Ahoj. Jelikož stále hledám nějakou inspiraci s destinacemi a vy určitě také, tak zakládám nové téma. Napište prosím 5 TOP nejoblíbenějších destinací a 5 TOP zemí/ destinací na Vašem bucket listu. Já se pokusím napsat ty své (1 jako nejoblíbenější atd): 5 nejoblíbenějších : 1) Thajsko : za mě top poměr všeho co od dokonalé destinace požaduji, ikdyž v některých parametrech u mě top není (lidé, příroda, ubytování, pláže, moře, jidlo, ceny, památky, zábava…) 2) Fr. Polynésie : ráj s minimem turistů a bezkonkurenční přírodou (miluji zde hory, vodopády, přírodu, úžasný podmořským svět, místní lidé jsou neskuteční) 3) Rakousko : Alpy, příroda, lyže, kouzelná městečka v údolích hor, ferraty, neskutecna čistota a vzdálenost od domova 4) Madeira (Portugalsko): I po návštěvě Tahiti ve stejný rok mě tento  ostrůvek naprosto odzbrojil. Turistický, naprosto fotogenicky ráj, který je neskutečně podobný polynézským ostrovům a přitom takový kousek od ČR (píšu cestopis) 5) Španělsko : v tomto případě jsem váhal, ale vzpomněl jsem si na místa typu Mallorca, Tenerife, Barcelona, jeden z malá státu kam se chci stále vracet 5 bucket list : 1) Cook islands : hledám něco podobného Fr. Polynésii a láká mě neskutečné Aitutaki, jinak mě lákají i Markézy 2) Švýcarsko : ferraty, kouzelná městečka, Bernina Express, štíty hor 3) Réunion : mám ty francouzské ostrovy rád a zde mě láká hlavně příroda a možnost kombinace s Maiote a Mauriciem. 4) Guadeloupe : neskutečné mě nadchl Martinik a tento ostrov je prý ještě lepší a přitom tak podobný  5) Filipíny : je totiž hrozné těžké najít novou destinaci minimalne tak dobrou jako Thajsko…        .

5 Nejoblíbenějších míst a 5 horních na bucket listu

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj.

Jelikož stále hledám nějakou inspiraci s destinacemi a vy určitě také, tak zakládám nové téma.

Napište prosím 5 TOP nejoblíbenějších destinací a 5 TOP zemí/ destinací na Vašem bucket listu. Já se pokusím napsat ty své (1 jako nejoblíbenější atd):

5 nejoblíbenějších :

1) Thajsko : za mě top poměr všeho co od dokonalé destinace požaduji, ikdyž v některých parametrech u mě top není (lidé, příroda, ubytování, pláže, moře, jidlo, ceny, památky, zábava…)

2) Fr. Polynésie : ráj s minimem turistů a bezkonkurenční přírodou (miluji zde hory, vodopády, přírodu, úžasný podmořským svět, místní lidé jsou neskuteční)

3) Rakousko : Alpy, příroda, lyže, kouzelná městečka v údolích hor, ferraty, neskutecna čistota a vzdálenost od domova

4) Madeira (Portugalsko): I po návštěvě Tahiti ve stejný rok mě tento  ostrůvek naprosto odzbrojil. Turistický, naprosto fotogenicky ráj, který je neskutečně podobný polynézským ostrovům a přitom takový kousek od ČR (píšu cestopis)

5) Španělsko : v tomto případě jsem váhal, ale vzpomněl jsem si na místa typu Mallorca, Tenerife, Barcelona, jeden z malá státu kam se chci stále vracet

5 bucket list :

1) Cook islands : hledám něco podobného Fr. Polynésii a láká mě neskutečné Aitutaki, jinak mě lákají i Markézy

2) Švýcarsko : ferraty, kouzelná městečka, Bernina Express, štíty hor

3) Réunion : mám ty francouzské ostrovy rád a zde mě láká hlavně příroda a možnost kombinace s Maiote a Mauriciem.

