Tak se trochu dívám po cestě do Itálie v září. Ceny na MXP jsou jako za starých časů, tak si říkám, proč ne :) Půjčení auta na MXP je trochu jiný level. (30-35E za den u nejmenších nákupních tašek).  Nemáte někdo prosím nějakou aktuální zkušenost, zda se ceny sníží? V září už přece žádný Ital necestuje :) Na vrácení na jiném místě jsem se ani neměla odvahu podívat. Projela jsem billigermietwagen, rentalcars, discovercars - to kupodivu vychází nejlépe. Děkuji mnohokrát ;)   .

Půjčení auta v Malpense

Založila ve fóru Cestujlevne.com

15 reakcí

Tak se trochu dívám po cestě do Itálie v září. Ceny na MXP jsou jako za starých časů, tak si říkám, proč ne :) Půjčení auta na MXP je trochu jiný level. (30-35E za den u nejmenších nákupních tašek).  Nemáte někdo prosím nějakou aktuální zkušenost, zda se ceny sníží? V září už přece žádný Ital necestuje :) Na vrácení na jiném místě jsem se ani neměla odvahu podívat. Projela jsem billigermietwagen, rentalcars, discovercars - to kupodivu vychází nejlépe. Děkuji mnohokrát ;) 

0

To je na Itálii výborná cena, přijde mi to podezřele levné.

0 Citovat

A co byste si představovala? 1 Euro na den? 

0 Citovat

Levne by bylo kolem 20€/den, mesice predem, na poslední chvili i 100€/den.

0 Citovat

Tohle je Itálie, ne Mexiko, 20 euro to stát nebude, spíš od 40-45/den výše a těch uvedených 30-35 je určitě bez pojištění. 

0 Citovat

Já vidím na discovercars ceny nižší. Např. na 3 dny začátkem září od 65 eur, na 5 dní od 93 eur a ve 2. půlce září je to ještě levnější. Dívám se se slevovým kódem, ale ten šetří jen na provizi a nesnižuje cenu půjčovny, takže rozdíl je pár procent. Pokud cena klesne, může se to drobnou změnou času přerezervovat na aktuální cenu.

0 Citovat

@Sue: V Mexiku je podle mých loňských zkušeností půjčení auta dražší než v Itálii. Pojištění je v ceně, ale je tam samozřejmě spoluúčast (jako téměř vždy při vyhledávání přes srovnavače) např. 1200 eur. Na to si většina lidí platí externí pojištění spoluúčasti viz mnohé diskuze. 

0 Citovat

@Libor_S kde dostanes slevovy kod na Discoverycars? Dik

0 Citovat

Už nevím, ale asi jsem se tam nějak registroval a od té doby mi pravidelně chodí maily, kde na to kliknu a počítač nebo mobil si to pak pamatuje po čas platnosti. Nevím, jestli je to přenosné, ale zkus zkopírovat link:

https://www.discovercars.com/?pr...495b4be3fc

0 Citovat

V půlce března jsem měl v Bari půjčen Citroen C3 nebo podobné za 10,25 € / den.

Chce to průběžně sledovat ceny a provést klidně novou rezervaci a původní zrušit. Při nedávné rezervaci ve Španělsku jsem se z počátečních 52 € / den za Opel Corsa or similar v manuálu dostal na 32 € / den za Oper Astra or similar v automatu! Přerezervoval jsem to 7x během čtvrt roku...

0 Citovat

Mandre napsal(a):

Levne by bylo kolem 20€/den, mesice predem, na poslední chvili i 100€/den.

To neplatí vždycky, často ceny několik dní až týdnů před odletem klesnou i o desítky procent oproti cenám před pár měsíci. Chce to průběžně sledovat ceny.

0 Citovat

Já teď v Anglii taky přerezervovával, z 40 liber na den půl roku dopředu na cca 20 liber měsíc dopředu a pak už to šlo zase nahoru.. nejmíň 5 cancellů, ze mě museli mít radost :D  Nakonec ze mě stejně dostali nějaký prachy za to, že kreditka nebyla na jméno řidiče ale spolucestujícího a to by prý pojišťovna neuznala.. hlavně že sem s tím nikdy dřív problém neměl.

0 Citovat

Kreditka na jméno řidiče je standardní podmínka a pokud si pamatuju, vždycky to v půjčovně důsledně kontrolovali.

0 Citovat

Tak ja treba sledovala Černou Horu od ledna, kdy jsem bookovala za 20€/den a jen to stoupalo na 45€🤷

0 Citovat

Jinak právě teď v MPX za 19,85 € / den v náhodném termínu začátkem září.


snimek-obrazovky-2023-07-10-231452.jpg

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Už nevím, ale asi jsem se tam nějak registroval a od té doby mi pravidelně chodí maily, kde na to kliknu a počítač nebo mobil si to pak pamatuje po čas platnosti. Nevím, jestli je to přenosné, ale zkus zkopírovat link:

https://www.discovercars.com/?pr...495b4be3fc

 

Díky, vyzkouším ;) 

Děkuji všem za užitečné postřehy a tipy. K blábolům @Aguero se nevyjadřuji ;) 

0
15 reakcí