Ahoj, neměl jste prosím někdo svatbu v zahraničí? V minulém roce jsme měli mít 5. 5. svatbu ve Vegas - to samozřejmě nevyšlo. Datum si chceme nechat i v tomto roce a Vegas by bylo ideální, jenže těžko říct, jestli se tam bude možné dostat. Začínáme tedy koukat po alternativách a destinacích, kam se dostat dá a svatba by tam mohla být hezká. Chceme něco komorního, bez hostů, ale spojit to se zajímavou cestou.  Omlouvám se za téma úplně mimo, ale koho jiného se zeptat, než cestovatelů :D    Děkuji!   .

Svatba v zahraničí

Založila ve fóru Cestujlevne.com

Ahoj, neměl jste prosím někdo svatbu v zahraničí? V minulém roce jsme měli mít 5. 5. svatbu ve Vegas - to samozřejmě nevyšlo. Datum si chceme nechat i v tomto roce a Vegas by bylo ideální, jenže těžko říct, jestli se tam bude možné dostat. Začínáme tedy koukat po alternativách a destinacích, kam se dostat dá a svatba by tam mohla být hezká. Chceme něco komorního, bez hostů, ale spojit to se zajímavou cestou. 

Omlouvám se za téma úplně mimo, ale koho jiného se zeptat, než cestovatelů :D 

 

Děkuji! 

0

Proč Vegas? Zkus zavolat na Národní výbor, pro tajemníka by to neměl být problém sfouknout rychle.

0 Citovat

Naděždo, cítím lehké zklamání, čekal jsem minimálně Kateřinský palác v Carském Selu a ty Národní výbor...

0 Citovat

Slečna má zájem o rychlovku a to je pak zbytečné zdržovat se odjezdem do zahraničí.

0 Citovat

Co pockat dalsi rok na 5.5? Beztak jde o hovno... mel jsem za to, ze tyhle pohansky zvyky jsou uz prezity

0 Citovat

Bez problémů- testů a karantény, se dá dostat někam do Karibiku- třeba Jamajka, Mexiko, a v mnoha resortech Vám i svatbu připraví přesně podle požadavků. 

0 Citovat

Svatba v zahraničí je jedna věc, legalizace sňatku je věc druhá, a mnohdy ne jednoduchá.

Doporučuji - ověřit si předem v ČR ,jak a za jakých podmínek se nechá ověřit sňatek z dané země.

0 Citovat

mozno nie je zly napad svadba na ceskej ambasade niekde vo svete

0 Citovat

Eda Novak napsal(a):

Co pockat dalsi rok na 5.5? Beztak jde o hovno... mel jsem za to, ze tyhle pohansky zvyky jsou uz prezity

Také se přikláním k tomuto názoru a navrhuji celou záležitost odpískat, nebo vyřídit online.

0 Citovat

@Tonic - souhlasím

pokud jsou oba snoubenci občani ČR ,  nejlépe oficiální sňatek na ambasádě, potom místní svatba-většina hotelů a resortů vše zařídí dle vašich požadavků.

0 Citovat

petrcb napsal(a):

Svatba v zahraničí je jedna věc, legalizace sňatku je věc druhá, a mnohdy ne jednoduchá.

Doporučuji - ověřit si předem v ČR ,jak a za jakých podmínek se nechá ověřit sňatek z dané země.

A dostat povolenie od inej krajiny sa tam legalne zosobasit je vec tretia. Obzvlast pre Slovakov, ale to je uz iny pribeh. Tiez by som odporucala ambasadu.

0 Citovat

Buď ambasáda, kde to bude klasický strohy úřednický obřad, nebo se oddat někde mimo ambasádu, ale to je předem i později dost lítání a překladů okolo toho.

Sám jsem tohle téma minulý rok zkoumal, hodně páru to řešilo malou svatbou v ČR dejme tomu v 10 ráno, pak oběd a večer už odlétali na svatebku ve dvou.

Žádné zmatky, zadní cizí svedci v zahraničí, IMHO zajímavé řešení.

