Cestovatelské fórum

Cestujlevne.com

Nový dotaz

Téma Poslední reakce
Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .
Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)
Ve fóru Cestujlevne.com
1800 odpovědí
Ahoj, Cestovatelský profil je součástí webu už mnoho let a defacto nebyl ani jednou aktualizován. O jeho další podobě byste měli rozhodovat vy. Co byste si přáli tu mít nového? Máme: mapa navštívených států výpis cestopisů soukromé zprávy Ani jedno z toho nefunguje, jak by mělo. Má představa, kam to celé posunout, je taková „cestovatelská timeline“ - deník cest, viz další komentář. Na čem se pracuje (budu editovat dle diskuze a vašich přání): výpis aktivity na profilu (moje komentáře, odpovědi, fórum) soukromé zprávy (zprovoznit na mobilu + odesílat notifikace na novou zprávu na mail)  .
Cestovatelský profil - co zlepšit
Ve fóru Cestujlevne.com
25 odpovědí
Dobrý den všem, Zkouším zde štěstí, zda nějaká dobrá duše nebude v rozmezí 15.5.- 15.6. 2024 cestovat skrze letiště Brusel Charleroi? Kdyby byl někdo ochotný se zastavit ve ztrátách a nálezech a vyzvednout mi tam ztracenou bundu (následné zaslání malého balíčku samozřejmě zcela hradím a zařídím 🙏). Bohužel ztráty z jejich strany nelze odeslat, pouze vyzvednout osobně.  Cestovala jsem poprvé sama, těhotná a s dvouletým synem. Bylo toho tolik, že na kontrolu, zda mám všechno nezbylo moc mojí pozornosti 😔. Bunda pro mě moc znamená, tak bych to nerada vzdala.   .
Ztráty a nálezy na letišti
Ve fóru Cestujlevne.com
1 odpověď
Nevím jestli to zde není, ale dceru dnes ve Valencii okradli. Ukradli ji na pláži telefon, oblečení a pas.  Naštěstí na ubytování měla nechaný ještě občanský průkaz. Šla na policii, nějak ji odbyli, že potřebuje imei a má přijít zítra a ohledně pasu na ambasádu. Ale ta je až v Madridu. ani ji nedali potvrzení o krádeži. Zkusí to ještě zítra ... nemáte zkušenost, jak je to s hlášením ztráty, zda by to nestačilo jen telefonicky a nebo mailem ... s tím, že by o nový požádala až v ČR (vracet se bude až v červnu). Teoreticky, lze o doklad požádat i na jiné než České ambasádě, pokud sídlí ve Valencii, nebo se toto vztahuje jen na případ, že nemá čr v celé zemi zastoupení ? Ještě jedna věc, nemá někdo cestu do Valencie v následujících dnech, abych poslal telefon se sim kartou ? Ještě si říkám, jakou platnost má pas vydaný v zahraničí, zda má cenu o něj vůbec žádat ... jestli nevydávají jen nějaký jednorázový ..  .
Ukradené doklady
Ve fóru Cestujlevne.com
17 odpovědí
Máte někdo zkušenosti s vymáháním kompenzace od letecké společnosti přes zpožděno.cz ? Díky :) .
Vymahani kompenzace za zpozdeny let
Ve fóru Cestujlevne.com
39 odpovědí
Dobrý den, když si koupím letenky přes společnost typu Pelikán, Letuška a nebo i zde cestujlevne.com a z důvodu zpoždění jednoho letu nestihnu ten další, jak a u koho to řešit ? Někde jsem četl, že by to měl řešit právě ten portál , ale je to reálné se na to spolehnout ? Tu letenku co chci stojí na všech třech uvedených cca stejně tak mě zajímá i kdo z nich má nejlepší support :) Díky  .
Zpožděný let a přestup
Ve fóru Cestujlevne.com
8 odpovědí
Zdravím  Měli jsme rezervaci (zaplacený celý pobyt předem )přes booking ,ale po příjezdu jsme zjistili že hotel je uzavřen a telefon odpojen .  Booking se ani po 2 dnech nevyjádřil zda platbu vrátí .  Má někdo zkušenosti ?   .
Booking zrušená rezervace
Ve fóru Cestujlevne.com
13 odpovědí
Zdravím, rádi bychom se s partnerem podívali do Japonska, ideálně na jaře.   Konkrétní itinerář jsme ještě neřešili, určitě bychom ale rádi Tokio, Kjóto, Osaku atp. Chtěli bychom tam celkově strávit 2 týdny a procestovat různá místa, takže počítáme i s pořízením JR pass. Nicméně nemáme zatím vůbec představu, jaký budget na takovou cestu mít. Máte prosím nějaké tipy, jak si Japonsko užit low cost a s jakou částkou na 2 týdny pro 2 počítat? Kde se třeba dá ušetřit a na čem naopak nešetřit? Případně jaká místa stojí za návštěvu a která jsou spise turistické lákadlo? Moc děkuji za všechny tipy  .
