Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Libor napsal(a):

Asi podobně jako tvrzení "Tak věz, že dnes je VŠ vzdělaný člověk kdejaký hňup, co by před 20 lety nedokončil ani střední školu." 

No vzhledem k tomu, že v akademickém prostředí působím 20 let, si myslím, že si podobný výrok můžu dovolit. Klidně se podívej na statistiky, kolík lidí studovalo  a vystudovalo  vys. školu před 20-25 lety a kolik dnes, srovnej to s celkovým počtem studentů jednotlivých ročníků v té době a dnes a myslím, že se mi omluvíš. Ale ono je lepší napsat, že někdo závidí. To je argument té nejhorší lůzy z páté cenové z těch tvých novinek. A zřejmě ještě k tomu nechápeš psaný text, protože já jsem psal,že to myslím všeobecně a že David měl spíš obchodní důvody, proč tvrdil co tvrdil. To že aspoň teď, pod tíhou toho co se děje, nechce přiznat, že přestřelil, je věc jiná, kterou tu tady většina řeší. 

0 Citovat

Na madeire to uz beru vaznejsie.

Treba vyplnit letak, ten sa odovzda doktorovy (rusko, plast), zmeria teplotu (mne nemeral) a uz je clovek v 14d karantene. Sice nevim co to obnasa,uvidim za tyzden ked budem chcet odtialto odletiet

0 Citovat

baca12: osobně si myslím,že to,co předvádís není úplně zodpovědný,proč myslíš,že všude zavírají hranice? Právě proto,aby se to přestalo díky cestování šířit. A to že už teď plánuješ porušit karanténu,pokud by to šlo,to jen dokresluje.

0 Citovat

eremi napsal(a):

baca12: osobně si myslím,že to,co předvádís není úplně zodpovědný,proč myslíš,že všude zavírají hranice? Právě proto,aby se to přestalo díky cestování šířit. A to že už teď plánuješ porušit karanténu,pokud by to šlo,to jen dokresluje.

+1

0 Citovat

niemandos napsal(a):

No vzhledem k tomu, že v akademickém prostředí působím 20 let, si myslím, že si podobný výrok můžu dovolit. Klidně se podívej na statistiky, kolík lidí studovalo  a vystudovalo  vys. školu před 20-25 lety a kolik dnes, srovnej to s celkovým počtem studentů jednotlivých ročníků v té době a dnes a myslím, že se mi omluvíš. Ale ono je lepší napsat, že někdo závidí. To je argument té nejhorší lůzy z páté cenové z těch tvých novinek. A zřejmě ještě k tomu nechápeš psaný text, protože já jsem psal,že to myslím všeobecně a že David měl spíš obchodní důvody, proč tvrdil co tvrdil. To že aspoň teď, pod tíhou toho co se děje, nechce přiznat, že přestřelil, je věc jiná, kterou tu tady většina řeší. 

Od prváku až po inženýra dostudovalo tak 15%, možná i min, drtivá většina skončila v prvním ročníku a ostatní v dalších letech. Až na úplný konec projde minimum studentů. Když si myslíš, že je studentů hodně, proč je stále velký nedostatek inženýrů, doktorů, apod? Dnes je firmami vše rozebrano ještě před dokončením studií. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

baca12: osobně si myslím,že to,co předvádís není úplně zodpovědný,proč myslíš,že všude zavírají hranice? Právě proto,aby se to přestalo díky cestování šířit. A to že už teď plánuješ porušit karanténu,pokud by to šlo,to jen dokresluje.


+1

0 Citovat

Libor napsal(a):

Od prváku až po inženýra dostudovalo tak 15%, možná i min, drtivá většina skončila v prvním ročníku a ostatní v dalších letech. Až na úplný konec projde minimum studentů. Když si myslíš, že je studentů hodně, proč je stále velký nedostatek inženýrů, doktorů, apod? Dnes je firmami vše rozebrano ještě před dokončením studií. 

Rozšiř svůj pohled, jak bylo myslím v Sherlocku Holmesovi. Není jen CVUT. Nedostatek je proto, že dnes studuje desetisíce studentů obory, které jsou úplně na nic a naopak na obory, které jsou potřeba, nejsou peníze ani tabulková místa, jako třeba zubaři, doktoři, technici, atd. Zato máme spoustu knihovníků, ekologů, podnikových managerů, gender oborů, atd. Na většině univezit dostuduje méně než 50 % studentů zapsaných do 1 roč.A je to proto, že university je naberou, aby dostali  peníze na studenta a pak je vyhodí, nebo oni sami odejdou, protože na to nemají. Problém je v systému financování univerzit a v tom, že jsme chtěli dohnat EU v procentu vysokoškoláků v populaci. Co to asi mohlo znamenat? Ale to sem vůbec nepatří, takže se všem omlouvám a už mlčím.



