit si dvě sedadla ( na spaní) ale pokud doprava neklapne a člověk dostane kredit za 2 sedačky, tak to už snad bude i problem udat, ne?

Jinak díky vám za pomoc k zastávkám. Funguje to👍

Jinak díky vám za pomoc k zastávkám. Funguje to👍 

Prosím o ten odkaz na ty zastávky. Děkuji.

0 Citovat

Vracíme se z dovolené a z důvodu zpoždění letu + zablokování přepážek pasové kontroly problémovými lidmi ze zemí mimo eu jsme nabrali zpoždění skoro 2 hodiny. Tím nám ujel asi o 4 minuty posledni noční spoj Gepardu z Vídně do Brna a čekali jsme na první ranní 4:30, což je Flixbus. Manželce říkám na letišti řádně nasraný, aby koupila on line jízdenky. Koukla na Idos a cena 505,- za osobu. Říkám ji, že je to nějaká zlodějina a ať koukne přímo na stránky Flixbusu. Tam byly jízdenky levnější a stály "jen" krásných 499,-/osoba. Jak už jsem byl unavený a nasraný, nevzpomněl jsem si na číslo karty a říkám manželce, že jízdenky koupím ze svého mobilu, kde mám kartu uloženou. Zadal jsem identický požadavek na Flixbusu a cena byla 399,- za osobu. Zkusil jsem znovu vyhledat to samé z manželky mobilu a cena opět 499,- . Po zaplacení z mého mobilu jsem udělal zkušebně další objednávku a u mě opět cena 399,- . Nerozumím, proč a jak to ty zloději dělají, ale z mého mobilu to bylo o 100,- levnější na osobu. Oba telefony na stejné letištní wifi.

1 Citovat

Áčko napsal(a):

Aby nebyla se zdražováním pozadu i konkurence, toto sou běžné ceny vlaku RJ Praha-Brno, níže se v pátek během dne nedostanete ani když to koupíte 2 měsíce předem.. Aneb jízdenka přesně za cenu benálu když pojedu sám. 400 už je taková psychologická hranice, za kterou bych po ČR one-way nikdy nikam nejel :D  Vlastně nerozumím kdo to za tyhle ceny kupuje, evidentně je i tak každý den vyprodáno.

V ČR je takový fenomén srovnávat cenu dopravy podle nákladů na benzín. Podívejte se do Rakouska, Německa kolik tam stojí vnitrostátní jízdné v dálkových vlacích a přesto jezdí plné. Potom také studenti a důchodci platí polovinu. Ale jako souhlasím, že ty ceny se zvedly dost rychle, nedávno byly poloviční. 

Jako z principu mi to také přijde na hlavu postavené. Všude se mluví o ekologii, ale státem zajišťovaná dopravní obslužnost nyní pro cestující výrazně zdražuje každý rok (letos to bude 9%, loni 15%). Jako chápu nejsou peníze, náklady rostou. Ale současně se stát málem neodhodlal po více jak 10 letech zvýšit víceméně symbolickou cenu za dálniční známku nebo vrátit spotřební daň z nafty na úroveň před covidem, o valorizaci daní z paliv podle inflace nemůže být vůbec řeč. Potom se nemůžeme divit jak to tady vypadá, zadlužení státu roste astronomicky a automobilová doprava se všemi externalitami je přitom brutálně dotována ze státního rozpočtu. Třeba takoví Poláci s podobnou inflací vlaky zdražit odmítli.

4 Citovat

Blessed napsal(a):

Vracíme se z dovolené a z důvodu zpoždění letu + zablokování přepážek pasové kontroly problémovými lidmi ze zemí mimo eu jsme nabrali zpoždění skoro 2 hodiny. Tím nám ujel asi o 4 minuty posledni noční spoj Gepardu z Vídně do Brna a čekali jsme na první ranní 4:30, což je Flixbus. Manželce říkám na letišti řádně nasraný, aby koupila on line jízdenky. Koukla na Idos a cena 505,- za osobu. Říkám ji, že je to nějaká zlodějina a ať koukne přímo na stránky Flixbusu. Tam byly jízdenky levnější a stály "jen" krásných 499,-/osoba. Jak už jsem byl unavený a nasraný, nevzpomněl jsem si na číslo karty a říkám manželce, že jízdenky koupím ze svého mobilu, kde mám kartu uloženou. Zadal jsem identický požadavek na Flixbusu a cena byla 399,- za osobu. Zkusil jsem znovu vyhledat to samé z manželky mobilu a cena opět 499,- . Po zaplacení z mého mobilu jsem udělal zkušebně další objednávku a u mě opět cena 399,- . Nerozumím, proč a jak to ty zloději dělají, ale z mého mobilu to bylo o 100,- levnější na osobu. Oba telefony na stejné letištní wifi.

Pětikilo na poslední chvíli z VIE? A co byste čekal, charitu? 

Divného na tom není vůbec nic, různé ceny přes různý prodejní kanály jsou legální. 