4) Guadeloupe : neskutečné mě nadchl Martinik a tento ostrov je prý ještě lepší a přitom tak podobný 

5) Filipíny : je totiž hrozné těžké najít novou destinaci minimalne tak dobrou jako Thajsko…

 

 

 

3

TOP 5 : Japonsko {gastronomie, historie, lidé a jejich chování, příroda, bezpečnost, a nyní při novém kurzu 15,5 CZK/100 JPY i ceny}; USA {parky na západním pobřeží, New York se mi nikdy neomrzí, Las Vegas taktéž, muzea ve Washington D.C., chci na food/road-trip do Texasu na nejlepší grilly BBQ, atd, atd}; Thajsko {gastronomie, lidé, historie, příroda, atmosféra}; Malta {atmosféra, architektura, historie, osobní zamilovanost do ostrova Gozo}; Francouzská Polynésie {moře, pláže, atmosféra, příroda}.

DREAMS 5 : MACHU PICCHU & INKA TRAIL & CUZCO {do Cuzco nejméně na týden}; VELIKONOČNÍ OSTROV {objet několikrát na kole, vstřebat genium loci místa}; ANGKOR WAT {pomalu, na dva dny,  vstřebat genium loci místa}; AZORY {turistika}; MADEIRA {turistika}.

3 Citovat

Oblíbené:

1) Nepál , hory, treky, džungle, památky, kultura, fajn lidi. poprvé mimo Evropu a USA, v době, kdy ještě nebyly moc ty internety a cestovalo se tak nějak líp

2)  Sahara (Mauretánie, Tunisko, Egypt, Maroko) treky na velbloudu, proměnlivá krajina, vítr, písek, miliony hvězd na noční obloze, ticho a klid. Průtrž mračen, mráz, na jaře koberec z kytek.

3)  arabské země obecně + Irán . To se mi těžko popisuje, asi atmosféra, jídlo, zážitky. Třeba Káhira, kterou spousta lidí vyloženě nemá ráda, mě moc bavila. Až na pár výjimek mě v arabském/muslimském světě nikdo neotravoval.

4)  Japonsko : to, co říká Jokker nahoře

5) Lotyšsko a Estonsko : kombinace normálního světa a ošuntěle ruského. moře táhnoucí se za obzor k severu, písečné duny porostlé borovými lesy. jejich tmavý žitný chléb. Muzeum holokaustu (Riga) a Památník obětem komunismu (Tallin)

A přidám jednu zemi mimo kategorii: Slovensko.  Protože to jsou naši bratia a sestry:-)

Dodatek:

Nějaký seznam zemí, kam se opravdu potřebuju podívat, už nemám. Chci se vrátit do Japonska, jinak na ničem nelpím.

3 Citovat

To už se tu tak nějak probíralo ..

https://www.cestujlevne.com/disk...vek-147522

 

https://www.cestujlevne.com/disk...vek-103798

4 Citovat

Obľúbené: 1. Taliansko  - všade a kedykoľvek, 2.Rakusko, 3.Norsko, 4.zapad a parky USA, 5.Malá Fatra

Bucket list: 1. Japonsko, 2.Machu Picchu, 3.Singapur, 4.safari v Afrike,(letenky do Windhoeku kupene) 5.Aljaska 

2 Citovat

Oblíbené:

Itálie - také všude a vždy - hory, města, venkov, lidi, jídlo, atmosféra, baví mě tam jezdit vlakem, vyhýbám se snad jenom turistickým mega atrakcím 

Řecko, Španělsko, Portugalsko, New York :D 

Bucket list:

západ Kanady, západ USA, Norsko_Lofoty, Island,  Madeira, Azory - no bylo by toho více 

 

 

4 Citovat

Má top 5ka je:

Nový Zéland, Japonsko, JAR, Vietnam a Ekvádor.

Kam se chystám:

Jižní Korea, Argentina, Botswana, Laos a Austrálie 

1 Citovat

Top 5:

Madeira, pro me evropska Havaj. Neco me okouzlilo a nedokazu rict co. 