0 Citovat

https://www.idnes.cz/zpravy/doma...domaci_vlc

0 Citovat

niemandos napsal(a):

Rozšiř svůj pohled, jak bylo myslím v Sherlocku Holmesovi. Není jen CVUT. Nedostatek je proto, že dnes studuje desetisíce studentů obory, které jsou úplně na nic a naopak na obory, které jsou potřeba, nejsou peníze ani tabulková místa, jako třeba zubaři, doktoři, technici, atd. Zato máme spoustu knihovníků, ekologů, podnikových managerů, gender oborů, atd. Na většině univezit dostuduje méně než 50 % studentů zapsaných do 1 roč.A je to proto, že university je naberou, aby dostali  peníze na studenta a pak je vyhodí, nebo oni sami odejdou, protože na to nemají. Problém je v systému financování univerzit a v tom, že jsme chtěli dohnat EU v procentu vysokoškoláků v populaci. Co to asi mohlo znamenat? Ale to sem vůbec nepatří, takže se všem omlouvám a už mlčím.

S financováním podle počtu studentů jsem také nikdy nesouhlasil. Ale do tohoto fóra to opravdu nepatří. Jen jsem alergický na ty všeobecné fráze o kvalitě VŠ. Nemělo by se vše házet do jednoho pytle. Už taky končím. 

0 Citovat

eremi napsal(a):

baca12: osobně si myslím,že to,co předvádís není úplně zodpovědný,proč myslíš,že všude zavírají hranice? Právě proto,aby se to přestalo díky cestování šířit. A to že už teď plánuješ porušit karanténu,pokud by to šlo,to jen dokresluje.


Dobrý eufemismus... V době pandemie poskakovat bezdůvodně po světě je pěkná kokotina nic víc.
0 Citovat

Dotaz: Když budu volat v pondělí o neschopenku doktorce, jde to zpětně vystavit na Pátek nebo pouze na Sobotu ? Já jsem se dovolal v Pátek ještě, kdy skončila ordinační hodiny a vše prý měla vyplé ( já zrovna přistál o něco zpožděný, takže proto po zavíračce ) a sedím doma... a co jsem našel je toto: "Lékař může vystavit pracovní neschopenku až 3 dny zpětně, je ale na jeho posouzení, zda tak učiní."  

Jde o to, že sedím od Pátku doma a nechci to mít prodloužené zbytečně. 

0 Citovat

Ve čtvrtek jsem přiletĕla na Srí Lanku.Do včerejška tu byla pohoda.Počínaje dneškem nám zrušili veškeré bloklé ubytko po celé Srí Lance.Podařilo se nám sice nakonec ubytovat,ale už se zavřely i všechny národní parky a vypadá to i na památky.Ve čtvrtek máme na 4 dny odletĕt na Maledivy a pak se vrátit zpĕt na Srí Lanku,ale to už se nejspíš nepovede,podle místních letištĕ nebude příjmat,ale podle zpráv MZV se nedá pohybovat mezi ostrovy na Maledivách,takže ještĕ čekáme na zprávy z Malediv-co je na tom pravdy a jinak budem doufat,že se podaří odletĕt dřív než 29.3 do ČR. Místní říkají,že se turistů bojí kvůli možné nákaze.

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

Dotaz: Když budu volat v pondělí o neschopenku doktorce, jde to zpětně vystavit na Pátek nebo pouze na Sobotu ? Já jsem se dovolal v Pátek ještě, kdy skončila ordinační hodiny a vše prý měla vyplé ( já zrovna přistál o něco zpožděný, takže proto po zavíračce ) a sedím doma... a co jsem našel je toto: "Lékař může vystavit pracovní neschopenku až 3 dny zpětně, je ale na jeho posouzení, zda tak učiní."  

Jde o to, že sedím od Pátku doma a nechci to mít prodloužené zbytečně. 


Karanténa není dočasná pracovní neschopnost, obvoďák by Ti měl vystavit potvrzení o nařízení karantény pro zaměstnavatele, a nevidím důvodu, proč by Ti měla dělat problémy, navíc, když jsi jí už v pátek volal, tedy sdělil jsi ji, že karanténu fakticky zahajuješ.

