Ahoj, tak nakonec jsem se rozhodl že koupím letenku, koupim apartman přes airbnb, a pujčíme auto. Chci se zeptat jestli je to v SAE v pohodě s autama a nedělají ofuky, pujčovat budu přes rentcars.com klasicky. A taky jak drahé je jídlo, nějakej streetfood a market. A kde směnit peníze, jestli je lepší platit kartou, měnit eura až u nich na letišti? A co hlavně navštívit, co stojí za to. Mám rád moře, v Dubaji je nějakej super pěknej infitinit bazen u palmas, mozna bur khalifu, safari, hory,  a taky nějakej tip odkud se da fotit třeba Dubaj :). Diky moc všem.  .

SAE - prosim o rady a tipy

Založil ve fóru Co vidět a navštívit

Ahoj, tak nakonec jsem se rozhodl že koupím letenku, koupim apartman přes airbnb, a pujčíme auto. Chci se zeptat jestli je to v SAE v pohodě s autama a nedělají ofuky, pujčovat budu přes rentcars.com klasicky. A taky jak drahé je jídlo, nějakej streetfood a market. A kde směnit peníze, jestli je lepší platit kartou, měnit eura až u nich na letišti?
A co hlavně navštívit, co stojí za to. Mám rád moře, v Dubaji je nějakej super pěknej infitinit bazen u palmas, mozna bur khalifu, safari, hory,  a taky nějakej tip odkud se da fotit třeba Dubaj :). Diky moc všem.

0

Ještě doplním, mám Izraelské razítka je to problém?
A je potřeba na půjčení auta mezinárodní řidičák? 
Dik 

0 Citovat

https://www.cestujlevne.com/pruv...ke-emiraty

0 Citovat

TomAJerry napsal(a):

Ještě doplním, mám Izraelské razítka je to problém?
A je potřeba na půjčení auta mezinárodní řidičák? 
Dik 

 

google.com ? 

 

2 Citovat

On je to docela problém zjistit jestli to tolerují nebo ne. Myslím Izraelské razítko.

 

0 Citovat

Mame ho cela rodina v pase a v AUH to loni nikdo neresil

0 Citovat

super, diky moc tohle jsem potřeboval slyšet volal jsem i na mvz a nedokazali mi říct, volal jsem na konzualat do abu dhabi a nezvedali to. Tak jsem poslal mail.  


Je potřeba mezinarodni ridicak ? Vim ze nekde  ve svete pišou jak je potřeba a pak stejně ho nepotřebují. 

0 Citovat

Ano, řidičák potřebujete. Můžou ho chtít v půjčovně, nebo policie, nebo nikde, ale bez něj bych nejela. Stojí 50Kč a je na počkání.

1 Citovat

Kdo ho nepotřebuje? Stojí ti těch ušetřených 50 Kč (plus čas na vyřízení) za případný problém?

3 Citovat

kedze medzi Izraelom a Emiratmi uz nejaku dobu lietaju priame lety, asi to razitko nebude az taky problem :))

5 Citovat

V KSA sme poziciavali auto 2x, ani raz ich nezaujimal moj EU vodicak, rovno si pytali medzinarodny

0 Citovat

Hej tiez naposledy si pytali aj medzinarodny. 

0 Citovat

jo dik moc :) skocim ho vyridit

0 Citovat

Za sebe doporucuju navstivit oazu Liwa - idealne tam i prespat a zajet si na duny rano i vecer na zapad slunce.

0 Citovat

Prosím o krátký tip jak aktualne v Dubaji s penězi. Jit od letadla k bankomatu nebo do směnárny?

Pokud smenarna - lepší eura nebo dolary? Pokud bankomat, jak poznat “důvěryhodný”?

Diky

0 Citovat

Dirhamy seženete i v Česku. Jinak v hotelech, MHD ani větších obchodech nebývá problém s kartou. Problém může být na trhu, kde karty brát nemusí, nebo v menších obchodech, kde můžou mít limit pro minimální platbu kartou (říjen 2022).

0 Citovat

Nkam. V UAE berou karty prakticky všude. Takže pokud nemáte banku, která si ke kurzu na kartě připočte ještě dalších 10% , je nejlepší platit kartou. I v zaprděný Iránský restauraci kdesi v Deiře brali karty.

A na pár drobných, který se vždycky hodí mít u sebe, je už jedno, jestli je vyberete tam či onam :) 

Jinak - nevím jak si Dubaj představujete, ale .. jedete do (ekonomicky a infrastrukturně) civilizované země. Takže nevím, co si představujete pod "nedůvěryhodným" bankomatem ... 

0 Citovat

Za odpovedi díky, pročítám tady už dlouho, někde jsem zahledla info, že na letišti jsou bankomaty s “nechutným” kursem a ze je třeba volit bankomat snad známých bank??…A protože si to úplně neumím představit - jak poznám zlodějský bankomat dřív než mi vyplivne peníze, proto se ptám. Nechci se nechat obrat zbytečně.

Dirhamy v Česku zkusím pohledat.

0 Citovat

Neverte hned vsemu :) jen nesmite pri vyberu zvolit vyber v CZK ale v dirhamech (cili ignorovat DCC, kdyz ho bankomat nabidne.

Ale to delaji i bankomaty bank.

1 Citovat

Ahoj. Nevíte prosím, kolik se dá v SAE vybrat minimum dirhamů z bankomatu? Chápu, že také asi podle konkrétní banky.... máte ale někdo zkušenost?

EDIT: mám informaci z recepce hotelu, že minimum pro výběr z jakéhokoli ATM je 5000 AED

0 Citovat

Coze ? Jako ze minimalne si vyberes za 30.000 Kc ? Kravina. 

1 Citovat

Ja to ted budu resit tak, ze vse budeme platit kartou a v pripade potreby typu lodicek za 1Dh atd., vymenim 10€ ve smenarne nebo tak, to me ten kurz asi nezrujnuje.

0 Citovat

Dají se snadno vyměnit i u nás.

0 Citovat

Kurz treba vcera u nas ve smenarne vcera 6,8Kc/Dh, jsem se divala.

0 Citovat

CestovatelX napsal(a):

Ahoj. Nevíte prosím, kolik se dá v SAE vybrat minimum dirhamů z bankomatu? Chápu, že také asi podle konkrétní banky.... máte ale někdo zkušenost?

EDIT: mám informaci z recepce hotelu, že minimum pro výběr z jakéhokoli ATM je 5000 AED

Nesmysl. Vybirali jsme tam konve za pár stovek českejch. 

0