0 Citovat

A co si takhle na místě jen spíchnout obřad, a oficiality vyřešit po příjezdu domu? osobně mi to přišlo jednodušší a asi i levnější

0 Citovat

Děkuju všem, obřad + oficiality v ČR bude asi nejjednodušší cesta! 

0 Citovat

Osobne bych si na Vegas pockal.

Vyresit papiry v Las Vegas neni zadny problem, je to otazka $100 nebo $20 + jednoho dopisu . U nas pak libovolna matrika a 3 mesice pockat :)

 

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

A co si takhle na místě jen spíchnout obřad, a oficiality vyřešit po příjezdu domu?

Pokud myslíš obřad někde v zahraničí, tak byť jakákoliv minimalistická varianta je opruz. Apostila, překlad rodných listů, kontaktování oddávajícího klidně měsíce předem, do toho bych fakt nešel. Dost romantický založených slečen si myslí, že se v pátek někde v toskánské vesničce rozhodnou po dvou lahvích vína nad svatbou a v neděli je někdo oddá, ale tak to nefunguje. 

0 Citovat

Karel napsal(a):

Pokud myslíš obřad někde v zahraničí, tak byť jakákoliv minimalistická varianta je opruz. Apostila, překlad rodných listů, kontaktování oddávajícího klidně měsíce předem, do toho bych fakt nešel. Dost romantický založených slečen si myslí, že se v pátek někde v toskánské vesničce rozhodnou po dvou lahvích vína nad svatbou a v neděli je někdo oddá, ale tak to nefunguje. 

Samozřejmě že je to opruz i tak. Také jsme tuhle variantu zvažovali, ale přišlo mi to zbytečně složité a drahé. Ono dokud to člověk nezačne řešit, neuvědomí si co všechno to obnáší. Nakonec jsme svatbu v zahraničí odpískali. Jinak takovéhle svatby v toskanské vesničce jak zminuješ, jsou možné snad jen ve filmech, kde neplatí ani fyzikální zákony. 

0 Citovat

znama mala taku "rozpravkovu" svadbu v Toskansku. Manzel vsetko pripravil a zavolal na dovolenku ju a iny parik, z ktorych sa stali svedkovia. Vsetko prekvapenie. Neviem co to vsetko obnasalo, no naspat na Slovensku mali aj tak normalnu svadbu pre rodinu a znamych.

0 Citovat

My se brali 2019 na Mauriciu a složité to nijak nebylo... Ale samotný obřad jsme si netroufli organizovat sami a dělala nám to tady česká cestovka která se specializuje i na svatby v zahraničí. Chtěli jsme to, ale bez letenek a pouze to nezbytné. Cena cca 60 000kc. A v ceně 3 noci v ultra luxusním resortu all inclusive, fotograf, vyřízení všech formalit na úřadech včetně dopravy na úřady, dort, překladatel, neomezené spa atd.... Svatba byla super, přesně podle našich představ. Ale teď s covidem je to asi složitější.

0 Citovat

A hlavně z Mauricia jsou svatby uznávané i v Česku. 

0 Citovat

Mám, stálo to za pikaču. Svědek se ožral a pak se tam cumlal s tchýni, byla melta, půlka hostů utekla a my to museli cálovat. Bič a pryč!

0 Citovat

StázkaL napsal(a):

Zdravím, nemáte někdo zkušenost se svatbou v zahraničí přes agenturu yachtwedding?

Jo to jsou ti podvodníci - z nevěsty se vyklubal transexuál. Byl jsem rád, že jsem stihl utéct. Tuto agenturu nemohu doporučit a to vůbec nikomu.

0 Citovat

Ani tchýni by jsi to nedoporučil?

0 Citovat

Sice nejsem expert na rodinné vztahy, ale když máš tchýni, tak už svatební agenturu nepotřebuješ...

0 Citovat

Michal napsal(a):

Sice nejsem expert na rodinné vztahy, ale když máš tchýni, tak už svatební agenturu nepotřebuješ...

To vidím, že nejsi expert na rodinné vztahy :) Kdo tady mluví o vlastní svatbě? :)

0