Japonsko budget
Ve fóru Cestujlevne.com
27 odpovědí
S veľmi ťažkým srdcom píšem tieto riadky, no bol som oslovený, aby som Vám oznámil veľmi smutnú správu. V utorok 13. septembra náhle opustil tento svet náš najobľúbenejší "Ír" Mikir.  Nech ti je Michal zem ľahká a tam niekde hore, kam Ryanair nelieta, si užívaš večné Kanárske. Odpočívaj v pokoji.  .
Mikirova posledná cesta
Ve fóru Cestujlevne.com
65 odpovědí
Dobrý večer, hledám spolehlivou, fajn, normální obyčejnou parťačku / kamarádku na dovolenou v Bulharsku. Zamilovala jsem si Primorsko - chystám se letět s CK Alexandria do hotelu Belveder. Odlet z Prahy v termínu 26.08. - 02.09.2023. Je tu někdo, kdo by se rád přidal a nemá úplně s kým letět, jako já? Díky a hezký den, Martina  .
Parťačka na dovču v Bulharsku
Ve fóru Cestujlevne.com
3 odpovědi
Tak se trochu dívám po cestě do Itálie v září. Ceny na MXP jsou jako za starých časů, tak si říkám, proč ne :) Půjčení auta na MXP je trochu jiný level. (30-35E za den u nejmenších nákupních tašek).  Nemáte někdo prosím nějakou aktuální zkušenost, zda se ceny sníží? V září už přece žádný Ital necestuje :) Na vrácení na jiném místě jsem se ani neměla odvahu podívat. Projela jsem billigermietwagen, rentalcars, discovercars - to kupodivu vychází nejlépe. Děkuji mnohokrát ;)   .
Půjčení auta v Malpense
Ve fóru Cestujlevne.com
15 odpovědí
Ahoj, nemáte někdo info, proč aktuálně směnárny, ale i banky nevykupují, nebo pouze za směšný kurz výše uvedené měny ? Jeden směnárník tvrdil, že všechny severské země přechází na bezhotovostní styk , druhý zase, že nějací Arabové nosili tyto měny po taškách do směnáren a že jich teď mají všude nadlimit.... Chtěl sem směnit pár tisíc seků a odešel sem s nepořízenou, tak zde není někdo z oboru a zda neví, kdy se situace stabilizuje nebo co je příčinou , přece jen se nejedná o válku a problémy s výkupy uah. Díky za jakékoliv info. 🙂    .
Výkup NOK, SEK ,DKK
Ve fóru Cestujlevne.com
9 odpovědí
ahoj, nemáte v plánu udělat něco jako přehled jak postupovat při půjčení auta v cizině? něco jako seznam jak postupovat, co zkontrolovat na co si dát pozor atd? nejčastější chyby, nejčastější podrazy autopůjčoven.. .
návrh na zlepšení - půjčení auta v cizině
Ve fóru Cestujlevne.com
14 odpovědí
Netuší někdo, jestli je fórum AL nadobro mrtvé? S asi 2-3 týdenním rozestupem vidím, že je nefunkční a nezaznamenal jsem, že by na něm někdo pracoval.  .
Je fórum akcniletenky.com mrtvé?
Ve fóru Cestujlevne.com
31 odpovědí
Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o vyplnění dotazníku týkající se národních parků v USA. Budu za každé vyplnění a sdílení moc rád. Mockrát děkuji. Odkaz dotazníku: https://docs.google.com/forms/d/...usp=pp_url  .
Dotazník ohledně národních parků v USA
Ve fóru Cestujlevne.com
3 odpovědi
Ahoj, poletím poprvé - Smartwings, a tak pár věcí nevím a ráda bych se vyhnula problémům.  Beru pár doplňků stravy: Kreatin - prášek  Alavis na klouby - prášek  Colafit na klouby - pěnové kostičky  Zinek a probiotika - kapsle  Je na toto nějaké omezení, jak se to smí převážet?  Nejradši bych to dala do odbaveného zavazadla nebo tyto věci musí být v kabinovém?  A mohl by být problém s Alavisem a kreatinem, kdybych si ho odsypala do nějaké menší nádobky? Originální balení je dost velké. A ještě se chci zeptat, kam zabalit tyto věci, jestli do odbaveného nebo do kabinového zavazadla. Pinzeta, nůžky na nehty, žiletka ořezávátko, tužka na obočí, řasenka, vatové tyčky do uší, čelovka a baterie do ní, powerbanka, paralen  Předem děkuju za odpovědi 😊            .
Co si můžu sebou vzít?
Ve fóru Cestujlevne.com
14 odpovědí
Ahoj, neměl jste prosím někdo svatbu v zahraničí? V minulém roce jsme měli mít 5. 5. svatbu ve Vegas - to samozřejmě nevyšlo. Datum si chceme nechat i v tomto roce a Vegas by bylo ideální, jenže těžko říct, jestli se tam bude možné dostat. Začínáme tedy koukat po alternativách a destinacích, kam se dostat dá a svatba by tam mohla být hezká. Chceme něco komorního, bez hostů, ale spojit to se zajímavou cestou.  Omlouvám se za téma úplně mimo, ale koho jiného se zeptat, než cestovatelů :D    Děkuji!   .
