Zdravim. Otazocka - mam par dni pred letom s QR, ekonomicka trieda a nie som si uplbe isty, ako funguje vyber jedla. Ak si v ramci manazmentu cesty vyberam z ponuky specialnych jedal, jedine masove jedlo tam maju ze hinduisticke. Ak nepotrebujem ziadne specialne jedlo, proste to nemam riesit a pockat na ponuku na palube, ci ako? .

Jedlo s Qatar

Založil ve fóru Letecké společnosti

Zdravim. Otazocka - mam par dni pred letom s QR, ekonomicka trieda a nie som si uplbe isty, ako funguje vyber jedla. Ak si v ramci manazmentu cesty vyberam z ponuky specialnych jedal, jedine masove jedlo tam maju ze hinduisticke. Ak nepotrebujem ziadne specialne jedlo, proste to nemam riesit a pockat na ponuku na palube, ci ako?

0

Kedze neste hinduista nemusite to riesit.

Pribalte si rezen k olovrantu.

0 Citovat

Funguje to stylem "pasta or chicken"... jako všude jinde.  Nedělal bych z toho takové drama. 

0 Citovat

Na palubě máš výběr ze tří jídel  chicken, fish, pasta. 

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Na palubě máš výběr ze tří jídel  chicken, fish, pasta. 

To by mě zajímalo, kde jsi na takovou blbost přišel
0 Citovat

Pasta na zuby se podává po jídle, je na výběr Signal nebo Colgate. 

0 Citovat

Petr St napsal(a):

Na palubě máš výběr ze tří jídel  chicken, fish, pasta. 


https://www.poradte.cz/skola/176...sazka.html

0 Citovat

Jo jo, omlouvám se, v březnu jsem s nimi letěl poprvé (TXL - BKK) a byl bych si jistý, že minimálně první let byli tři jídla. Ještě jsem si říkal, že oproti jiným mají lepší služby, asi to je blbost. Zřejmě to byla jen radost, že konečně sedím v letadle, Tegel naprostá tragédie.

Petr76 - super reakce 

0 Citovat

No mna len zaujima, ze ci sa da to kura alebo pasta niekde navolit, aby "ostalo" :D Ked som letel s emirates, u nich bola priamo moznost vybrat si akykolvek food, nielen ked potrebujes nieco specialne...

0 Citovat

Myslím, že navolit to nejde. Hlavně ale nechápu, proč spousta lidí řeší jídlo v letadle :) U Emirates to sice jde, ale už se mi taky stalo, že mi nedali, co jsem chtěl. Pokud si nesedneš nějak blbě, že by jsi byl na konci segmentu, kde letušky končí s výdejem jídla, tak by se na tebe mělo dostat. Párkrát už se mi stalo, že nebylo to co jsem chtěl, ale těstoviny jsem v letadle ještě nikdy nejedl, a to už mám něco nalétáno.

 Důležitější podle mě je, že si můžeš u Qatarců vybrat sedačku, než nějaké jídlo.
0 Citovat

Když jdete ve všední den na oběd na meníčko, tak tomu také věnujete podobně intenzivní, několikadenní přípravu a konzultace na internetových fórech?

0 Citovat

To nezdravé presolené a presladené jedlo z plastu si asi fakt nezaslúži toľko pozornosti:)) ale zase pravda, že ja som naposledy jedol nejakú zeleninovú zmes na palube Flydubai, na ktorú som dávno zabudol

0 Citovat

tak fakt není potřeba to řešit, minule na letu Vídeň-Doha byly tři jídla: chicken, beef a vegetable pasta. Kromě toho, že všechny byly hnusné, tak na navazujícím letu do Ománu, bylo jen jedno jídlo a to bylo to chicken z toho prvního. Tak jsem si užila dvojitou dávku suchého kari chicken se suchou rejží. Musím říct, že jsem si myslela (asi nějaká urban legend), že Qatar bude mít to jídlo dobré... a ono kde nic tu nic.

0 Citovat

Možnosť vybrať si zo všetkých ponúkaných jedál v lietadle = sedieť čo najviac vpredu. Platí tak v ekonomickej tak business triede. Ak nie je plné lietadlo, budú mať na výber všetky jedlá.