 

 

0 Citovat

Ahmede, zajímavé je, že ze dvou mobilů ve Flix aplikací na ten stejný spoj je jiná cena 😀

3 Citovat

SDAN napsal(a):

[citace="Áčko "]

Aby nebyla se zdražováním pozadu i konkurence, toto sou běžné ceny vlaku RJ Praha-Brno, níže se v pátek během dne nedostanete ani když to koupíte 2 měsíce předem.. Aneb jízdenka přesně za cenu benálu když pojedu sám. 400 už je taková psychologická hranice, za kterou bych po ČR one-way nikdy nikam nejel :D  Vlastně nerozumím kdo to za tyhle ceny kupuje, evidentně je i tak každý den vyprodáno.

V ČR je takový fenomén srovnávat cenu dopravy podle nákladů na benzín. Podívejte se do Rakouska, Německa kolik tam stojí vnitrostátní jízdné v dálkových vlacích a přesto jezdí plné. Potom také studenti a důchodci platí polovinu. Ale jako souhlasím, že ty ceny se zvedly dost rychle, nedávno byly poloviční. 

Jako z principu mi to také přijde na hlavu postavené. Všude se mluví o ekologii, ale státem zajišťovaná dopravní obslužnost nyní pro cestující výrazně zdražuje každý rok (letos to bude 9%, loni 15%). Jako chápu nejsou peníze, náklady rostou. Ale současně se stát málem neodhodlal po více jak 10 letech zvýšit víceméně symbolickou cenu za dálniční známku nebo vrátit spotřební daň z nafty na úroveň před covidem, o valorizaci daní z paliv podle inflace nemůže být vůbec řeč. Potom se nemůžeme divit jak to tady vypadá, zadlužení státu roste astronomicky a automobilová doprava se všemi externalitami je přitom brutálně dotována ze státního rozpočtu. Třeba takoví Poláci s podobnou inflací vlaky zdražit odmítli.

[/citace]

 

Třeba takoví Poláci maj celkově nižší daně (naše DPH na jídlo je z největších v EU), a konkurenční prostředí je tam o trochu dál. Tady se daní o 106, leč živnostníci daně neplatí, a co se vybere, jde na přebujelou administrativu a dotování postkomunistickejch monopolních molochů (letiště Praha, ČD, pošta), kde relaxujou kamarádi kamarádů a blokujou posun kamkoliv.

5 Citovat

Ty jsi zase chlastal, brume? Letiště Praha je ziskové. Na rozdíl od pomníků megalomanie provinčních papalášů jako BRQ, OSR nebo JCL.

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a):

Třeba takoví Poláci maj celkově nižší daně (naše DPH na jídlo je z největších v EU), a konkurenční prostředí je tam o trochu dál. Tady se daní o 106, leč živnostníci daně neplatí, a co se vybere, jde na přebujelou administrativu a dotování postkomunistickejch monopolních molochů (letiště Praha, ČD, pošta), kde relaxujou kamarádi kamarádů a blokujou posun kamkoliv.

 

Zrovna třeba zmíněná železnice nemá oproti nám v Polsku téměř žádnou konkurenci, tam má státní PKP prakticky monopol. Ale o tom to není, každý stát železnici dotuje, protože by jinak byla cenově nekonkurenceschopná se silniční, kde uživatelé neplatí prakticky nic. Jde o to jak nastavit rozumnou úroveň, u nás k tomu vláda nemá evidentně vůli, jinde to jde, kromě zmíněného Polska například Německo - Deutschlandticket, Rakousko - Klimaticket.

2 Citovat

Petr76 napsal(a):

Ty jsi zase chlastal, brume? Letiště Praha je ziskové. Na rozdíl od pomníků megalomanie provinčních papalášů jako BRQ, OSR nebo JCL.

 

Letiště Praha je ziskové proto, že konkurence nebyla umožněna, a poplatky má nastavené na úrovni výpalného. Mít předraženej monopol a ještě ve ztrátě, to už by i v Česku vypadalo blbě :-)

Ale makaj na tom, minule mi na T2 jedna slečna nabídla pytlík na tekutiny, druhá mi řekla, že ho budu potřebovat, třetí mě uvedla ke třem prázdným otevřeným security checkům, že si prej můžu vybrat.

Vypadalo by to příjemně, než si člověk uvědomí, že za tohle mému dopravci naúčtovali 659 czk, což je v okolních zemích konečná cena 2-3 lowcost letenek 

A k tvojí otázce: ne, ráno zásadně nepiju, dávám si max. jedno na noc :-)

4 Citovat

Kdyby někdo chtěl 10% slevu: 

CEN98AHY46Y

Navíc, pokud máte George, můžete si vygenerovat, kolik slev budete chtít. 🙃

 

0 Citovat

George je zřejmě podobně štědrý jako Svět odměn ...

0 Citovat

I airbank a unicredit.. Tyhle bankovní "výhody" začínají být všude stejný, jedinej Albert tam míchá kartama a je každých pár měsíců jinde s 10%+ :D 

0 Citovat

Ony ty různé Alberty jsou ještě zrádnější - máte dva účty ve stejné bance a jeden má 2% a jiný 10% slevu do Alberta :-D Na začátku září jsem měl ještě další extra 5% slevu.