Jordansko v zime. Noci ve Wadi rum, prazdna Petra. 

USA, vychod, zapad, priroda, parky, mesta, Havaj, Aljaska. Maji  vse. 

Jihovychodni Asie. Neumim vypuchnout jednu zem. 

Koralove utesy a podmorsky zivot na Maledivach a v Egypte. Vzdy jsem milovala Rude more a chtela ho porovnat s Maledivama. Nesrovnatelne, neumim vybrat viteze. Kazde ma "neco".

 

Bucket list: Namibie, Galapagy, Kanada, Japonsko, Novy Zeland (ale v tomhle seznamu bych potrebovala aspon 10 pozic 😅) 

2 Citovat

Top 5: Peru - Machu Picchu a Cuzco, Madeira, Azory, Rio de Janeiro a karneval, Sardinie zatoka Orosei, 6. misto Rakousko Alpy v lete i v zime👌

 V šuplíku:

další azorské ostrovy kromě Sao Miguel, kde jsme byli 14 dni

Island

New York

Maledivy lowcost pres Abu Dhabi s wizzem

Guadeloupe a Martinik pokud se urodi neco jako letenky s Levelem z Parize

Fr.Polynesiie

Thajsko

Kapverdy

Algarve

španělské pobřeží Atlantiku od Cadizu po Gibraltar

řecké ostrovy -Santorini a okolní dostupné lodí

Kanáry- El Hierro a La Gomera (ty jeste chybi) zrejme k tomu jeste na chvili Tenerife, kde jsme neco nestihli

Ibiza a Mallorca (jinak Menorca top pláže taky)

je toho dost, ale clovek musi mit velky šuplík při čekání na akční letenky, Madeira cekala několik let, nez se urodilo😁😉. A pokud se urodí, pojedeme jeste jednou (jinak 2x nejezdime na stejne misto).

 

 

 

 

 

1 Citovat

Nikdo nezmínil Skotsko . Já vím, je to moc blízko, počasí nic moc, ale pro mě rozhodně jedna z TOP destinací. 

2 Citovat

TOP 4: Japonsko, Mallorca (ES), Portugalsko, Dánsko

3 DREAMS: Iceland, SAE, Brazílie

2 HELLS: Švédsko, Norsko

0 Citovat

Môj bucket list:

1. Patagónia - pravdepodobne o circuit ale páči sa mi tam veľa veľa možností 

2. Nepál - neviem sa úplne rozhodnúť čo, tiež sa mi tam páči viacej trekov 

3. Fr. Polynézia - asi všetko 

4. Kostarika - parky, džungľa, pláže 

5. Dolomity - ferraty 

Bonus: Gerlach a ferrata na skalke, ktorá mi ešte chýba do zbierky 

1 Citovat

Možná trochu inspirace pro cestovale.Doporučení pro rok 2024


img20240107142143.jpg

0 Citovat

Já vlastně nevím, kam bych se vrátila, mně se líbí skoro všude, kam vyrazím.

Když to vezmu z jiné strany, tak asi největší cestovatelské překvapení pro mě byly Kanáry a Budapešť. Ve smyslu, že předčily očekávání. Na Kanárech mi ještě pár míst zbývá, tam se budu vracet.

Na bucket listu mám Island a nějakej echt Karibik.

Letos uskutečníme Malagu a jih Španělska, zbývá mi v té oblasti ještě Algarve.

A tím jsem si uvědomila, že vlastně miluju Portugalsko.

2 Citovat

@Mandre : koukám, že to máš dost podobné. Peru se mi tam nevešlo, ale na seznamu co chci vidět má několik let pevné místo. 
Maledivy Wizz : koukám, že těch lidí je opravdu hodně, mě to čeká v dubnu, ale jen jedním směrem, pak tradá do Singáče.