0 Citovat

Kupte si před odletem celé grilované kuře, nechte si ho zabalit do termosáčku a poté ještě do igelitového sáčku, pořádně utěsněte (na security jsou rozmlsaní a jak to ucítí, budou to chtít zabavit pro sebe). V letadle se pak můžete zabavit obíráním kostiček a nemusíte spoléhat na to, zda Vám něco dají k jídlu, nebo ne.

0 Citovat

Naděžda Krupská napsal(a):

Kupte si před odletem celé grilované kuře, nechte si ho zabalit do termosáčku a poté ještě do igelitového sáčku, pořádně utěsněte (na security jsou rozmlsaní a jak to ucítí, budou to chtít zabavit pro sebe). V letadle se pak můžete zabavit obíráním kostiček a nemusíte spoléhat na to, zda Vám něco dají k jídlu, nebo ne.

Padrino, to je jistě výborná rada, ale kdo by to dělal, když máš jídlo v ceně letenky. Pořád jsme v ČR, nezapomeň na to :))))).
0 Citovat

zuzkalipovska napsal(a):

Platí tak v ekonomickej tak business triede. Ak nie je plné lietadlo, budú mať na výber všetky jedlá.

Tak v C to tak úplně neplatí (u QR), stewardi to ještě před startem obejdou a kromě rozdání ručníků/aperitivů posbírají co chceš jíst a kdy chceš jíst (výběr z menu viz příloha a vzorečky z tohoto menu následují) a pak se dá samozřejmě přiobjednat, nemám tolik letů abych posoudil jestli se dá narazit na limit zásob, na segmenty z Dauhá se dá hlavní chod dokonce předobjednat, ale řekl bych že to málokdo využívá


dsc-0079.jpg
dsc-0078.jpg
dsc-0093.jpg
dsc-0090.jpg
dsc-0091.jpg
dsc-0092.jpg
dsc-0098.jpg

0 Citovat

Takto, nechcem byť zlý na nikoho a ďakujem za všetky odpovede, ktoré sa týkali mojej otázky. Ostatní by sa mohli zamyslieť nad tým, aké nafúkané sprostosti tu vypísali a aké sú motivácie ich správania. Položil som podľa mňa úplne obyčajnú otázku, na ktorú stačila jednoduchá odpoveď. Cestujem hlavne kvôli jedlu a takisto za ňho míňam nemalé peniaze a keďže cesta začína už samotným letom, rád by som aby bol komfortný a podľa predstáv aj čo sa jedla týka. Nevidím dôvod na komentáre typu zober si rezeň alebo kura. Nič neviete - kam, čo, kde ale máte plnú hubu toho ako to staršne netreba riešiť a pritom riešite najviac vy. Pardon teda, nevedel som, že na fóre je dôležité riešiť iba veci, ktoré stoja zato. Asi by sa okrem pravidiel zišiel aj zoznam tém vhodných na diskutovanie. 

Ak som nepochopil iróniu či sarkazmus, moja chyba, celé to ignorujte :) 

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Když jdete ve všední den na oběd na meníčko, tak tomu také věnujete podobně intenzivní, několikadenní přípravu a konzultace na internetových fórech?

Ak píšeš banálny príspevok intenzívne niekoľko dní, je mi ťa ľúto - mne to trvalo ani nie minútu. A CL je fórum, nie fóra. 

A áno, keď idem na menučko, trvá mi aj vyše hodinu kým si vyberiem. A keď idem na večeru, z ktorej chcem zážitok, dôsledne ju plánujem a vyberám aj niekoľko dní - asi aj to bude dôvod, prečo niekto letí s QR a nie s FZ, aby mal let komfortný. Ak tebe stačí rezeň, nech sa páči - no nevidím dôvod na to, aby si tieto primitívne hejty roznášal po internete ;)

0 Citovat

keď idem na večeru, z ktorej chcem zážitok, dôsledne ju plánujem a vyberám aj niekoľko dní - asi aj to bude dôvod, prečo niekto letí s QR


Jaké hejty? Jaké nafúkané sprostosti? Že máš od banální cesty v EKONOMICKÉ třídě QR zřejmě zcela nerealistické očekávání, co se cateringu týče, je tvůj problém s kterým ti tady nikdo asi nepomůže. 