0 Citovat

nucene premisteny brumak napsal(a): Letiště Praha je ziskové proto, že konkurence nebyla umožněna

Praha je zisková proto, protože to je jediné letiště v ČR, které má reálnou poptávku z obou stran.

O jaké konkurenci je řeč? Vodochody? Ty ztroskotaly na tom, že dokonce i v říši Ratha a Jermanové si spočítali, že pro Středočeský kraj nedává žádný finanční smysl dotovat letiště, ze kterého všichni pojedou stejně rovnou do Prahy. Holt estébakům z Penty tenhle plán nevyšel. 

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

[citace="Blessed"]

Vracíme se z dovolené a z důvodu zpoždění letu + zablokování přepážek pasové kontroly problémovými lidmi ze zemí mimo eu jsme nabrali zpoždění skoro 2 hodiny. Tím nám ujel asi o 4 minuty posledni noční spoj Gepardu z Vídně do Brna a čekali jsme na první ranní 4:30, což je Flixbus. Manželce říkám na letišti řádně nasraný, aby koupila on line jízdenky. Koukla na Idos a cena 505,- za osobu. Říkám ji, že je to nějaká zlodějina a ať koukne přímo na stránky Flixbusu. Tam byly jízdenky levnější a stály "jen" krásných 499,-/osoba. Jak už jsem byl unavený a nasraný, nevzpomněl jsem si na číslo karty a říkám manželce, že jízdenky koupím ze svého mobilu, kde mám kartu uloženou. Zadal jsem identický požadavek na Flixbusu a cena byla 399,- za osobu. Zkusil jsem znovu vyhledat to samé z manželky mobilu a cena opět 499,- . Po zaplacení z mého mobilu jsem udělal zkušebně další objednávku a u mě opět cena 399,- . Nerozumím, proč a jak to ty zloději dělají, ale z mého mobilu to bylo o 100,- levnější na osobu. Oba telefony na stejné letištní wifi.

Pětikilo na poslední chvíli z VIE? A co byste čekal, charitu? 

Divného na tom není vůbec nic, různé ceny přes různý prodejní kanály jsou legální. 

 

 

[/citace]Buď jste hloupej nebo úplně blbej.

Dva lidi sedí vedle sebe na letišti v identickou dobu na identický apce s identickým požadavkem, .... ale je to marný, je to marný, je to marný :-)

 

0 Citovat

CEN868NAPMN

CEN868R6P7R

0 Citovat

Nabízím jeden kod na 20% slevu na Flixbus, platí do 4.11 - pošlu prvnímu zájemci do zprávy ..

0 Citovat

Sleva -10% do 19. prosince 2023 (asi jen na vnitrostátní spoje).

CEN92TPKETH

0 Citovat

FlixBus zařadí do své sítě další města, stanou se součástí linky z Ostravy do Vídně.

Startovací cena jízdenek pro cesty do Vídně je stanovena na 399 korun při cestě z Frýdku, 299 korun z Příboru a 249 korun z Nového Jičína. Linkou se otevírá také jednoduché spojení s Brnem, z Frýdku-Místku a Příboru od 179 korun, z Nového Jičína od 115 korun.

 

https://1url.cz/6u3q1

0 Citovat

Tak to bude asi linka Sigmunda Freuda z Vídně přes Příbor.

Zajímavé je, že Brno - Frýdek je levnější než Brno - Příbor nebo Brno - Nový Jičín.

0 Citovat

[citace="Audit "]

FlixBus zařadí do své sítě další města, stanou se součástí linky z Ostravy do Vídně.

Co jsem odpoledne hledala, tak ceny o dost vyšší 

0 Citovat

Ahoj, 

sháním zkušenosti lidí na trase Praha - Vídeň letiště (všední den, odjezd v 7:55 a příjezd 12:35). Snažím se zjistit, zda se dá se spolehnout na to, že autobus dojede max s 1,5 hodinovým zpožděním, nebo zda má že zkušeností ostatních často velké zpoždění? Rozumím tomu, že zes*at se může v konkrétním případě cokoliv a stejně budu v háji, ale jde mi čistě o to udělat nějakou "statistiku". V přehledu příjezdů na stránkách flixbusu bohužel tenhle spoj z nejakyho důvodu chybí, takže nevím, jak jinak to ověřit.

Předem díky za jakoukoliv reakci 😊

0 Citovat

Tam je důležité si zjistit, co to je za linku, respektivu odkud už jede. Může to být klidně linka, co začíná někde v Kodani (pouze příklad) a jede přes Prahu do Vídně a třeba i dále...podle toho lze alespoň trochu předvídat případné zpoždění. :)

Pokud je to třeba linka z Berlína přes Prahu do Vídně, tak je logicky šance na nějaké brutální zpoždění menší - ale je jasný, že to úplně pravidlo také nebývá . 

0