0 Citovat

eremi napsal(a):


Karanténa není dočasná pracovní neschopnost, obvoďák by Ti měl vystavit potvrzení o nařízení karantény pro zaměstnavatele, a nevidím důvodu, proč by Ti měla dělat problémy, navíc, když jsi jí už v pátek volal, tedy sdělil jsi ji, že karanténu fakticky zahajuješ.

dobrý díky Eremi. Já volal pak večer na hygienu ( 5 čísel a dovolal se po půl hodině :D ) a říkala, že by to neměl být problém.Pak jsem jí řekl, že pracuji v PRG, tak mi popřála hodně štestí.(ono to už tam má několik lidí, od uklízeček, po techniky prý ) No, já mám stejně dovolenou teď a pak budu mít pracovní neschopnost asi 4 dny teda. Nevím, jak se to počítá karanténa. ( jestli pouze na dny nebo od počáteční hodiny do dalšího dne ... ). 

0 Citovat

Z webu:Skandinávské aerolinky SASkvůli masivnímu poklesu poptávky způsobenému novým typem koronaviru zruší většinu letů a přechodně propustí 90 procent personálu

0 Citovat

To už doladíš se zaměstnavatelem, jak to přesně bude, teď bych to neřešil, hlavně ať jsi ok.

0 Citovat

???  Covid-19: ALL QR FLIGHTS SUSPENDED UNTIL 01/04/2020

0 Citovat

Renata napsal(a):

Ve čtvrtek jsem přiletĕla na Srí Lanku. 

Gratuluji. Soudnost si taky vzala dovolenou? 

0 Citovat

Důležitá stránka pro ty, kteří jsou na cestách, nebo se přeci jen někam chystají - popisuje aktuální restrikce všech států světa:

https://www.iatatravelcentre.com...226297.htm

0 Citovat

Sorry. Ohledne QR... https://english.alarabiya.net/en...port.html#

0 Citovat

Ok, tak sem prestavam prispievat, nech vas to zbytocne nedrazdi

0 Citovat

Naopak, pokud člověka tady nic nedrží (nemáš ženu, popř může jet s tebou, nemáš hypotéku, nemáš tady byznys, máš dost prachů, abys přežil rok dva v zahraničí) bylo nejrozumější odletět. Zůstávat ve státě s vládou, jejíž nejbližší spolupracovníci otevřeně přiznávají, že totalita je lepší, je nerozum.

0 Citovat

Lukeo napsal(a):

Naopak, pokud člověka tady nic nedrží (nemáš ženu, popř může jet s tebou, nemáš hypotéku, nemáš tady byznys, máš dost prachů, abys přežil rok dva v zahraničí) bylo nejrozumější odletět. Zůstávat ve státě s vládou, jejíž nejbližší spolupracovníci otevřeně přiznávají, že totalita je lepší, je nerozum.


Jistě a když náhodou začnou mít vlivem pandemie problémy jeho známí a příbuzní, tak je nejlépe jim zdaleka a z bezpečí popřát hodně štěstí a zdraví. 

Dobrá esence sobectví, co tam máte dál?

0 Citovat

Renata napsal(a):

Ve čtvrtek jsem přiletĕla na Srí Lanku.Do včerejška tu byla pohoda.Počínaje dneškem nám zrušili veškeré bloklé ubytko po celé Srí Lance.Podařilo se nám sice nakonec ubytovat,ale už se zavřely i všechny národní parky a vypadá to i na památky.Ve čtvrtek máme na 4 dny odletĕt na Maledivy a pak se vrátit zpĕt na Srí Lanku,ale to už se nejspíš nepovede,podle místních letištĕ nebude příjmat,ale podle zpráv MZV se nedá pohybovat mezi ostrovy na Maledivách,takže ještĕ čekáme na zprávy z Malediv-co je na tom pravdy a jinak budem doufat,že se podaří odletĕt dřív než 29.3 do ČR. Místní říkají,že se turistů bojí kvůli možné nákaze.

Ve čtvrtek? Jako vážně? Jestli tohle není troll, tak to už patří automaticky do cestujdementně :D Jestli si neděláte srandu, mohla byste mi prosím odpovědět, co vás vedlo k tomu letět ve čtvrtek na Srí Lanku? S tím, jak bylo vidět, jak se uzavírá jeden stát za druhým, stornují se lety po desítkách a zavírají se letiště a hranice? Opravdu to za ty peníze stálo? A jako k tomu, že vás nikdo nechce ubytovat - nedivím se. Evropa je momentální ohnisko a přesně lidi jako vy to ve státech jako Srí Lanka nejvíce roznesou.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Jistě a když náhodou začnou mít vlivem pandemie problémy jeho známí a příbuzní, tak je nejlépe jim zdaleka a z bezpečí popřát hodně štěstí a zdraví. 

Dobrá esence sobectví, co tam máte dál?

Tahle reakce je dost zbytečná, každému rozumě myslícímu člověku dojde, že autor komentáře neměl na mysli matku od rodiny nebo někoho, kdo se stará o nemohoucí rodiče. 

0