Ahoj všem Zkoušel jste někdo v poslední době Saudia Airlines? Ty jejich tarify do Thajska mi celkem dráždí plánovací závity.  Na YT jsou celkem fajn video recenze z poslední doby. Pochopil jsem, že se aerolinka snaží pomalu, ale jistě konkurovat Emirates a četl jsem, že do roku 2030 chce ze Saudské Arábie udělat transit hub jako právě V SAE. Bez alkoholu na palubě se obejdu a relativně nový Dreamlinery mě určitě nevadí 😂 Mají amenity kity, deky, údajně slušnej palubní servis… Na druhou stranu všude na netu (Trustpilot, SkyTrax, apod.) jsou dokola negativní recenze o customer service, nespolehlivosti apod.   Tak mě zajímá, jestli má někdo aktuální info a zkušenost (z doby “po COVIDu”). Děkuji!  .

Saudia Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

pokud jste zaplatili sedadla a následně vám změnili let, mělo by být v pořádku požádat o vrácení.

evisa dříve nešly požádat dodatečně, jen při koupi letenky, i když tam ta nabídka byla zobrazena, většině lidí to nešlo reálně použít (ale třeba se to změnilo).

Lety mění docela často, ale nepravidelně. občas pár měsíců nic, pak dvě změny za sebou.. nějaká jasná pravidelnost v tom není :)

0 Citovat

pro přestup vizum nepotřebujete vubec.

potřebujete ho jen pro případ, že budete chtít ven z letiště a podívat se do třeba do města.

evisa vyřízená dopředu jsou jednodušší, ale mělo by to jít vyřídit i po příletu (pro cestující Saudia a Flynas by to mělo jít zdarma).

0 Citovat

Přesněji řečeno pro přestup do 12 hodin. Kde se dá najít info o vyřízení víza zdarma po příletu?

0 Citovat

Aktuální podmínky cestování do Království Saúdské Arábie a návratu do ČR | Velvyslanectví České republiky v Rijádu (gov.cz)   VSTUP DO KSA

Vstup do KSA je z ČR je umožněn těm cestujícím, kteří jsou držiteli:

- platného pobytového povolení (iqama) s platným vstupním a výstupním vízem (exit/re-entry visa)
- obchodního víza
- pracovního víza
- turistického víza (o vízum je možné si zažádat prostřednictvím webových stránek www.visitsaudi.com  nebo na letišti po příletu do KSA)

0 Citovat

Mě zajímá, kde se dočtu konkrétně o tomto:

goro napsal(a):

ale mělo by to jít vyřídit i po příletu (pro cestující Saudia a Flynas by to mělo jít zdarma).

0 Citovat

po příletu žádný víza zdarma do KSA nejsou. Pokud chcete zdarma musíte přes Saudii či FlyNas vyžádat dopředu ale ani to není zdarma a je tam poplatek několik dolarů.

0 Citovat

třeba tady
https://www.sta.gov.sa/en/news/n...r-visitors

no a to tranzitní vizum třeba tady

https://www.saudia.com/transit-visa

0 Citovat

Ahoj, měli jsme letět se Saudií v dubnu Vídeň-Jeddah-Bangkok, nazpět do Mnichova. Let z Vídně nám však zrušili. Po telefonátu na linku mi vysvětlili, že jiné lety nemají a že nelze ani přebookovat na jinou leteckou společnost, že mi nabízejí pouze plný refund. Nemáte prosím někdo aktuální zkušenost s přebookováním? Paní říkala, že to již nejde, tak nevím, jestli nějaké nové nařízení? Četla jsem zde s přebookování zkušenost pouze z prosince. Nevím, jestli má dál zkoušet volat:) 

0 Citovat

To vypadá, že spadla klec. Volat ještě aspoň jednou, jestli nový operátor potvrdí to samé. Pak může mít cenu změnit call centrum. 

Jinak někdy tu prachy musely dojít i šejkům. To rebooky na Qatary, Emirates a různé Austriany určitě nejsou levné.

3 Citovat

Tak bylo nad slunce jasné, že to nebude na věky ten jejich vstřícný přístup. Každopádně zkusit ještě několikrát zavolat. Třeba to vyjde. A napsat sem výsledek.  Dík

Šejkům prachy asi nedošly 😂😂. To je teprve čeká.

1 Citovat

Lidem, kteří jsou schopni klesnout až tak hluboko, že napíšou Jeddah místo Džida do české věty, bych neradil vůbec. To snad už raději noc s Denisou. 

 

 

 

2 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

třeba tady
https://www.sta.gov.sa/en/news/n...r-visitors

no a to tranzitní vizum třeba tady

https://www.saudia.com/transit-visa

Tady není ani čárka o tom, že by se to stopover vízum dalo zdarma vyřídit jindy, než při koupi letenky, natož po příletu.

0 Citovat

No, ono se tu totiž míchají dvě různý víza dohromady.

Je klasické "visa on arrival" - pro US, EU, UK a další. Není zadarmo. to stojí 128 USD.