Svatba v zahraničí
Ve fóru Cestujlevne.com
75 odpovědí
Ahoj, v březnu letíme na Filipíny. Máte prosím nějaké rady a tipy, co pořídit, co (ne)vidět, co dělat za aktivity? Chceme určitě hlavně cestovat, ale pár dní se na pláž asi vyvalíme. Budeme tam necelé 3 týdny. Budu vděčná za všechny rady a tipy. Díky :)  .
Filipíny
Ve fóru Cestujlevne.com
1 odpověď
Ahoj všem cestovatelům, Easyjet operuje ex PRG napřímo jak do LIS tak do OPO Chceme letět ve 4 s dětmi ( mladíky ) a trochu autem procestovat. Je lepší jako destinaci a místo odletu vybrat LIS nebo OPO  ?  Půjčíme auto takže procestujeme nakonec obě města, ale kde je lepší zakotvit na ca 12-14 dní? Díky  .
Portugalsko s dětmi
Ve fóru Cestujlevne.com
21 odpovědí
Dobrý den všem,  koncem ledna se chystáme do Norska. Není tu někdo, kdo navštívil Norsko v zimním měsíci?   .
Norsko?
Ve fóru Cestujlevne.com
1 odpověď
Díky všem za letošní rok a přeji všem pevné zdraví a spousta volných chvil i peněz věnovaných cestování :) https://www.cestujlevne.com/blog...citer-2023  .
PF 2023
Ve fóru Cestujlevne.com
1 odpověď
Ahoj všem, přelom září/říjen odlétáme do Jordánska. Potřebovala bych pár rad, vytvořila jsem itinerář, tak jestli mi můžete někdo, kdo jste tam byl napsat, co by se dalo udělat jinak/lépe (zda máme třeba na něco moc času, na něco málo, co vynechat, přidat atd.) nebo zda je to takhle ok. Zároveň tam mám pár nejasností, tak bych byla také ráda za odpovědi :) moc děkuji, auto si budeme půjčovat, jedeme na 12 dní (10 dní čistého času) a určitě budeme mít Jordan Pass.  1. den - přílet do Ammánu (večer), ubytovat se  2. den - půjčit si auto, výlet do města Jerash (cca hodinka od Ammánu) 3. den  - přejezd do města Madaba + cestou se zastavit v Betánii za Jordánem (cca hodinka od Ammánu), Betánie → Madaba - cca 60 minut  4. den - Madaba, Hora Nebo  5. den  - Mrtvé moře, cesta do Keraku (cca hodinka) - prohlídka křižáckého hradu Kerak (Stihneme to vše za jeden den?) 6. den  - Wadi Dana - přírodní rezervace (z Keraku cca dvě hodinky), přejezd do Wadi Musa (cca hodinka), (Stihneme ještě Malou Petru?)  7. den  - celodenní prohlídka Petry ( Stačí v Petře jeden den? ), přespání ve Wadi Musa (Nebo ještě přejezd do Wadi Rum a spát tam?)  8. den - přejezd do Wadi Rum (cca dvě hodinky), prohlídka pouště (Dá se tam jet vlastním autem, kde parkovat?), (Zůstat 2 dny nebo stačí jeden?) 9. den   - Wadi Rum , přejezd do Akaby (cca hodinka) 10. den - Akaba (odpočinek, šnorchlování) 11. den - přejezd do Ammánu (cca 4 hodiny), Ammán (Stačí nám půl dne na Ammán?) 12. den - odlet do Prahy Co kaňoning ve Wadi Mujib? Nacpat ho tam ještě někde nebo místo něčeho?  .
Kdo byl v Jordánsku?
Ve fóru Cestujlevne.com
61 odpovědí
Ahoj, byl někdo prosím na Filipínách přes Velikonoce? Ptám se kvůli Svatému týdnu, údajně má být vše zavřeno, tak jestli máte zkušenosti? Díky moc :)  .
Filipíny přes Velikonoce
Ve fóru Cestujlevne.com
2 odpovědi
Dobrý den, je možné si nastavit Hlídače letenek a tipy z konkrétního letiště?  V mém případě Oslo Gardemoen (OSL) a Oslo Torp (TRF)? Do Prahy a okolí to mám trochu z ruky ...  .
Preferované letiště
Ve fóru Cestujlevne.com
2 odpovědi
ahoj všem, chceme přes Vánoce a Silvestr vyrazit do tepla, nejspíš Mexiko, proto jsem se chtěla zeptat na pár věcí těch z vás, kteří tam byli: 1) Je to blbý nápad tam jet přes Vánoce? Bude tam hodně lidí a přepálené ceny? 2) Stojí Mexiko celkově za to? 3) Je lepší si půjčit auto nebo to odjet hromadnou dopravou? (budeme se pohybovat na Yucatánu) 4) Nebo máte jiný tip, kam přes Vánoce? Kde jste byli a líbilo se vám?  Díky moc za všechny rady. :)  .
Mexiko přes Vánoce
Ve fóru Cestujlevne.com
10 odpovědí