Thajsko odsouvej co nejdál, jinak bude závislost a budeš mít problém jako já (nemůžu najít nic lepšího ) :D 

Jinak všem díky. Koukám, že se hodně opakuje Madeira, u které to opravdu chápu. Asi z ni uděláme destinaci roku 2024 :D

1 Citovat

Azory, zatial len SM, v plane su dalsie ostrovy, Jordansko, Thajsko,  v podstate cele Spanielsko, no a naposledy nam ucaroval medzi sviatkami nadherny Vianocny Salzburg.

Bucket list je Japonsko. ( ked uz bolo vsetko naplanovane, a letenky v maile prisiel Covid) .                                        Madeira ( ta bude na Velku Noc)                    Chcel by som Kostariku, Fr. Polyneziu , Iran.  Ono by toho bolo...           

0 Citovat

Nej : 

1. USA - jsem tam sluzebne 4 mesice v roce, uz jsem si zvykl

2. Korea - nejlepsi caramel machiato ever… a taky levny

3. Hong Kong - ten se musi zazit

4. Provence - klid, pohoda, jidlo, priroda

5. Toskansko - to same co provence

Bucket list :

1. Antarktida

2. Fiji

3. Vanuatu

4. Tonga

5. Sydney na Silvestra

 

1 Citovat

Top: Východní Kanada (Fundy, Cape Breton), Azory, Inca trail

Wish list: nepálské treky, Tahiti, Nový Zeland, Japonsko

Už ne: Indie

1 Citovat

Poslednu dobu ma najviac zabavili tieto kraje:

1- Saudska Arabia ... ludia, jedlo, prostredie, kultura

2 - Egypt ... ich pamiatky nemaju obdoby

3 - Spanielsko ... jedna z mala EU statov, ktore ma vyslovenie bavia

4 - Slovensko ... my sice turizmus robit nevieme, ale prirodu mame velmi peknu.

5 - Grecko ... neporazitelne letne dovolenky pri mori

 

Planujem - Oman, Irak, Jordansko, Uzbekistan

 

 

3 Citovat

Napíšu co poslední dobou,u pozdějších destinacei už člověk vzpomíná jen na to hezke:)

1. Oman

2.Korea

3. Grónsko

4. Madeira

5. Rwanda

Chci jet ostrovy v Polynesii na jachtě, Sv Helena, znovu ještě NP Glacier

1 Citovat

Top 6: 

Japonsko 

Namibie

Západ USA 

Chile 

Kolumbie

Palau

+ Švýcarsko (v létě 1990, neopakovatelný zážitek dáno okolnostmi, poprvé za plotem)

 

Rád bych viděl:

Austrálie 

Nový Zéland 

Kostarika 

Filipíny 

Island

 

2 Citovat

Top 5:

1. V Evropě určitě polské Trojměstí (byl jsem tam už 3x)

2. Covidové Santorini (2x)

3. Apulie (2x)

3. Španělsko. Vždy se tam rád vracím.

4. Mexiko bylo super a hned bych tam jel taky.

5. Mým zádům se stýská po thajských masážích za pár bahtů.

Dreamlist:

1. Grónsko: nemám rád vedro a v létě to je ideál.

2. Patagonie

3. Svatý Martin / Skiathos nebo jiné místo, kde nad pláží přistávají letadla

4. Salar de Uyuní jsem nestihl odskočit při návštěvě Peru

5. Britské území se zvláštním statusem Isle of Man a Jersey

2 Citovat

@Michal: to letiště se dá spojit i s tím Thajskem. Na Phuketu je pláž, kde se dá tohle zažít :-)

0 Citovat

A místo Apulie (2x) bych spíš očekával, že vypíchneš Kampánii, kde jsi byl jistě nesčetněkrát. 😉

0 Citovat

Top 5:

1. Kolumbie

2. Venezuela

3. Sumatra (Indonésie)

4. Hranice Indie a Nepálu (Singalia park, Darjeeling a okolí)

5. Thajsko

 

Nejbližší plán

1. Chile

2. Galapágy (Ekvádor)

3. Moluky (Indonésie)

4. Korea (tento rok)

5. Kostarika

1