A pak je to 96 hodinové tranzitní vizum, o které je potřeba požádat na webu saudie nebo flynasu - to je zadarmo (pro cestující jinou společností pak za 100 saudskejch kreditů)

 

 

0 Citovat

A pokud trváte na písemném důkazu, že ten stopover je zadáčo, tak ho najdete teda konkrétnhě třeba tady

https://www.flynas.com/en/saudi-...quirements

0 Citovat

Ehm, o tom stopoveru zadarmo s FlyNas a Saudií při koupi letenky samozřejmě vím, ale goro tvrdí, že by to mělo jít zařídit i po příletu s nimi, a přesně na to se ptám, kde se o tom dá dočíst.

0 Citovat

Taky máme letenku z Vídně do BKK se Saudií 29.6.-13.7.2024 a zrušili lety z VIE do JED a JED - VIE. Volali jsme přes skype jak do Kanady, tak USA už asi 5x a žádná domluva, říkají shodně, že jedině full refund, nebo ještě počkat. Našli jsme si alternativní lety v rámci aliance a vůbec na to nemají uši. Spíš je problém, že máme už koupený navazující lety z BKK. Německé telefonní číslo nonstop hlásí, že není dostupné. Tak teda nevím...

0 Citovat

No, ze by jim v nejakym grafu v excelu vyjelo, ze výdaje za náhradní letenky u konkurence vyrazne prevysuji prijmy z letenek? .) kor kdyz zmenili let snad kazdymu, kdo si tu letenku koupil ... ale vvydrzelo jim to docela dlouho.

0 Citovat

Ahmad Masúd napsal(a):

Lidem, kteří jsou schopni klesnout až tak hluboko, že napíšou Jeddah místo Džida do české věty, bych neradil vůbec. To snad už raději noc s Denisou. 

Když už, tak česky je to správně Džidda. Sabat s Denisou tě nemine:)

 

 

6 Citovat

Děláte machry a hajzl máte na chodbě :))

2 Citovat

Vlastimil B. napsal(a):

[citace="Ahmad Masúd"]

Lidem, kteří jsou schopni klesnout až tak hluboko, že napíšou Jeddah místo Džida do české věty, bych neradil vůbec. To snad už raději noc s Denisou. 

Když už, tak česky je to správně Džidda. Sabat s Denisou tě nemine:)

[/citace]

Podám hlášení jak to proběhlo. 

Ještě horší je však MUNICH. To není vůbec nic, ani ten u Mariánských Lázní. To je na polní soud. A dobře víte, jak tyhle soudy končí. 

 

 

0 Citovat

S tim "pocestovanim" jdete do haje. Ad absurdum - toto vlakno jsou Saudske Aerolinky - ty aerolinky take nezni uplne cesky. Ja nedavno zjistil, ze Gothenburg je "cesky" Goteborg. Nad o jsou samozrejme 2 tecky, ze. A krasne ceske Dauha mi take moc z pusy neleze. Solnohrad uz uplne zavani narodostnim obrozenectvim.

3 Citovat

Prešpurk. Jedině Prešpurk.

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

S tim "pocestovanim" jdete do haje. Ad absurdum - toto vlakno jsou Saudske Aerolinky - ty aerolinky take nezni uplne cesky. Ja nedavno zjistil, ze Gothenburg je "cesky" Goteborg. Nad o jsou samozrejme 2 tecky, ze. A krasne ceske Dauha mi take moc z pusy neleze. Solnohrad uz uplne zavani narodostnim obrozenectvim.

Aerolinka je české slovo. JEDDAH ani MUNICH ne. 

0 Citovat

Asterix napsal(a):

Taky máme letenku z Vídně do BKK se Saudií 29.6.-13.7.2024 a zrušili lety z VIE do JED a JED - VIE. Volali jsme přes skype jak do Kanady, tak USA už asi 5x a žádná domluva, říkají shodně, že jedině full refund, nebo ještě počkat. Našli jsme si alternativní lety v rámci aliance a vůbec na to nemají uši. Spíš je problém, že máme už koupený navazující lety z BKK. Německé telefonní číslo nonstop hlásí, že není dostupné. Tak teda nevím...


vypada to, ze v ich rezervacnom systeme je kompletne zrusena navaznost na lety VIE-JED, takze namiesto ICN nepojde alternativny routing.

som zvedavy, ci je to bug alebo feature (nedavalo by to zmysel, ale ktovie). 

0 Citovat

Bič boží napsal(a):

Ja nedavno zjistil, ze Gothenburg je "cesky" Goteborg. 

Tak Göteborg je to švédsky a skoro ve všech jiných jazycích, čte se to Jetebórj. Zejména sportovní komentátoři to vyslovují Jeteborg, asi hlavně z důvodu, že "v Jetebórju" se vyslovuje dost divně. Gothenburg je jen anglický název. 

Ale co teprve takový Brod nad lesy v Bavorsku. 🙂

0