U QR dostaneš průmyslově vyráběné, prefabrikované a ohřívané jídlo... +- jako všude jinde. 


Položil som podľa mňa úplne obyčajnú otázku, na ktorú stačila jednoduchá odpoveď.

Jednoduchou odpověď jsi dostal: "Chicken or pasta"

0 Citovat

Petr76 napsal(a):


Jaké hejty? Jaké nafúkané sprostosti? Že máš od banální cesty v EKONOMICKÉ třídě QR zřejmě zcela nerealistické očekávání, co se cateringu týče, je tvůj problém s kterým ti tady nikdo asi nepomůže. 

U QR dostaneš průmyslově vyráběné, prefabrikované a ohřívané jídlo... +- jako všude jinde. 


Jednoduchou odpověď jsi dostal: "Chicken or pasta"


Nerealistické očakávania? Prepáčte vaša výsosť, že pre niekoho je cestovanie lietadlom výnimočná vec a pýta sa banálne otázky.. Jediná vec, na ktorú som sa pýtal, je či sa dá jedlo nejak zarezervovať a len ja to nevidím, alebo sa to rozhodne iba na palube. O žiadnych očakávaniach som nikde nepísal, domyslel si si niečo, aby si si mohol vybiť svoju nafúkanosť pán Milionmilesflyer. Jediný, kto robí nejaké drámy si ty. Nepodstatná téma, ktorá mohla byť už dávno uzavretá, len nedalo mi reagovať na túto aroganciu.

0 Citovat

Místo zvracení invektiv, by jsi měl zapracovat na schopnosti pochopit psaný text... 


JuuliusGee napsal(a): O žiadnych očakávaniach som nikde nepísal, domyslel si si niečo,


JuuliusGee napsal(a): keď idem na večeru, z ktorej chcem zážitok, dôsledne ju plánujem a vyberám aj niekoľko dní - asi aj to bude dôvod, prečo niekto letí s QR


Co dodat...

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Místo zvracení invektiv, by jsi měl zapracovat na schopnosti pochopit psaný text... 




Co dodat...

Fakt? Miešame jabĺčka s hruškami? Prirovnáš long haul let k menučku a potom sa čuduješ, že dochádza k nedorozumeniam? Príklady sú imho od toho, aby si načŕtol nejaký logický konštrukt, ale neslúžia na priame prepojenie s prípadom. Anyway, nemá zmysel sa takto doťahovať. Želám ešte veľa šťastných míľ

0 Citovat

JuuliusGee napsal(a):

Fakt? Miešame jabĺčka s hruškami? Prirovnáš long haul let k menučku a potom sa čuduješ, že dochádza k nedorozumeniam? 

 Nezlob se na nás,ale my jsem ti odpověděli, pokud se nepletu. A srovnání jídla v letadle a meníčka je zcela na místě.  Možná nemáš nalétáno a očekáváš něco, co opravdu nedostaneš. Jídlo v letadle v ekonomy je naprosto obyčejné, ohřívané jídlo. Já si teda pochutnám ve své oblíbené restauraci na meníčku rozhodně víc, než na jídle v letadla. A s Qatarem jsem letěl 2 segmenty naposledy před 1O dny, takže můžu aktuálně potvrdit, že opravdu nic moc. To, že je to kvalitní společnost neznamená vůbec nic ve vztahu k jídlu v ekonomické třídě. Jestli chceš nějaký kulinářský zážitek, zajdi si do dobré restaurace.  :) 
0 Citovat

Hele chlapi nechci tady fungovat jako nějaký mediátor, ale osobně se domnívám, že JuuliusGee by měl projevit truchu více úcty ke zkušenějším a vy zkušení zase projevit trochu pochopení k těm, kteří ještě tolik nalétáno nemají (ostatně proto se ve fóru ptají a od toho snad forum je). Ale abych nepsal jen off topic, tak souhlas se zkušenými, ani od QR v economy žádný kulinářský zážitek nečekej. Mně třeba víc chutná jídlo u Turkish. Samozřejmě v businessu to je jiná liga a tam jsem si u QR  fakt pochutnal. A to jejich výborné portské...!


img-6813.jpg
img-7342.jpg
img-7345.jpg

0